Sheraton Gammia hotel resort&spa

viiruinen

Moikka kysyisin millasia kokemuksia hotellista?Ruoka,juomat,saunat,ranta ja ym.asiatietoa.

8

169

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • muutenok

      Rannalla vähän inhottaa ne valkoiset ihravuoret, joita myös suomalaisiksi naisiksi kutsutaan.

    • Arvaaharmittiko

      Hotellista ei kokemusta, mutta rannan ohi olen kävellyt monesti. Normaali hotelliranta aurinkopeteineen. Brufutin rannalla, pienen kävelymatkan päästä Sheratonista oli aikaisemmin ihania pikkupaikkoja jossa sai aurinkopedin ja juoman pientä korvausta vastaan. Monissa paikoissa myös mahdollisuus syödä jotain. Ei ollut turhia kaupustelijoita kiusana. Kesäkuussa hallitus päätti romuttaa kaiken totaalisesti. Tällä hetkellä Brufutista ei muuta paikkaa rannalta sitten löydykään kuin Sheratonin ranta.

    • viiruinen

      Nyt matka varattu 11.12.2015 kyseiseen hotelliin.En ole ikinä käynyt gambiassa.Toivotaan et ois näkemistä.

    • Gambiaanpian

      Hei! Minäkin haluaisin kuulla kokemuksia tästä hotellista. Englanninkieliset palautteet moittivat todella paljon hotellia esim. ruoan suhteen. Pitävätkö nämä arvostelut paikkansa?

      • ihmetytti

        Ruuan taso suorastaa aamupalalla luokaton,joka ilta samaa sapuskaa.Palvelun taso heikkoa muutamaa tyyppiä lukuunottamatta.
        Myydään luxus-paikkana,pettymys oli meille suuri,kun saavuttiin kyseiseen paikkaan.Tipittää joudut,jos haluut nopeempaa palveluu.Kuvat ottettu joskus loistoaikoina,edes terassituoleja ollut,paitsi yksi rikkinäinen puutarhatuoli.
        Valitse suosiolla joku muu paikka,niin ei tartte ylimäärästä stressiä mm.avainkorttien pelaamattomuudesta ja huoneiden siivottomuudesta kärsiä.Oltiin joulukuussa 2015
        Missä oli kaikki se mitä luvattiin,mistä oltiin maksettu...


    • avonia

      Hei, mielestäni Sheraton oli tosi hyvä, ruoka oli hyvää ja pelvelu toimi loistvasti. Siskoni mielestä sai elämänsä parasta kalaa juuri Sheraton hotellissa. Henkilökunta ystävällistä ja huoneen vaihtokin sujui. Musiikkia joka ilta:) Alueelle ei ulkopuoliset pääse, joten halutessaan saa olla rauhassa.

      • kuikale

        mites juomat ???onko hyviä.pitäisi sisältyä hotlan hintaan kokemuksia.


      • Hotelsheraton

        Juomat sisältyy, paitsi coctailit. Its en oikein juo muuta kuin vettä, kahvia ja vähän limpparia. Olen vähän huono sanomaan, mutta muut suomalaiset hotellissa joivat aika hanakasti ja tuntui maistuvan:) Teimme myös retkiä hotellin paikallisoppaiden kanssa ja sitä suosittelen. On halvempia kuin matkatoimistolla ja lisäksi opas kuljetti meitä siten, että kerkesimme aina joka paikkaan ennen isompien ryhmien tuloa ja kaikki sujui jouhevasti eikä meidän tarvinnut jonottaa juuri missään:) Meitä oli useampi suomalainen siitä hotellista ja lyöttäydyttiin yhteen niin saatiin edullisempi hinta retkelle. Paikallisoppaiden hinta määräyty lähtijöiden mukan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      138
      3819
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      336
      2954
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      8
      1855
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      5
      1588
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1069
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      914
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      38
      854
    8. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      764
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      65
      731
    10. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      22
      708
    Aihe