Täällä on kiehtovaa lueskella, kommentoida ja tehdä aloituksiakin. Voisi sanoa että on koukuttavaa. Koittakaa kuitenkin pitää mielessä että vaikka esim. Hiusvärisi on aloituksessa haettu väri ja näitte tänään ei tarkoita että kirjoittaja on hän keneksi luulet. Ei ole. Kun kirjoitat tänne jotain vihjeitä muista tai itsestäsi niin "palstahullut" käyttävät niitä tulevissa aloituksissa, kommenteissa jne.. jotenkin sekaisin koko seurakunta.
Silti teemme aloituksia ja kommentoimme ympäripyöreästi siinä toivossa että se joku tunnistaisi meidät jota ikävöimme, johon olemme ihastuneet tai vaikka jota vihaamme. Osa tekee sen juuri siksi että ei kukaan varmastikkaan tunnista, haluaa purkaa ajatuksiaan tänne, haluaa neuvoja tai ihan vaan luoda keskustelua yksinäisyyteensä.
Palsta ja todellinen elämä EI ole sama asia. Huomioikaa myös ihmisten yksityisyys ja kunnioittakaa tätä, voitte saada paljon pahaa aikaiseksi. Koittakaa lapset leikkiä kiltisti ja ottaa muut palstalaiset huomioon,
kiitos ja anteeksi.
Palsta ei ole todellisuutta
10
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Ei ole ei. Oikeasti asiat tapahtuvat muualla, kun sen aika on.
- Anonyymi
Täyttä ajankulua ja viihdettä. Huvittavaa kun jotkut on niin tosissaan 😂
- Anonyymi
Useimmat ymmärtää tämän.. ikävä kyllä ei kaikki.
- Anonyymi
Jokseenkin surullista että tänne voi eksyä aidosti arkoja ja ikävöiviä ja samalla täällä selvästi vaeltaa tietyt aktiivit palauttamassa heitä maanpinnalle vain piristääkseen omaa sisällötöntä arkeaan.
- Anonyymi
Kaikista suurimpia vammanaamoja on toden totta kirjoitukset tosissaan ottavat ilkeilijät ja vedätettävät penskat
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kaikista suurimpia vammanaamoja on toden totta kirjoitukset tosissaan ottavat ilkeilijät ja vedätettävät penskat
Kyllä jotkut kirjoitukset ovat aivan asiallisia. Palauttaminen maanpinnalle voi olla omakohtainen mielipide. Aloittajasta ei kukaan tiedä onko se ujo tai arka. Voi olla vaikka mikä.
Täällä vois kieltää semmoisen yksityisen kirjeenvaihdon, se ei ole keskustelua.
Ja vielä jos teet aloituksen tietylle henkilölle, niin ei vastaajat tiedä mistä on kysymys. Kaivata voi myös neutraalisti. Useat kirjoittajat ovat täällä huvikseen. Ei oikeasti kaipaamassa.
- Anonyymi
Unohtamatta noita keittiöterapeutteja. Oma elämä palstaharhoissa ja sitten annetaan "neuvoja " niille joilla on parisuhde ja reaalielämä palstan ulkopuolella. Joopa 😁
- Anonyymi
No on niitäkin..
Hyvä avaus. Asiaa!
- Anonyymi
Snap. Ikäväosiossa näitä puhelimensa puristajia riittää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä292815- 931067
- 58921
- 66885
olet kaiken rakkauden arvoinen
Olisinpa kertonut kuinka rakastuin sinuun. Kuinka hyvältä tunnuit siinä lähelläni, kunpa en olisi väistänyt vastapäätyy26857Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu6857Mikä koirarotu muistuttaa kaivattuasi eniten?
Koirien piirteet muistuttavat usein ihmisten ja omistajiensa piirteitä.65814Olisi kiva
Tietää, mitä oikein ajattelet minusta tai meistä? Mitä meidän välillä on? Salattua tykkäämistä, halua, himoa? Onhan tämä37810Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa
Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu136739Oot mun koko maailma
Ei ole koskaan ollut ketään, joka olisi niin täydellinen minulle kuin sinä mies ❤️ Ikävöin sua🥹75734