Risto Kuisma
3 t ·
Suomessa "sivistyneiltä ja kunnon kansalaisilta" kiellettyjä kritiikin aiheita
ovat mm Venäjän uhka Suomelle, Suomen kyky puolustautua ja maahanmuuton epäkohdat.
Meillä on näistä asioista "virallinen totuus", jota mediakin kattavasti suojelee.
Jos käyt kriittistä keskustelua, olet sotahullu, nato-kiimainen, rasisti, moukka, natsi, maalaistollo.
Tavallinen järkevä suomalainen ei näistä asioista leimaamisen pelosta julkisesti paljon puhu.
Tasavallan Presidenttikin leimattiin puheensa johdosta puolittain rasistiksi.
kiellettyjä kritiikin aiheita ovat Venäjän uhka S
3
<50
Vastaukset
- Oli-tekemistä-Kekkosella
Aika Kekkosen astuessa peräsimeen oli mahdottoman vaikea sodan kauhujen ja epäoikeudenmukaisuuksien ja sotakorvausten vääryyden takia.
VenäjänVenäjänVenäjän olisi pitänyt vihdoinkin maksaa Suomelle takaisin edes tappamansa ja murhaamansa 100 000 Suomen nuorta aikuista, heidän elämänsä, henkensä, verensä.
.
Materiaaliset vahingot sitten vielä siihen päälle.
Venäjä teki rikokset ihmisyyttä vastaan! - VALTAVAT_rikokset
Venäjän olisi pitänyt vihdoinkin maksaa Suomelle takaisin edes tappamansa ja murhaamansa 100 000 Suomen nuorta aikuista, heidän elämänsä, henkensä, verensä.
.
Materiaaliset vahingot sitten vielä siihen päälle.
Venäjä teki rikokset ihmisyyttä vastaan!Olisiko kuitenkin Suomen täytynyt oikeutetusti korvata silloiselle Neuvostoliitolle heidän menettämänsä miehistö tappionsa, joka oli paljon suurempi, ainakin historian mukaan?
Toki me (suomalaiset) maksoimekkin ja teollisuus nousi silloin uusiin lukemiin, luoden työpaikkoja lukemattomille kansalaisille, joista heidänkin hyvinvointinsa alkoi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 361746
- 50798
- 68757
- 108720
Kuka varasti Sisun rahat
Kun lukee Sisun pöytäkirjaa, niin kuka on se, joka on varastanut Sisun rahat?!7651Miten sulla on niin kaunis
Ääni. Sellainen rauhoittavan vangitseva, jolloin aika kuin hidastuu. Ihmettelen sua vielä aika paljon. Lähes joka aamu t33599Ajattelen sinua
vain. Ihoasi vasten ihoani, huuliasi huulillani, sormiasi vartalollani... Olen katkera elämälle siitä että se antoi sinu27570Taas on Festarit ohi ja saatu toisten muijia kylläseksi asti
2 päivää täyttä jytinää ja rytkettä kyllä kelpaa vielä Kaupunkin tukemana.14538Olen työtön ilman työnhakuvelvoitetta
Saan 600e/kk. En voi tehdä töitä. En osaa laittaa ruokaa. En pysty kävelemään tai olemaan jalkeilla tuntia pidempään.138445Porukkaa ku pipoa
Olipas iloinen yllätys kun kiertelin ja kaartekin autolla koko päivän pitkin ähtäriä joka paikassa väkeä, leirintäalueel27426