Köh ... tota ... häh .... noh, kun ymmärrys ei riitä, saisiko selvitystä?
Pattaya on paratiisi peruteella turistimääräkartoitukset, mutta Pattaya on nyt paratiisi perusteella turistikato.
Pattaya on paratiisi taloudellisesti perustuen turistimääriin, mutta turistikadon aikaan kotonaan pysyvät turistit eivät olekaan taloudellisesti merkittäviä.
Paratiisissa on thaimaan raikkain ja puhtain ilmanlaatu, mutta saasteen aikaan suomalainen maisemapyöräilijä tiputtaa painoaan arveluni mukaan tämän päivän saavutuksensa ollen yli 10 kiloa.
Paratiisissa ylirakennetaan condoja mutta markkinat niin kuumat, että mikäli aikoo ostaa kutuboxin, niin täytyy olla rahatukku mukana esittelyssä, muuten jää kakkoseksi.
Eräs Pattayalla asunut kertoi Pattayan olevan hänelle paratiisi koska jokainen viikonpäivä on kuin viikonloppu ja viikonloppu kuin juhannusaatto, sekä hän yli kaiken nautti metropolin sykkeestä, mutta hänen paratiisikseen muuttui pellonlaita, kun ryhtyi kolmatta ex-vaimoa leipomaan.
Kysymykseni siis, onko Pattaya aina ja iankaikkisesti paratiisi perustuen alati muuttuviin perusteisiin?
Paratiisin määritelmä.
6
<50
Vastaukset
- Anonyymi
No nyt sillä on kympin lisäksi kiinalaisia ikävä Vantaalla. Käy hoitsun kanssa kattoo olisko niitä jumbossa. Tunnistat heidät maskeista.
pesuretteri.. mun uusi jahdi on saapunut laituripaikalle. Sen nimi on Kasti 1. ja siinä on römpöttimet pakobutkissa.
- Anonyymi
Köh... häh... tota.... jotta löytyykö myös kuksa_teline kullitettu ollen?
- Anonyymi
Mielipiteitä on paljon ja niistä ei voi kiistellä. Asuuhan ihmisiä mieluummin Kajaanissa kuin Tampereella.
- Anonyymi
Pattaya on paratiisi 2-3 vuorokautta, tai niin kauan kuin huvittaa/jaksaa bilettää. Maksimissaan viikon verran jaksaa sitä härdelliä ja sitten saaret kutsuu.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3768323Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1692694- 76968
- 12930
Sylikkäin.
Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta60873- 25856
- 55843
- 64822
- 46796
Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!
"Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss72742