Palkan määrän korjaus

Maiksi

Hei

Esitäytetystä veroilmoituksestani puuttuu yhden (vajaan) kuukauden palkka kokonaan. Miten korjaan sen, mitä kaikkia kohtia on muokattava? 1.1; 2.1; 3.2?

5

54

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tarkkatyttö

      Onko tuo palkka maksettu vuonna 2014 ?

      • Maiksi

        On maksettu, ihan vuoden 2014 lopussa.


    • Hei Maiksi ja kiitos kysymyksestäsi!

      Puuttuvat palkkatulot on ilmoitettava vuoden 2014 veroilmoituksella, mikäli palkka on maksettu sinulle vuoden 2014 aikana ja se puuttuu veroilmoitukselta. Korjaa/lisää työnantajaltasi saamalta palkkakuitilta summat kohtiin: 1.1. , 2.1. ja 3.2. ja sen lisäksi kerro kohdassa 15 palkanmaksajan y-tunnus/henkilötunnus, nimi ja osoite, palkan määrä, ennakonpidätyksen määrä ja työeläkemaksun määrä. Muista päivätä ja allekirjoittaa lomake.

      Voit antaa tiedot vaihtoehtoisesti sähköisesti Veroilmoitus verkossa -palvelussa, osoitteessa: http://www.vero.fi/fi-FI/VIV Kirjautumista varten tarvitset henkilökohtaiset verkkopankkitunnukset.


      Aurinkoisin terveisin

      Päivi Verotiimistä

      • Maiksi

        Kiitos vastauksesta!
        Onko netissä nuo ihan vastaavat täydennettävät kentät 1.1, 2.1 ja 3.2 kuin paperisella lomakkeella?


      • Hei Maiksi ja kiitos kysymyksestäsi!

        Veroilmoitus verkossa voi täydentää samat tiedot kuin esitäytetylle veroilmoitukselle. Tietoja ei ole siellä jaoteltu numeroilla vaan ne on jaoteltu tulolajin mukaan.

        Voit tutustua palveluun demon avulla, jolloin sinun ei tarvitse kirjautua sisään pankkitunnuksilla. Demon löydät palvelun kirjautumissivulta osoitteesta www.vero.fi/veroilmoitus.

        Aurinkoisin terveisin,
        Laura Verotiimistä


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      42
      4380
    2. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      139
      4127
    3. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      64
      3766
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      119
      3718
    5. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      34
      3567
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      75
      3410
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      93
      2981
    8. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2845
    9. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      25
      2666
    10. Korjaamo suositus

      Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p
      Hyrynsalmi
      14
      2374
    Aihe