Arvoisa puhemies, sösössönsösöö sösösössööö. Oppositio sösööö sösssönsössöö. Edellinen hallitus söösössönsössönsööö. Minä sösölessunlässynsöö.
Sipilän tiedonanto eduskunnalle
20
400
Vastaukset
- Työllisyystavoite
Posti aloittaa yt:t. 72 saa lähteä! Sösösössönsööö.
- Vakavapaikka
Voi jummi jammi kuka sinun perintäkirjeet sitten tuo perille??
- Eihätää
Ei kela maksele vanhentuneita laskuja ja varsinkaan ulosottoon menneitä.. Kyllä se vouti ottaa sun tuista omansa pois.
- Työllisyystavoite
Eihätää kirjoitti:
Ei kela maksele vanhentuneita laskuja ja varsinkaan ulosottoon menneitä.. Kyllä se vouti ottaa sun tuista omansa pois.
Mitä ovat "sun tuit"? Varmaankin ne menevät sieltä kun eivät palaudu.
Vakavapaikka kirjoitti:
Voi jummi jammi kuka sinun perintäkirjeet sitten tuo perille??
No ei kukaan, kun postin työntekijät haluaisivat muutenkin jo enemmän vapaapäiviä, perjantaikaan ei ole mieleinen työpäivä. Voisikohan ajatella, että posti jaettaisi vaikkapa esim. keskiviikkona siinä klo 11-14 välisenä aikana ja jätettäsi muut päivät vapaaksi.
- Kuskinpaikalla
Sanoman yt-neuvottelut voivat johtaa noin 80 irtisanomiseen. Sösösössönsöö.
- todellisuudessa
Huonot työntekijät vastustavat lakia, koska tietävät ansaitsevansa potkut.
- Niillähtee
Oulun seudun koulutuskuntayhtymä irtisanoo 46 työntekijää ensi kuun alusta lukien.
Sipilän kotinurkilta, sösösössönsööö. - G-mies
Sipilä puhui nk. kepua. Se on kieli jota ei kukaan ymmärrä.
- 1918-kunniaan
Punikit kaipaavat kuria.
- Onkotyhjä
Uppudu sinä Turhapuro vaan miettimään jääkaappisi sisältöä.
Maalaisliittomme Johtaja Sipilä ei sössötä. Maalaisliittolainen puhhuu aina tottuuvven ja toimen sanoja.
- 0t0t0e
"söössöösöösöösöösööösööö söösöös ööslelkgllem löösölölöslödlöss söös", juuri äsken sanoi Sipilä uutisissa. Joku tavu saattoi jäädä välistä, mutta asian ydin tuli tuossa.
- Riku..Aalto
En tiijä, mutta minä vien satoja miljoonia vuokralaisilta verovapaasti. Oma etu ainoa etu.
- Diipadaapadii
Niin varmasti pikku rotta mustankorkealla huutelee
- lk1lk1lk1lk1lk1
Hallitus teki taas tosi hyvän saneluehdotuksen tänään irtisanomislakiasiassa Sipilä kertoo: söössöösöösöösöösööösööö söösöös öösö öösööösööösööösöv öösööösö öösö sössö.
Eikö tuota sössö saneluturpa-sipilää voisi tukkeuttaa. Hermo menee.- MalliCajander
Sipilän kusiletti laitettava ojennukseen vähintään 3 kuukauden yleislakolla.
- Huhhahhei
Siinäpä tuli jälleen eunukin päiväuni
- ennustus.omen
Kokoomuksen ja kepun rosvoretket kaikista huonnoimmassa asemassa olevia kohtaan on tietysti mannaa kaikenlaisille vihapuhujille ja uusnatsiliikkeille,siitähän ne voimansa ammentaa.
Mutta voiko ne kokookuksessa ihan oikeesti olla niin saatanan tyhmiä että ne ei itse tajua sitä.
Uusnatsit jos/kun valtaa saa niin lähdöt noille kokkareille tulee,niitä aletaan vainoamaan.
Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus
Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,1223110Seuraava hallituspohja - Kokoomus, kepu, persut + KD
Kokoomus saa ainakin 20% kannatuksen ensi vaaleissa, keskusta sanoisin noin 15%, persut todennäköisesti enemmän, ehkä 171942744Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta
joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina632176Maria Veitola kommentoi soutelija Saarion huomionhakuisuutta
"Minusta on jotenkin kuvottavaa, kuinka kovalla intensiteetillä Suomi-media seuraa miessankari Jari Saarion merihätää. S2571512Väestöstä vain vassarit vaihtuvat nopeammin kuin persut
Kevääseen 2023 verrattuna vassareita 50 prosenttia enemmän, ja persuja 25 prosenttia vähemmän.41454Vihervassarit
Vihervassarit sitä, vihervassarit tätä. Minulla on paha mt-ongelma. Se tuli lobotomian jälkioireina. Vihervassarit tät231344Lopetan ikävöinnin
Ei meistä enää koskaan tule mitään. Olen ikävöinyt ja kaivannut enkä saa mitään vastakaikua ja lämpöä. Parempi erillään31191Ei ole liian myöhäistä..
Tule mun luo ja katso silmiin, niin saadaan taas se sanaton yhteys ja sano sitten vain anteeksi rakas ja suutele ja hala3942Ei osattu ratkaista etääntymistä
Mä jäädyin eikä sulla ole taitoa sulattaa. Parempi antaa olla, vaikka toivoin jotain muuta. Miehelle.115910Esprit hoitokdit Varkaudessa?
Asun keskisuomessa ja käyn satunnaisesti äitini luona Varkaudessa. Äitin tarvitsee kohta hoitajan kotiin tai hoitokodin103883