Suomi on kaunis maa. Syksyllä puut ovat kauniita. Metsässä oli paljon sieniä tänä vuonna. Puolukoita, mustikoita, isoja vadelmia. Voi myös katsella lintujen muuttoa. Huomenna on kansainvälinen bongauspäivä. Silloin kiipeän lintutorniin. Piirakka onnistui tänään hyvin. Ohrarieska oli hyvää. Jaksoimme talsia 10 km kallioilla. Kunto on hyvä. Rakastan miestäni, kiva tyyppi; oikea aarre. Jumala on hyvä. suomessa olisi asiat hyvin, jos.
Kun menen metsään hyvän puolisoni kanssa, niin unohdan joksikin aikaa pahat Suomeen tunkevat muslimit. (Yöllä tulee sitten usein painajaisunia. Maahanmuuttoviraston johtaja päivi Nerg sanoi, että n. 65 000 paholaista tunkee tuhoamaan Suomea tänä vuonna. Miehitys on menossa. Pahat miehet Saatanan joukot, kansakunnan viholliset, pahan kamalan islamin tuovat tänne. Tappavat vauvasta vaariin ja tekevät oman pahuuden uskontonsa käskyjen mukaan, kidiuttavat eläimiä ja kristittyjä. Sosillaiturva ja koulutus romahtavat. Kohta on yhtä kamalaa kuin Bagdadissa. Kirottu olkoon islam! Tuhon ja pahuuden uskonto.
Kylläpä on kaunis syksy! MYÖNTEINEN yritys
9
59
Vastaukset
- yötönyö2
"Suomi on kaunis maa. Syksyllä puut ovat kauniita. Metsässä oli paljon sieniä tänä vuonna. Puolukoita, mustikoita, isoja vadelmia. Voi myös katsella lintujen muuttoa. Huomenna on kansainvälinen bongauspäivä. Silloin kiipeän lintutorniin. Piirakka onnistui tänään hyvin. Ohrarieska oli hyvää. Jaksoimme talsia 10 km kallioilla. Kunto on hyvä. Rakastan miestäni, kiva tyyppi; oikea aarre. Jumala on hyvä".
Hyvin ajateltu. - hyihittooooo
Kunnes selviää että ukkos käy vieraissa ellei ole tossusi alla kuten useat papit ovat.
Mitäs sinä tiedät islamista itsetuntohäiriöinen akka?Et yhtään mitään.
Et yhtään mitään.Ime vain ukkos uloketta että saat lampaan palvomaan itseäsi.- eksmyönteinen
Mä en ole papin vaimo. Ihan tavallinen eläkkeellä oleva (onneksi) poliisi on mieheni! Koraanin olen lukenut 3 kertaa, mutta enää en lue. Islamin tunnen oikein hyvin, suufilainen islam-haara on mielestäni osittain kaunis ja mystinen. Islam koraaneineen on kuitenkin pohjimmiltaan jihadistinen ruma uskonto, ja Muhamedin elämä todistaa äärimmäisestä pahuudesta ja tyhmyydestä, siihen liittyvä lapsen hyväksi käyttö ja huono elämän tapa sekä nykyiset muslmien terroristitoimet ja jälkeenjääneissyys todistavat mädäntyneistä hengen hedelmistä.
Tänään tuli ämpäri täyteen karpaloita. Ja lisäksi suppilovahveroita! Hyvä työviikkoa kakille! Voikaa hyvin! - miliisinjälkeläinen
eksmyönteinen kirjoitti:
Mä en ole papin vaimo. Ihan tavallinen eläkkeellä oleva (onneksi) poliisi on mieheni! Koraanin olen lukenut 3 kertaa, mutta enää en lue. Islamin tunnen oikein hyvin, suufilainen islam-haara on mielestäni osittain kaunis ja mystinen. Islam koraaneineen on kuitenkin pohjimmiltaan jihadistinen ruma uskonto, ja Muhamedin elämä todistaa äärimmäisestä pahuudesta ja tyhmyydestä, siihen liittyvä lapsen hyväksi käyttö ja huono elämän tapa sekä nykyiset muslmien terroristitoimet ja jälkeenjääneissyys todistavat mädäntyneistä hengen hedelmistä.
Tänään tuli ämpäri täyteen karpaloita. Ja lisäksi suppilovahveroita! Hyvä työviikkoa kakille! Voikaa hyvin!Etpä sitten ole ymmärtänyt lukemaasi :D
- Tartuff
Suosittelen sinulle muuttoa Utopiaan jossa asuu vain sinunnäköisiä, sinun tavalla uskovia, yhtä sydämettömiä ihmisiä. Siellä voit rauhassa leipoa hiekkakakkuja ja taputtaa pulleita käsiä.
Utopia on maa joka on sinun päässäsi. Tervemenoa!
Me täällä pidämme huolta vähäisistä veljistämme, kodittomista ja vanhemmittomista lapsista, sotien ja vihan vammauttamista, itsekkyyden ja sodan runtelemista.
Kumpikohan meistä toteuttaa evankeliumin käskyä rakastaa?- nillittäjätt
sotien ja vihan vammauttamista
Jos ei vain kävisi loppupeleissä niin että ne autetut antavat vastalahjaksi sitä mihin ovat tottuneet turha tulla sitten palstoille itkemään
- Tartuff
Päinvastoin kuin joku muu, en itke täällä lainkaan vaan meitä jokaista työhön kärsivien ihmisten puolesta. Uskonnolla, kansalaisuudella, ihonvärillä ei ole merkitystä vaan sillä että jokaista tulee kohdella inhimillisesti kuten Kristus kohteli niitä joita kukaan muu ei hyväksynyt. Sitä on olla kristitty.
- slaamamailöö
Islam on Saatanasta. Muslimi ei anna armonlaukausta, vaan se tappaa kiduttamalla. Muhammed oli rietas mies, insestipedofiili ja kakin puolin todella paha henkilöhahmo. Hänen uskomusjärjestelmänsä on aiheuttanut äärettömästi pahaa maailmaan. Koraani kehottaa tappamaan ja jihadismiin. Islam on maailman pahin uhka. Islam on Saatanasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1943869Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512752Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per741310Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu171256Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101159- 46944
Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2020941- 47870
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt213822Väärä pää tutustumiseen
Mikä ihme on, että miehet haluavat ensimmäisenä sänkyyn? Onko nykyään niin helppo saada nainen peittojensa alle.. tai pä106632