vai saako näin kysyä-
ja saako sanoa m -kiraimella alkava sana, eli m-sana?
Jos ei saa sanoa- niin miksi ei- onko siinä sanassa jotain pahaa jonkun mielstä?- eli on rasismia että m-sanaa ei käytetä?
Miksi Meghan Markle ja OBAMA EI SANOTA m-kirjaimella alkava sanaksi
9
<50
Vastaukset
- Anonyymi
En tietenkään tiedä millä kirjaimella aloittajan nimi alkaa, mutta häntä voisi luonnehtia t-sanalla.
- Anonyymi
tiedonhaluinen?
- Anonyymi
Tarkoitatko meekeriä, vaiko nutiaista?
- Anonyymi
nulattia
- Anonyymi
s24 poisti alotuksen asiasta.
jo m-sanan mainitseminen oli liikaa?- Anonyymi
Onko se sana .ulatti?
- Anonyymi
MuIatti on päätetty olevan paha sana, joten täytyy käyttää korvaavia trendejä. En tiedä suomenkielistä versiota, mutta englanniksi se on biracial. Ilmeisesti muIatto aiheuttaa pahennusta myös englanninkielisillä alueilla. Miten olisi mustavalkoinen? Tai monirotuinen? Vai pitäisikö antaa periksi ja lopettaa roduIIistaminen kokonaan, koskien myös suvakkeja ja mamuttajia, jotka käyttävät sopivissa tilanteissa etnisyyttä hyväksi?
- Anonyymi
Missäs tämä m-sana on päätetty muuttaa pahaksi sanaksi?
Ja miksi ko. sana olisi 'paha'.? - Anonyymi
Lapseni on juuri tälläinen rahden rodun sekoitus. Kutsun häntä puoliveriseksi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 765245
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai664663Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1254601Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3381937- 871582
- 921514
- 2571476
- 3351145
- 200991
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.52943