Hei!
Koen nyt tämän aloituksen tekemisen hieman haasteelliseksi. Aikaisemman aloitukseni lopetin muistaakseni näin: Kiitos etukäteen toivottavasti asiallisesta keskustelusta.
Aloitan nyt tämän aloitukseni lyhyesti kiittämällä joitakin kirjoittajia mahtavista kommenteista toisaalla tuossa Golf keskustelussa. Me olemme myös goffareita. Harrastelijoita ihan vain, vaikka Pattayan kenttien lisäksi muuallakin olemme kierrelleet.
Asiaan. Laitesukellus on ollut meidän molempien harrastus jo ennen yhteistä Golf harrastusta. Itse olen aiemmin sukeltanut monissa maailman sukelluskohteissa, myös Thaimaassa. Olemme Pattayalla käyneet saari- ja kalastusretkillä, mutta emme laitesukeltaneet.
Kysymys. Millaisia kokemuksia teillä on sukeltamisesta Pattayalla?
T anonyymi
Sukellus Pattayalla
5
284
Vastaukset 5
- Anonyymi
Sensukka keksi uuden aloituksen josta alkaa vääntämään sitä itseänsä taas kun vauhtiin pääsee. Sinä et ole reppana nähnytkään sukellusmaskia sen enempää kuin golfmailoja. Ongelmia sinulle tuottaa myös se että luulit Phuketin sijaitsevan Siamin lahdella. Eksyt vielä väärälle merelle.
Kuten kaikkialla Thaimaassa sukellusmestoille mennään veneellä myös Pattayalta. Eri pituisia retkiä on tarjolla retkien järjestäjiltä. Heidän sivuiltaan oikeat sukeltajat saavat tietoa retkistä. Siamin lahdellakin on hienoja mestoja lajiin. Maailman suurimman kalankin voi bongata. Valashain nimittäin. Sukellussäät on herrassaan, onko virrat ja tuulet olleet suotuisat ettei vesi ole sekoittunut. Tuurilla kaikki menee nappiin. Tämäkin harrastus on kallis, joten ei sovi kelamiehille.
Päivän kalastusretkikin on sellainen 5500 patia, joten sekään ei sovi kelamiehille. Varsinkin kun rahat on ryypätty. Kelamies ei ole kalamies.- Anonyymi
Niin vielä ja senssukalla ei ole webbikameraa veneeseen kun mennään mestoille, siellä on rahtilaivoja jotka peitttää auringon, tuut tuut.
- Anonyymi
Hei!
Kiitos tästä kommentistasi.
Saanen sittemmin nyt vapaalla ollessani - pikkasen vaan humaltuneena - heittää läppää.
Noh, ei sitten.
Kusellus on mun juttu ja etu rauhasen
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Harmittaa kun en saa edes tietää
miten elämässäs menee. Niinkin tärkeä asia, et miten jaksat. Kuinka terveys jne. Olet niin tärkeä, että haluaisin tietää811059Teköäly löytää teidät
Tästä on ollut ennenkin puhetta. Muistan Sergein tehneen aiheesta aloituksen, ja Disse analysoi minua ja kirjoituksiani188755- 40685
Miesten vs naisten älykkyys
Eiköhän tämä asia ole ihan itsestään selvä: "Adult male brains average approximately 1,370–1,378 grams, while female br202667Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä
Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai160645- 100605
- 38545
- 40517
- 24498
- 35462