Tein virheen täyttäessäni veroilmoitusta

Oma_moka

Hei!

Korjailin tuossa tuon esitäytetyn veroilmoituksen ja vein sen jo postiinkin, kunnes tajusin kotona että olin tehnyt mokan matkakuluja laittaessani. Olin epähuomiossa laittanut työmatka-ajosta tulleita kilometrejä liikaa, vielä tämän vuoden puoleltakin... Oli niin kovin uutta ja ihmeellistä hommaa vielä tuo ilmoituksen täyttö/korjailu, kun yleensä on sellaisenaan ollut ihan ok.

Voiko tuota vielä korjata, pitäisi vähentää kilsoja?

4

475

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei ja kiitos kysymyksestä.


      Ehdit tehdä vielä korjauksen. Jos sinulla on verkkopankkitunnukset, voit tehdä ilmoituksen verkossa www.vero.fi/veroilmoitus Jos palvelun käyttö ei ole mahdollista, palauta korjauspyyntö matkakuluihin postitse.


      Ystävällisin terveisin
      Sanni Verotiimistä

    • sama_moka

      Sama homma. Lähetin ensin netissä vahingossa väärillä korjauksilla ja sitten perään oikeilla luvuilla olevan veroilmoituksen. Ymmärtääköhän verottaja, että jälkimmäinen on oikea versio vai mitenhän tälle asialle käy?

    • Hei "sama_moka" ja kiitos kysymyksestä.


      Veroilmoituksen tietoja voi korjata ja lähettää aina veroilmoituksen viimeiseen palautuspäivän saakka. Viimeisimmät ilmoittamasi tiedot huomioidaan.


      Ystävällisin terveisin
      Sanni Verotiimistä

    • Anonyymi

      Ei kannata korjata jos virhe on tapahtunut verovelvollisen vahingoksi , mikäli et halua verottajasta kirjeenvaihto kaveria ja heidän mielivaltaista tenttaamista! Yleensä eivät hyväksy mitään selityksiä etteivät vaan joudu mitään maksamaan verovelvolliselle palautuksia!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      215
      3647
    2. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      14
      3519
    3. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      91
      2608
    4. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      12
      2199
    5. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      59
      2160
    6. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      11
      1919
    7. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      48
      1745
    8. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      90
      1601
    9. Kenen luo menisit nyt

      jos se olisi mahdollista?
      Ikävä
      79
      1207
    10. Mikä kaivatussasi

      kolahti? 💥
      Ikävä
      72
      1163
    Aihe