Onko liian iso ikäero?

jsjsjautttttteye

Eli täytän pia 14 ja oon ihastunu yhtee 19 vuotiaasee jätkää (tunteet molemmanpuolisii) ollaa siis snäppäilty joka pv ja nähty monii kertoi.tää poika haluis alkaa seurustella munkaa mut en oo iha varma voiks täst tul mitää..

14

240

    Vastaukset 14

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ..seksin suojaikäraja on olemassa.

      Ja jos Wikipedian määritelmää katsoo, tämä poika on pedofiili.

      • niinnniin

        oho luit wikipediaa ja silti et tiedä mitä pedofiili tarkoittaa?


      • niinnniin kirjoitti:

        oho luit wikipediaa ja silti et tiedä mitä pedofiili tarkoittaa?

        "C. Henkilö on vähintään 16-vuotias ja vähintään viisi vuotta vanhempi kuin A-kohdan mukainen lapsi."


      • Pedofiili on kiinnostunut esimurrosikäisistä. 14-vuotiaista kiinnostunut on ebeofiili.


      • jokutyyppi19 kirjoitti:

        Pedofiili on kiinnostunut esimurrosikäisistä. 14-vuotiaista kiinnostunut on ebeofiili.

        Mutta. Ei murrosikä ala kaikilla esim. juuri 13v. 13-vuotias ei ole välttämättä vielä samalla henkisellä ja/tai fyysisellä tasolla kuin vaikka 14 tai 15-vuotias.

        Eli fyysisesti hän voi olla vaikka 10v, riippuu täysin ihmisestä.


    • Ei minun mielestäni, mutta onhan teillä noin viiden tai kuuden vuoden ikäero riippuen oletteko syntyneet alku- tai loppuvuodesta.

      Jos tunteenne ovat molemminpuolisia, niin mikä ettei, mutta itse en ehkä olisi pari vuotta sitten halunnut seurustella sen ikäisen kanssa.

      Toisaalta hän on jo aikuinen ja Sinä käyt varmaankin kouluakin vielä monta vuotta, joten elämäntilanteenne ovat aika erilaiset, joten se saattaa tuoda hieman haasteita suhteeseenne, mutta toivottavasti ei haittaa.

      Onnea teille!

    • lolloler

      On. Sairasta.

    • niinnniin

      realistisesti, pillua se haluaa, ja sinä olet siihen liian nuori.

      seurustelu sinänsä ei olisi ongelma, mutta jokainen 19-vuotias haluaa pillua seurustelu johtaisi satavarmasti naimiseen.

      • dkskwkk

        Surullista, mutta totta.


    • Poikkeuksiakin voi löytyä aina välillä joukosta, ei kaikki eivät ole samanlaisia.

    • sehaluuvarmaavähäenemmän

      tossa iässä se on tosi paljon ja sill jätkäll on jo varmaa vähä erijutut mieles ku vaa halit
      erijuttu vaikka jos oisitte esim.20&25 veet

      • Riippuu myös henkisestä tasosta.


    • Onhan sitä 19-vuotiasta jätkää kiva esitellä omille 13-vuotiaille kavereilleen. Sillä saa paljon ihailua osakseen. Se kundihan voisi vaikka hakea sidukkaa koko porukalle, ja saada mehevät sakot siitä hyvästä.

      Toisaalta se kundi menee pian inttiin, ellei ole siellä jo. Yleisen elämänkokemuksen perusteella intissä on silloin tällöin tapana puhua tyttökavereista miesten kesken. Kun muut kertovat muijiensa olevan yliopistossa taikka työelämässä, voi kundikaverisi kehua oman muijansa päässeen juuri ylä-asteelle. On kyseenalaista, tuleeko hän saamaan varusmieskavereiltaan ihailevaa kunnioitusta tällaisen paljastuksen jälkeen.

      Joskus on tapana lähteä istumaan iltaa pariskunnittain. Mikäli et pääsisi joskus tulemaan, olisi kundikaverillasi kova työ selittää, ettei hänen muijansa päässyt tulemaan, koska oli kotiarestissa/piti siivota huone/tehdä läksyt. Toisaalta et mihinkään aikuisten paikkoihin sisään pääsisi, joten teidän pitäisi istua iltaa paikallisessa nuorisotalossa. Viihtyyhän sitä sielläkin videopelejä pelaillen ja seiniä sutaten. Voi kyllä käydä, ettei teitä kutsuttaisi paritreffeille enää.

      Kun ette pääsisi viettämään aikaanne mihinkään säädylliseen paikkaa, jäisi teille enemmän aikaa toisillenne. Seksi ei kuitenkaan tulisi kuuloonkaan, olet siihen aivan liian nuori. Kundisi saisi jo yrittämisestä mehevät sakot. Vanhempasi eivät suhdettanne luultavasti hyväksy, eivätkä missään tapauksessa antaisi sinun viettää aikaasi hänen asunnollaan. Tästä syystä ainoa mahdollinen tapa viettää yhteistä aikaa olisi istua kahvipöydässä vanhempiesi paheksuvan katseen alla, taikka tavata salaa jossain pusikossa.

      Alkaa kuulostamaan jo tosi romanttiselta.

      • hyvääjärkipuhetta

        Hei toi oli hyvää valoistusta. Kiitti nauruist:) Jotenki toi järkipuhe saa ton ikäeron kuullosta realistiselta. Tos oli alottajalle paljon hyviä pointteja!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä haluaisit minusta mies

      Meidän tilanne on ns.vaikea, eikä olla koskaan puhuttu tai edes ehditty puhua siitä, että mihin me tällä kaikella säätäm
      Ikävä
      72
      1137
    2. Niin se mies

      Mikä sen miehen etunimi muuten on ketä kaipailet
      Ikävä
      55
      1028
    3. Kun olet noin varovainen, niin tehdään näin

      Ollaan luontevia kun tavataan. Ei mitään paineita. Halataan lämpimästi toisiamme, ja sitä hetkeä voi viivyttää, kunnes s
      Ikävä
      44
      989
    4. Martina Aitolehti ja Nanna Karalahti - Rajua röykytystä nyrkkeilymatsista "Ettei naisten botoksi..."

      Martina Aitolehti ja Nanna Karalahti nyrkkeilevät toisiaan vastaan Immu Fight Nightissa. Naiset ovat saaneet osakseen k
      Kotimaiset julkkisjuorut
      73
      840
    5. Martina ja Levin kiinteistö

      Ei ole enää "mun Leviä". Kiinteistöllä uudet omistajat ja välillä palautui takaisin rakennuttajallekin, miksköhän.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      327
      750
    6. Selvitetään tämä meidän välinen juttu

      Kertoisin sulle, mitä sinussa näen ja mikä viehättää eniten. Pitkä tarina tulisi siitä, mutta haluisin nähdä, kun kuunte
      Ikävä
      21
      724
    7. Harmittaa kun en saa edes tietää

      miten elämässäs menee. Niinkin tärkeä asia, et miten jaksat. Kuinka terveys jne. Olet niin tärkeä, että haluaisin tietää
      Ikävä
      51
      710
    8. Mikä on ollut

      Paras kuva kaivatustasi?
      Ikävä
      39
      688
    9. Teköäly löytää teidät

      Tästä on ollut ennenkin puhetta. Muistan Sergein tehneen aiheesta aloituksen, ja Disse analysoi minua ja kirjoituksiani
      Sinkut
      180
      615
    10. Onko jo liian törkeää? Selviytyjät Suomi herättää kummastusta

      Selviytyjät Suomi juhlistaa 10. tuotantokauttaan - ja tiedossa on entistä ankarampaa menoa. Mutta mennäänkö jo liian pi
      Tv-sarjat
      8
      612
    Aihe