En ole luottanut Stubbiin ikinä pätkääkään

hempppavvn

enkä luota jatkossakaan, täys teeskentelijä

10

105

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • quando

      Voisitko kertoa millä perusteella - et luota valtiovarainministeri Aleksander Stubb´n.
      Eilen katsoin ykkösaamun haastattelun enkä havainnut mitään feikkiin viittaavaa. Hän pyysi anteeksi virhettään. Useampaan otteeseen puhui isänmaan edusta ja keinoista joilla tilannetta nyt pyritään korjaamaan.

      Mieti, kun noinkin vahvaa ilmausta käytät, miten paljon tietoa ko. ministeri päivän mittaan saa ja käyttää.
      Minä luotan tähän hallitukseen, sehän on yhteistyötä, yhtenä heistä valtiovarainministeriin.

      • Sivusta sanoisin,ei tanu mies ala virkamiehiään syyttelemään ,jos haluu valtaa niin sen tuoma vastukin kannetaan yksin.
        Ei tommonen sori tokasu mikää anteeks pyyntö oo.
        Ei sipilä stuppia lemppaa ulos , karavaani kulkee.


      • tollolöyty

        Sinä uskot vielä joulupukkiinkin ja kaikki kusee sinua silmään! Vai oletko veronkiertäjä?


    • 1eero

      Stubb ei yksin päätöksiä tee ei kukaan muukaan.

    • nurmelaccx

      hän on ylimielinen

      • haista-home

        nurmelaccx

        haista home


    • pankrpoits

      Pissii eri paikkaan kuin pyllistää, sellainen tyyppi!

    • Viatonsivullinen

      Stub on mielestäni väärällä alalla, ei käy politiikkaan. Olisi hyvä jossain
      suuressa kansainvälisessä firmassa (kännykkä), on hyvin edustava
      noin päältäkatsoen, sulavakäytöksinen, ryhdikäs, kielitaitoinen, välitön luonne,(ilmeisesti). Näin äkkiseltään tulee mieleen, Stubb ja Marko Ahtisaari voisivat päikseen vaihtaa duunejaan. Eikö se Ahtisaari ollut
      jossain kännyfirmassa, liekö enää, oli vähän jäykkä siinä hommassa.
      Siis ammatinvaihtoa suosittelen Stubbille, politiikassa menee häneltä
      avut hukkaan.

    • ainaainaaina

      hän ei osaa laskea ollenkaan, lyhyt matikka a. Ja istuu valtion rahapussin päällä. Uskomatonta. Joku valinnut hänet siihen hommaan, minä en, ikinä valitsisi.

      • ainaainaaina
        Eiköhän Aleksader Stubb ole lukion jälkeen opiskellut senverran paljon, että matikan epäonnistuminen on NYT käsitelty aihe.
        Muistutan, että hän johtaa Valtiovarainministeriötä, siellä on melkoinen joukko virkamiehiä-. naisia, jotka tekevät kovasti työtä valmistellen lainsäädäntöä esim. SOTE uudistuksen rahoituksen *suunnittelun osalta, sekä jo päätettyjen lakien käytännön rahoituksen sopimuskäytännöistä huolehtiminen.
        ym ym
        Ei ihan simppeliä työtä, , virheetön ei ole kukaan


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Saisinpa halata sinua joka päivä

      ja kertoa miten paljon sinusta välitän. Vaikka olisi jommalla kummalla huono päivä, väsynyt päivä tai kiireinen päivä, a
      Ikävä
      50
      5679
    2. Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä

      SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,
      Maailman menoa
      44
      4352
    3. Nykymiehet odottaa, että nainen lähestyy?

      Perus luonnonlaki menee päinvastoin! Oletko nähnyt luontodokkaria jossa naaraat juoksee uroksien perässä??? 🦁🫎🦍🐒🦦�
      Ikävä
      144
      3846
    4. Kolmen tuiki tavallisen demariahdistelijan nimet julki

      Nyt tiedetään ketkä kolme oli niissä niin tavanomaisissa demarin jokapäiväisissä askareissa avustajia ahdistelemassa. K
      Maailman menoa
      91
      3630
    5. Sannahan laski sähkön ALV:n 10 prosenttiin, Riikka runnoi 25,5 %:iin

      Tässäkin nähdään kumpi on Suomen kansan puolella, ja kumpi omaa vastaan. Putinistipersuille Suomen kansa tulee aina vii
      Maailman menoa
      70
      2854
    6. Kansalaispalkka ja maksuton joukkoliikenne

      Noilla pienillä parannuksilla saadaan Suomesta taas hitusen parempi paikka peruskansalaiselle, joka elää ekologisesti ja
      Maailman menoa
      105
      2507
    7. Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"

      Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan
      Maailman menoa
      56
      1826
    8. Eikö tunnukin kamalalta, kun en

      anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut
      Ikävä
      40
      1759
    9. Muistattekos kun kaupassa piti pyytää tavarat myyjältä

      Edes kahvipakettia ei saanut itse valita, vaan myyjä nouti sen hyllystä tiskille. Jos osti jauhelihaa, niin se jauhettii
      Maailman menoa
      226
      1656
    10. Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu

      Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä
      Suomalaiset julkkikset
      33
      1431
    Aihe