Soini on sulkenut jälleen blogisivustonsa

mullvad

Soinin vastuunpakoiluun kuuluu se, että hän sulkee blogisivustonsa hankalien asioiden tultua esiin.

9

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mullvad

      Eeikä ole läskiperse vastannut toimittajien yhteydenottoihin tänään. Pääministeri saa selitellä Soinin sijaan persuministerien sanomisia.

      • Sunnuntai tapaa olla Pullukan pahin krapulapäivä.

        Maanantaina, tiistaina, keskiviikkona, torstaina ja perjantaina se yleensä pystyy hoippumaan työmaalle. Lauantai meneekin sitten taas nousupuolella ja vitsit luistaa.


    • kilikili

      Kyllä työmies on kopsunsa ansainnut. Sitä saa mitä tilaa.

    • eemilv

      taidat olla osallisena jossain palvelunestohyökkäyksessä Soinin sivuille.
      Tiesitkö, että se on rikos?

      • mullvad

        Tiesitkö itse, että edustat persu-uhriutumista puhtaimmillaan. Ennen te persut syytitte eri mieltä olevia persujen sananvapauden estämisestä ja syrjimisestä. Nyt uhriutumisvalikoimaan on tullut uutuus: palvelunestohyökkäys.

        Jos itse pääpersu-pelsepuubi välttelee mediaa, se ei ole kenenkään muun kuin hänen itsensä vika. Oppositiossa mölisijänä Soini saattoi olla tietymättömissä viikkojakin, mutta hallituspuolueen puheenjohtajana ja ministerinä se ei vaan käy.

        Kyllä se pumppu kohta pettää. Älä huoli.


      • Reallyrellyrealy

        Palvelunesto hyökkäys???, herää kaveri


      • Ei todellakaan ole palvelunestohyökkäys, jos ei saa tietokantaan yhteyttä!


      • pepep kirjoitti:

        Ei todellakaan ole palvelunestohyökkäys, jos ei saa tietokantaan yhteyttä!

        Jatkoksi vielä: voi olla, että tietokanta on tyhjennetty/tuhottu, joka olisi toisaalta palvelus Soinille, koska todisteet takinkäännöistä olisi näin poistettu bittiavaruuteen.


    • Perpanssi

      Soinilla on sellainen erikaoisnappi koneessaan jossa lukee "ploki alas". Kuulin persujen mikrotuelta...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      88
      4525
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      26
      3314
    3. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      20
      3065
    4. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      41
      2936
    5. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      49
      2777
    6. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      117
      2767
    7. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      17
      2569
    8. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      113
      2305
    9. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      2115
    10. Vornanen ja oulainen

      Voi voi Ville mihin sekaannuit🥶
      Oulainen
      7
      1841
    Aihe