"Sanna Marinin ylenpalttinen palvonta suomalaismediassa saa jopa Kim Jong-unin punastumaan.
Ylen Pasilan torni korvataan 273-metrisellä Sanna Marinin näköispatsaalla, jota kansalaiset käyvät kumartamassa, haukkumassa, ilmiantamassa, paheksumassa ja kyttäämässä joka aamu. Kaikki mediat lähettävät siitä suoraa lähetystä non-stoppina."
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/6d3d43e5-a046-4fa6-8b0f-b69efb000b16
Ukkola: "Marinin ylenpalttinen palvonta suomalaismediassa saa jopa Kim Jong-unin punastumaan"
22
153
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä se palvonta loppuu, kun alkaa velkojen takaisinmaksu ja Sannan palvojat joutuvat pidentyneisiin leipäjonoihin.
- Anonyymi
Kyl mä mie!uummin marinia palvon kuin Kimiä. Persuilla puuttuu hullu diktaattori jota palvoa. Putin meni jo, ja Rtumppi meni. Afganistanin Iranin räsäspääkään ei ihan kelpaa, vaikka ne laittaa naiset sinne minne ne kuuluu.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyl mä mie!uummin marinia palvon kuin Kimiä. Persuilla puuttuu hullu diktaattori jota palvoa. Putin meni jo, ja Rtumppi meni. Afganistanin Iranin räsäspääkään ei ihan kelpaa, vaikka ne laittaa naiset sinne minne ne kuuluu.
Ei tää liity persuihin pösilö, vai eikö ÄO:si riitä sitä tajuamaan.
- Anonyymi
Tavallinen kansa ajattelee Marinista ja Marinin hallituksesta hyvin neutraalisti.
Varsinaista palvontaa ei ole juurikaan, mutta erittäin hyvin näkyvillä on toinen ääripää. Omassa sontavellissään lilluvat propagandistit joilla on työvelvoitteena jauhaa Marinista kaikoilla mahdollisilla pilkkanimillä paikkansapitämätöntä herjausta ja maalitusta. - Anonyymi
Ukkola. Tämähän on se hörhö joka uhosi että seiskalehden ostamisen lopettavat ihmiset ovat mummonpotkijoita ja makasiininpolttajia.
- Anonyymi
Täti-immeisiä sieppaa kerran kuussa suomenruotsalaiset kutsuu "galna dagar per månad"johtuu hilloviikosta;)
- Anonyymi
Älä nyt.
IL on tehnyt hyvää työtä kun helpottaa uutisten lukemisen valintaa.
Säästää aikaa kun kelaa uutisia alaspäin ohi jokaisen naaman joka liittyy satanistien valtakunnan rakentamiseen ja ohi jokaisen uutisen jossa lukee "plus".
Näin voi keskittyä lukemaan vain sen yhden olennaisen uutisen joka päivän aikana löytyy. - Anonyymi
Onko Ukkolalla Suomen huonoimmalla toimittajalla taas joku suojatyöpaikka? EIkös se saanut A-TV:nkin nurin?
Ukkolan jutut taitaa kirjoittaa hänen persu-miehnsä. Huulipunajournalisti ei itse mihinkään pysty. - Anonyymi
Olipa hauska pakina, kiitos Ukkola. Pitkästä aikaa sai hauraa hohottaa jo aamuvarhaisella. Ja Marin-fanit nyyhkii, vaikka Marin nostettiin pylvään päälle ihailtavaksi!
- Anonyymi
Ukkola on niin oikeassa, jonkun ihmisen palvonta, nimiä mainitsematta( huom. maalittamislaki) on merkki sairaasta yhteiskunnasta. Tälläkin palstalla on päivittäin jumaloivia aloituksia eräästä henkilöstä, väsyttävää.
- Anonyymi
Ukkolalla on varsin venäläistyyppinen propagandistinen tapa kärjistää. Joka ei ole suinkaan tullut ukrainan sodan myötä, vaan ainahan tuo on tuollainen ollut. Luulee että toimittaja on silloin hyvä, kun haastaa nyrkit veressä riitaa kaiken aikaa.
Varsin hyvin muistissa on tuo yllämainittu esimerkki, jossa Ukkola uhosi seiskalehteä boikotoivien olevan makasiininpolttajia ja mummonpotkijoita. Kun asia-argumentit loppuvat (Ukkolalla niitä on harvoin edes alkumetreille) alkaa olkiukkojen väsääminen. Siinä hommassa Ukkola on osoittanut olevansa hyvinkin ahkera työmyyrä.
Ukkolan ajatusmaailmassa jos et kuulu meihin Marinin huorittelijoihin, olet meitä vastaan ja pystyttämässä suunnatonta kultaista despootinpatsasta.
Pakina paljastaa erittäin osuvasti Ukkolan löytäneen oman henkisen kotimaansa.- Anonyymi
Marin on narsisti, jota Suomen media palvoo koska Marinin avustajat saavat toisinaan hänestä juttuja ulkomaisiin medioihin.
- Anonyymi
Kadepersut ovat näköjään tummanpunaisia. Verenpaine nääs.:)
- Anonyymi
Ukkola on vain kateellinen Marinille joka on kaikkea sitä, mitä hän itse haluaisi olla, nuori, kaunis ja menestynyt.
- Anonyymi
Oli aika vaatimato se tampereen sanna palvomis taulu mutta siellä ois se uusi iso nokia areena sen seinän kokonen palvomis kuva kun tulee niin putin jotuu ruveta suurentamaan omia palvomis kuviaan että ei jää kakkoseksi.
- Anonyymi
Sanna ja Klaus niistä saataisiin hieno patsas tulisi ihan mieleen Pohjois-Korean patsaat käsi vaan ylös😂🤣
- Anonyymi
Aikansa kutakin ja ketäkin.Ylikehittynyt minäkuva johtuu usein hännystelijöden puheisiin uskomisesta.
- Anonyymi
Katsos. Johan Ukkolan sika heräsi ähkystään.loppui kinkku varmaankin.
- Anonyymi
Taisi mennä kirjoitus tunteisiin?
- Anonyymi
Asiallinen komentti? Persu?
- Anonyymi
Paavo Nurmen patsaan viereen näistä patsas😂🤣
https://1.bp.blogspot.com/-jWnjRFRu_04/YF2y865iq8I/AAAAAAAABt8/fvx-kP1nEhIQ6gebABScu3JxtIAdjmXagCLcBGAsYHQ/w331-h400/Marin-Schwab-Davos-2020.jpg - Anonyymi
Aika hyviä arvauksia ja kuten tuo marin kohta, ihan realistinen skenaario. Mutta niin se todellisuus vaan on yllättänyt muutamana viime vuonna vaikka kuinka hulluja ennustuksia on heitelty. Tulossa saattaa olla kaikkien aikojen ylivoimaisesti katastrofaalisin vuosi ihmisille mitä on koskaan nähty.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Leo Järvinen kävi Zyskowiczin kimppuun
Kyllähän me olemme olleet jo pitkään tietoisia, että suurimmat antisemitistit, myös maahanmuuttajien itsensä mukaan löytyvät Vasemmistosta ja eniten N1655006Puukotus koulussa Ylivieskassa
Nuori puukottanut toista. Onko jollain tietoa mitä tapahtunut? https://www.kaleva.fi/nuori-puukotti-toista-nuorta-ylivieskan-kaisanieme/5438560674961Persu Niikko vei ruokajonon ruuat!!!
Persu vei vähävaraisille tarkoitetut ruuat omaan vaalitilaisuuteen!!! Persujen köyhien kyykytys on jo alkanut!!! https://www.is.fi/politiikka/art-2004972609Millainen on täydellinen vartaloinen nainen
Laittakaa kuvia millainen on mielestäsi täydellisen vartaloinen nainen1472190ILONA JAKONEN tuomittiin joulukuussa Etelä-Savon käräjäoikeuden päätöksellä 3 vuoden 8 kuukauden van
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000009480846.html Ilona yritti surmata Äitinsä lyömällä veitsellä ja samalla istuen hänen päällään! Suomina22065Martina Muuttaa
Mutta minne? Kertokaa landelle missä sijaitsee tämä upea erkkerillinen asunto.2921543- 261278
Ben Zyskowiczin kimppuun hyökkäsi Puotilassa asuva vasemmistolaisaktivisti LJ
Tuo Ben Zyskowicziin Itäkeskuksessa kohdistuneen hyökkäyksen takana oleva LJ tunnetaan Li Anderssonin kannattajana ja hänen tiedetään vastustavan Isra2591173- 331089
- 531032