viikonloppuiltoina porataan

korvatulpat nytkin käytössä

Alakerrassa asuu nuoripari, joka poraa kaiket viikonloppuillat, ei muulloin. Eivät ole sitten parempaa ajankohtaa keksineet ! Tuntuu ettei ketään voi edes käskeä kylään viikonloppuisin. Viimeistään siinä vaiheessa kun istutaan iltapalaa syöden ja viinilasit edessä, alakerrassa alkaa poraaminen. Niin nytkin. Pienemmät lapset ei saa unta. Yksi naapureista kävi sanomassa niille, muttei auttanut. Sanoivat että järjestyssäännön mukaan pitää olla hiljaa 22.00. Totta mutta järjen käyttö on sallittu, jos semmoista sattuu löytymään. Näillä ilmeisesti ei.

8

1231

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nellutin*

      Meidän naapurissa aikoinaan alkoivat poraamaan KUUDELTA LAUANTAIAAMUNA. Luuleeko ne ehkä että porukka lähti töihin? :D Ei aina voi tehdä silloin kuin itselle sopii, mä kävisin kysymässä jokaiselta naapurilta erikseen että milloin passaa porata. Että monelta olis sellanen hyvä aika. Kaikki pitää ottaa huomioon kun asuu kerrostalossa.

    • Laura

      Ainakin mulle ja uskon että aika monelle muullekin suomalaiselle viikonloput on rentoutumisen aikaa. Sillon olis kiva nukkua myöhään aamuisin ja viettää iltaa ystävien kanssa. Kyllä pitäis kerrostaloasukkien tehdä se porausoperaatio vaikka päivällä.

      • Bennett4

        Viikonloppuisin saa porata lauantaisin 22:00 asti. Sunnuntaisin ei mitään ääniä saa kuulua, vaan hiljaisuus on voimassa koko päivän.

        Mitä tulee viikonloppuna rentoutumiseen... Meidän talossa ainakin lauantaiaamuisin pesukoneet ja pölynimurit pärähtävät käyntiin viimeistään seitsemältä aamulla.


      • Ja sunnuntaina
        Bennett4 kirjoitti:

        Viikonloppuisin saa porata lauantaisin 22:00 asti. Sunnuntaisin ei mitään ääniä saa kuulua, vaan hiljaisuus on voimassa koko päivän.

        Mitä tulee viikonloppuna rentoutumiseen... Meidän talossa ainakin lauantaiaamuisin pesukoneet ja pölynimurit pärähtävät käyntiin viimeistään seitsemältä aamulla.

        Sunnuntaina porukat vasta meluavatkin, pesukoneet menee ja aamusta päälle ja sitten aletaan askartelemaan, porataan ja talttakin paukkuu, lapset urheilevat siinä ohessa kantapäämaratoonia, eivät naapurit päivää katso kun meluaate iskee päälle.


    • Duke

      Mun naapuri on poraillut kohta kaksi vuotta!

      Siis semmoisia pieniä porailuja silloin tällöin betoniseen seinään, kellonajalla ei ole väliä! Myös hienona uutuutena (vautsi!) on jollain kovalla esineellä ,veikkaan vasaraa, lämpöpatteriin hakkaaminen! Olen heräillyt josku aamuyöllä yhtäkkiseen kolahukseen.

      Varmaan tyyppi saa seksuaalista tyydytystä kun saa kyrbäterällään tehdä reikiä seinään, varmaan sen seinät ovat täynnä madonreikiä!

      Hulluja löytyy joka lähtöön!

    • pitäsi mennä lohduttamaan!

    • Vasara

      Onko sulle tullu mieleen, että nämä ko. ihmiset haluavat remontoida ehkäpä ostamansa asunnon mieleisekseen? Itse remontoin omakotitaloa ja työssäkäyvänä siihen remontointiin ei juurikaan muulloin aikaa ole kuin viikonloppuisin. Kannattaa otta myös tämmöiset seikat huomioon. Jos ei pysty asumaan kerrostalossa, jossa väistämättä muiden elämä myös kuuluu, kannattaisi harkita muuttamista muualle, missä ei muiden ääniä kuulu.

    • t55t55t5t5tt5

      Vuosia vanha viesti mutta siis mitä vittua? "iltapalaa syöden ja viinilasit edessä" jonka jälkeen kerrot "pienemmät lapset ei saa unta".

      Vitun vittu, toivottavasti ne teidän lapset on otettu ajat sitten huostaan koska vanhemmat ovat täysiä juoppoja/narkkareita.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eroa Orpo! Orpo eroa!

      Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa
      Maailman menoa
      111
      2732
    2. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      62
      1734
    3. SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa

      Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän
      Maailman menoa
      18
      1728
    4. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      269
      1612
    5. Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti

      Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --
      Maailman menoa
      11
      1564
    6. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      27
      1268
    7. Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä

      Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.
      Joensuu
      27
      1139
    8. Kiinteistökauppoja

      Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan
      Haapavesi
      41
      1072
    9. Menettämisestä

      Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?
      Ikävä
      88
      1048
    10. RAAMATULLINEN KASTE ON SAPATTI-LAUANTAI, EI SUNNUNTAI

      Aihe, josta ehkä on eniten kiistaa kristillisten seurakuntien piirissä, on kysymys oikeasta raamatullisesta pyhäpäivästä
      Kaste
      404
      1022
    Aihe