Olen pimahtamassa ja mua vaan naurattaa

alamäessä

naurattaa, että miten vaikeeta voi elämä olla. Kaikki on mennyt niin päin persettä, että ei usko erkkikään!
Oon joutunu käymään läpi kovia juttua ja selvinny niistä kaikista, mut sit tuli yks ihminen, joka sai musta semmosen otteen että kaikki meni paskaks.
Oon nyt menettäny kaiken.
Ei kai tässä voi kun nauraa ja syödä pizzaa...
Jokainen päivä on selviytymiskamppailu.
Pari miestä ois tyrkyllä, kumpaakaan en rakasta, mut pakko on varmaan jomman kumman kans alkaa olemaan, koska en kestä olla yksinkään.
Voi helekutti, että voi pienellä ihmisellä olla vaikeeta.......
En ymmärrä, että miten sitä pystys olemaan yksin, haluaisin kyllö omata sen kyvyn, mut kun se ei vaan onnistu. Olen yrittänyt.

10

187

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • i love lasagne

      Kuka mies muka haluaa 115-kiloisen pitsahirviön?

      • kuo2

        Kuka nainen muka haluaa 115-kilosen pitsahirviön?


      • alamäessä

        Pitäis lihoo vielä yli 50 kg ennenkuin paina tuon verran. Mistä päättelit et oon pullukka?


      • i love lasagne
        kuo2 kirjoitti:

        Kuka nainen muka haluaa 115-kilosen pitsahirviön?

        Eikös tuon aloitusviestin kirjoittanut nainen, jolla omien sanojensa mukaan oli nimenomaan "pari miestä tyrkyllä"?

        Mutta kysymyksesi on tämän ketjun kannalta ihan aiheellinen, jos aloittajaa ovat pariutumismielessä lähestyneet myös naiset. Muussa tapauksessa: aloita ihan oma ketju, jossa voit kysellä mieltäsi askarruttavista asioista tai vaihtoehtoisesti vedä ämmäspämmääjä 115 kilon peperonipitsa tyhjyyttä ammottavaan nuppiisi!


      • ruo2
        alamäessä kirjoitti:

        Pitäis lihoo vielä yli 50 kg ennenkuin paina tuon verran. Mistä päättelit et oon pullukka?

        Niin pizza on hyvää painosta riippumatta


    • otto1

      Kyllä se yksin olo kyky vielä sulle löytyy. Minä olen kovasti etsinyt miestä rinnalleni pari kymmentä vuotta ja vieläkään ei ole sopivaa löytynyt, mutta nyt huomaan, että jos en rakasta, olen mieluummin yksin, koska en kertakaikkiaan pysty olemaan miehen kanssa josta en pidä...yäk. Kyllä elämästä täytyy nauttia, sitä kään ei kaikki osaa, vaikka sitten pizzaa syömällä. Kuka mitenkin. Keksi jotain kivaa tekemistä tai harrastusta. Miten muuten pystyt seksiin, jos et rakasta, minä en pystyis.

      • alamäessä

        No kyllä sitä pystyy, kun himot ne on hiirelläkin. Kunhan nyt toinen ei oo mikään ällötys.


    • Jep..kuinkakohan monen kanssa on itse tullut oltua rakastamatta? Himot ne on hiirelläkin totta ja se on ollut molemminpuolista... mutta..rakkautta etsiessä tässä edetään. Ehkä se löytyy sullekin. Ja niin nauru oikeasti pidentää ikää...

    • Ruma äijä.

      Ala olee mun kanssa pliiis??? Etkä ole menettänyt kaikkea koska onhan sulla tietokonekin ja asunto. Et kai sinä kadulla kirjoittele. Rahaakin sulla on ostaa pizzaa joten et ole köyhä. Jossain afrikassa ne on menettäneet kaiken kun ei ne voi pizzaa ostella.

      • alamäessä

        Saarioisen pizzat K-kaupassa 1 e/kpl.
        OK. Sanotaan sit, että en ole menettänyt kaikkea, mutta aivan liikaa kuitenkin.
        Mut en mä haluu jäädä valittamaan, kyllä mä nousen tästä.
        Hyvää kesää kaikille ja kiitos kun sain purkaa tuntojani.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on suurin syy

      Ettet halunnut minua?
      Ikävä
      127
      876
    2. Poliisin potkija

      Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.
      Haapavesi
      26
      851
    3. Sinä mies olisit

      ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s
      Ikävä
      41
      760
    4. Mikä on ollut

      Ihanin kohtaamisemme?
      Ikävä
      39
      705
    5. Miksi jätit minut

      Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?
      Ikävä
      48
      654
    6. Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se

      Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?
      Ikävä
      67
      568
    7. Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella

      Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?
      Ikävä
      57
      565
    8. Kaipaatko vielä exää?

      Jos olet ihan rehellinen
      Ikävä
      76
      557
    9. Onko kaivattusi älykäs

      vai onko helposti vedätettävissä
      Ikävä
      53
      536
    10. kehtaisitko esitellä kaivattusi

      läheisillesi? 🤔
      Ikävä
      35
      533
    Aihe