Terve,
käytän matkapuhelintaa tulonhankintavälineenä vuokraustoiminnassa. Voinko vähentää kaikki puhelimen hankinnasta ja käytöstä aiheutuneet kulut, jotka koskevat vuokraustoiminaa varten tehtyjä puheluita?
-Seppo H
Matkapuhelinvähennys
Seppo_sepi_H
1
152
Vastaukset
Hei "Seppo_sepi_H" ja kiitos kysymyksestäsi.
Voit vähentää kulut siltä osin kun ne kohdistuvat vuokraustoimintaan ja tulonhankintaan. Jos kyseinen puhelin on myös henkilökohtaisessa käytössäsi, tulee sinun pystyä erittelemään vuokraustoimintaan liittyvät puhelut. Puhelimen hankintahinnasta mahdollisesti vain osan voidaan katsoa kohdistuvan vuokraustoimintaan liittyväksi.
Keväisin terveisin
Sami Verotiimistä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t887141- 353791
- 453360
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402532- 412262
- 2062259
- 1222192
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?292119Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..241868- 401749