Persunatsien venäjäläis-vastainen hulluus ja uhittelu Karjalan palauttamisesta , jne- on nyt aiheuttanut jo että Putin on lausunut huolensa persunatsien touhuista Suomessa ja Karjalaan liittyen?
Tuo saattaa muulle maailmalle päin toimia oikeutuksena sota-toimille, jos niin on tarpeen?
Olisiko jo syytä kieltää koko persupuolue- kun tätä haittaa Suomelle vain tulee sieltäpäin koko ajan ja monella tapaa?
Persunatsien synkkää satoa taas- Karjala-uhittelu Venäjälle saa aikaan Putiniin turva-vastaiskun
8
66
Vastaukset
- Anonyymi
Päättömät uusnatsit vaarantavat turhan takia koko Suomen antamalla Putinille aseet käteen.
- Anonyymi
niin se on.
jännä että samaan aikaan nämä persut ja kokoomus rahoitetaan venäjältä rupla-rahoituksella-
eli toteuttavat Putinin suunnitelmaa suoraan? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
niin se on.
jännä että samaan aikaan nämä persut ja kokoomus rahoitetaan venäjältä rupla-rahoituksella-
eli toteuttavat Putinin suunnitelmaa suoraan?hullupersujen takia Marin joutui nyt alottamaan turpo-asiantuntija-ryhmän
- Anonyymi
Pari palstahörhöä ei Karjalaa lähde palauttamaan.:) Putinin "huoli" on samaa Venäjä propagandaa kuin Ukrainan natsipuheetkin.
- Anonyymi
Missä persut- siellä ongelma...
- Anonyymi
Kaappihomon sotakääpiön natsiulinat ei kiinnosta tervepäisiä ihmisiä.
- Anonyymi
Kepulainen karjalaissyntyinen aikanaan vaati Karjala-palautusta ja Halonenkin SDP kai siihen jotenkin viittasi, eivät kai muut poliitikot sitä ole vaatineet.
Venäjä Karjalan metsiköt ovat varmaan vihreiden mieleen, kun niitä ei ole hoidettu. Siellä saavat tuhoitiöt, -sienet ym. lahottajat ja kaikki tauteja aiheuttavat eliöt vapaasti mellestää.- Anonyymi
taas korruptio-supopersunatsi äänessä?
persunatsit-satanismi-kulttia?
https://fi.wikipedia.org/wiki/Luokka:Salaseurat
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen453224Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta
Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,652631Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään662457Ei tule uni
Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.621338Miksi juuri Venezuela?
Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp3031273Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?31129- 411016
Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1021013- 42997
- 80981