Loistava Aurinkorannikko

Samuel

Aurinkorannikolla on todella mukava lomailla muutamaan otteeseen vuosittain. Lomalaisen kannalta siellä on paljon todella hyviä ruokapaikkoja. Suomalaisista ravintoloista löytyy varmaan jokaiselle jotakin, toki niitä näyttää tänä päivänä olevan ehkä liikaakin, mutta toivotaan, että kaikki yrittäjät pärjäisivät. Kaikkien ravintoloiden pitäjät ovat ystävällisiä ja asiakkaat hyvin huomioon ottavia.
Suomalaisille on tarjolla useampia lehtiä ja ainakin minun mielestäni kaikkia noita on mukava lukea. Tietosisällöltään mm. Ole-lehti sisältää usein arvokasta tietoa mitkä kannattaa ottaa talteen ja viikottain ilmestyvä Fuengirola lehti sisältää ajankohtaiset menneet ja tulevat tapahtumat.
Aurinkorannikolla on paljon muitakin Suomalaisia eri ammattiryhmien yrittäjiä niin meitä Suomalaisia kuin muitakin palvelemassa.
Ehkä joidenkin näille palstoille kirjoittavien kannattaisi miettiä jotain muunlaista hoitoa omiin tuskiinsa kuin epäeettinen kirjoittelu salanimillä.

14

568

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Raija.

      Loistavaa! Kerrankin hieno, positiivinen avaus! Juuri näin on asiat Costa del Solilla. nyt vaan odotellaan että kuinka kauan kestää ensimmäisen ääliön jonkun typerän mollauskommentin saapuminen... Täällä Suomessa kun on vielä huomenna yhä niin ei varmaan kauaa mene kun kuppia on kaatunut kohta tarpeeksi. Hyvä Samuel!

      • Suuret kiitokset

        "nyt vaan odotellaan että kuinka kauan kestää ensimmäisen ääliön jonkun typerän mollauskommentin saapuminen"

        Vai ollaan me kaikki muut kommentoijat ääliöitä? Kiitos! 15 minuuttia aloituksesta näkyy menneen tähän mollaukseen.


    • Sirkka45

      Kyllä oli kerrankin aurinkoista tekstiä, kiitos! Asiallista tietoa olisi mukava kuulla jatkossakin. Iloista kevättä kaikille!

    • Ensi talvena taas

      Naulan kantaan. minä olen tavannut vain mukavia suomalaisia yrittäjiä ja lomalaisia.
      Kiitos Thelman pullapuoti, Witi, Rocio, Evalds, Mai-tai, Petvet kamu ja monet muut suomalaiset yrittäjät.

    • AURINKOINENAATU

      IHANAA ETTÄ JOLLAIN ON (VIELÄ) NOIN AURINKOINEN KUVA RANNIKOSTA, MEILLÄ TÄÄLLÄ HIEMAN PITEMPÄÄN OLLEILLA SITÄ EI VALITETTAVASTI OLE, OLE.

      • ihmettelevä

        Saanko kysyä, miksi? (no näköjään kysyinkin)


    • TOTUUS 100%

      Kyllä koko aurinkorannikko on menettänyt maineensa ja varsinkin näiden
      juoruÄmmien-Ukkojen myötä.

    • Fuengirola on vain pieni osa aurinkorannikkoa,vaikka joillekin se ainoa .

    • hyva paika

      Meile kehitysvamasile aurinkoraniko on hyvä paikka täälä o paljo samanlaista suomalaista seuraa.

    • tänne vaan

      Täällä on kotoinen olo, kuin Suomi pienoiskoossa, mutta aurinkoa ja lämpöä. Suomen kielellä pärjää, ainakin Fuengirolassa. Oikealla asenteella täällä on hyvä elää.

    • ,,,,,

      Nimenomaan oikealla asenteella asuminen ja lomailu melkein missä vaan on mukavaa.

    • ....................

      Mutta missä on se teidän "oikea asenne"

      V I T T U haukutte toinen toisenne ja juoruatte..sitä on tapahtunut
      vuosikaudet.

      • peilionkeksitty!

        Voisitko ystävällisesti aloittaa itsestäsi!


    • äänetön

      Täytyy ottaa huomioon, että tämä on suoli24, eikä livenä tuollaista puhu kukaan koskaan, paitsi ehkä koulun kokouksessa.
      Nuo ala-arvoiset jaanaukset täällä kannattaa jättää huomioimatta. Niiden lähettäjä ei uskalla livenä niitä esittää kenellekään.

      Tavallinen turisti tapaa lähinnä yrittäjiä ja he kyllä palvelevat niin aurinkoisesti kuin pystyvät.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra leikkasi alimmalta tulodesiililtä 15 %

      Muistaako kukaan Riikka Purran kovaäänisen vaalilupauksen ennen eduskuntavaaleja? https://yle.fi/a/74-20221152 "THL o
      Maailman menoa
      340
      6345
    2. Muistele nainen niitä meidän yhteisiä hetkiä

      Miltä ne tuntui? Enkö aina huokunut välittämistä, kiintymystä. Eikö sinulla aina ollut hyvä olo kanssani? Minulla ainaki
      Ikävä
      48
      3786
    3. Olisitko tältä

      seisomalta valmis seksuaaliseen kanssakäymiseen hänen kanssaan?
      Ikävä
      81
      953
    4. Yllätä mut ja laita viestiä

      Whatsapissa. Uskallatko vielä?
      Ikävä
      52
      870
    5. Miellyttääkö eniten

      Kaivattusi persoona vai ulkonäkö?
      Ikävä
      41
      820
    6. Huomasin kyllä

      Mitä tästä pitäisi ajatella?
      Ikävä
      56
      816
    7. Haluatko sitten

      Rakastella miten paljon?
      Ikävä
      68
      800
    8. Tämä kikka tekee lihapullista entistä maukkaampia - Tämä "ihmeaine" löytyy keittiön kaapista

      Lihapullat ja ruskea kastike on arkiruokien kunkku! Paistatko itse lihapullat pannulla vai uunissa? Näin saat ruoasta v
      Ruoanlaitto
      8
      793
    9. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      135
      782
    10. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      14
      691
    Aihe