Ylläpitäjän suunnitelmissa on siirtää Vaellusnet facebookiin. On mielestäni ainoa keino jolla kuoleva saitti saadaan virvoitettua eläväksi. Häiriköivä trolli (t) joutuu viimeinkin luovuttamaan samoin kuin pätemisen tarpeessa olevat kaikkitietävät metsäläiset.
Vaellusnet facebookiin
8
322
Vastaukset
- kysynnuitennii
Tarkoitatko Helunaa, kun häiriköivästä trollista puhut?
- 574098440985
Kyllä se ihan järkevälle hankkeelle kuulostaa, kun tiedostaa sen mihin suuntaan sivusto on viime vuosina mennyt. Jos aie toteutuu niin olisi taas tilaa jollekin uudelle vaellusaiheiselle sivustolle, joka ei olisi yhtä autoritäärinen(/sisäsiittoinen) kuin tämä keskustelun aiheena oleva.
- ohionohion
Vaellusnetin tarina alkaa olla ohi.
- TurvanKymppi
Joskus sekin päivä koittaa, eri asia milloin. Olen Vnettiä seurannut toistakymmentä vuotta ja koko sen ajan tuota samaa ennustusta on hoettu. Vielä ei ole tärpännyt.
- Kenkö
Vanhat vaellusnettiläiset ovat ruvenneet fillaroimaan ja löytyvät fillarifoorumilta.
- YdinvoimaaJaLasikuitua
Onko metsästävä Pekkakin alkanut pukea pyöräilyhousuja?
Millä nimellä löytyy Facebookista?
- tunnussanaatarvitaan
Ei sinne pääse ilman tunnussanaa. Ja sitä ei saa julkisesti kertoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naisella tisulit, kuin lehemän utarehet
Oli kyllä isot tisulit naisella, kuin lehemän utarehet, vaikka paita oli päällä, niin tisulit erottui.748367Oliko pakko olla taas tyly?
Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli662825Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä182028- 1572001
Kemijärven festarit 2025
Onpas taas niin laimea meininki. Eikö tosiaan saada parempia artisteja? ☹️201949Johanna Tukiainen hakkasi miehen sairaalaan!
Viime päivien tiktok-keskusteluissa on tullut esiin, että Johanna Tukiainen on jatkanut väkivaltaista käytöstään. Hän h1381861Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?301720- 431495
- 1021487
Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411246