Mä oon ollu sekava viime aikoina ja mua on kyllä kiusattu tiuhaan tahtiin. Yks poika haukkuu, tärvelee mun vaatteita, satuttaa sillon tällön ja tuijottelee koko aika. Kerroin opettajalle mut ei ne sitä saa kuriin kun vanhemmat ei välitä p*skan vertaa. Äitikää ei niiku oo saanu tehtyy mitään asialle. Ja nut tuli mieleen et tuskin mulla mitään ahdistus häiriöitä tms. Ole. Mut mitä mä teen mul on kamala olo ja oon niin sekava et en enään ittekkää tajuu itteeni😅
Olenko sekava kiusaamisen takia?
Ongelmattyyppi
3
173
Vastaukset
Millä tavalla olet sekava? Tieto saattaisi hyvinkin auttaa selvittämään, mistä se johtuu.
- kurikiusaajille
Reksin pakeille puhumaan jos ope ei saa kuria ja äitisi velvollisuus on puuttua tähän.Kehenkään ei kosketa ilman lupaa eikä tärvellä vaatteita koulussa,vaadi että asiaan puututaan!
Hyvin todennäköisesti joo. Tosin voit olla sekava monista muistakin syistä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1851559
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2081530Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä441154Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad44846- 14730
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30721Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21710- 36691
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .20656Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46617