Kertooko mesimäyräisyys, että Riikka Purra on elämän katkeroittama läpikyyninen omaneduntavoittelija

Anonyymi-ap

Steve Bannon, joka nosti Trumpin ja Riikka Purra ovat kovin kiintyneitä mesimäyrään. Hittivideossa, josta mesimäyrä-meemi ilmeisesti on lähtöisin, todetaan: ”Mesimäyrä ei välitä paskaakaan, se vain ottaa, mitä se haluaa"

Tuota lausetta on Steve Bannonkin toistellut. Eikö se kerro suoraan, että nuo ihmiset pyrkivät mistään piittaamatta ottamaan muilta sen, mitä katsovat tarvitsevansa?

Sitähän heidän politiikkansakin on. Heikommassa asemassa olevien kiusaamista kaikin tavoin, valheilla ja lietsotulla vihalla ratsastamista korkeisiin ja hyväpalkkaisiin asemiin välittämättä siitä, että toiset joutuvat kärsimään siitä.

Väkivaltaisesta alkoholimista selviytynyt katkera ihminen kuvittelee, että hänellä on "oikeus" kostaa kärsimyksensä jollekin heikommalle, ja että jos tuo heikompi siinä tuhoutuu, se on "oikein". Natsismin ja fasismin syvin ajatus voimasta ja selviytymiskyvystä tekojen oikeuttajana on siis siellä taustalla.

Myös Adolf Hitler kasvoi väkivaltaisessa perheessä ja joutui kamppailemaan äärimmäistä köyhyyttä vastaan, josta vain keisarin aloittama järjetön maailmansota hänet pelasti. Hänkin veti mukaansa valehtelijoita, kuten huutavan jalkapuolen ja syömishimoisen läskin, jotka saarnasivat ihmisille rotuvalioista, vaikka kumpikaan heistä ei kelvannut armeijaan. Nyt me näemme "isämmaallisia", jotka ovat välteleet asepalvelusta, mutta haaveleivat aseettomien ampumisesta ja ihailevat ihmisiä, jotka niin tekevät.

Mesimäyrä ei välitä, se ottaa itselleen kaiken, mitä se haluaa. ITSELLEEN!

8

251

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hyi

    • Anonyymi

      Purraa on ihan normaal natsipuolueen edustaja ..

      • Anonyymi

        Purraa on ihan turha puolustella. Munannut itsensä todella pahasti. Ilkeä ja v-mainen luonne. Onhan tuo jo nähty neljän vuoden ajalta. Ei hän enää miksikään muutu. Sama vanha vihaaja ja suusoittaja. Kyllä oli iljettävää katsella eduskunnan kyselytunnilla hänen haukkumisiaan.


    • Anonyymi

      Purra on mielisairas.

    • Anonyymi

      Sinua ei ole raiskattu, pahoinpidelty tai häiritty ko. erimielisyyttä herättäneiden henkilöiden taholta. Ole tyytyväinen.

      • Anonyymi

        Häiritty on ja henkisesti pahoinpidelty aika pahoin eräiden tahojen toimesta ja se vain jatkuu. Minulla ei ole mitään syytä olla tyytyväinen. Ei varsinkaan siihen, että roskaväki on saamassa vallan tässä maassa, todennäköisesti vieraan vallan avulla.

        Purran ajatusmaailman psykopatologia on kyllä mielenkiintoinen. Pahimmat asiat elämässään hän on kokenut aivan kotoperäisten suomalaiten taholta, mutta niiden puitteissa hän ei halua korjata mitään. Sen sijaan muutama vislaus hänen peräänsä eriväristen ihmisten taholta on rajojen sulkemista vaativa rikos.

        Purra itse ei ole kokenut rasismia pienestä saakka kuten se somalipoika, jonka Purra olisi halunnut ampua. Somalipoika on saanut kuunnella paljon pahempaa kuin viheltelyä ja luultavasti kokenut myös väkivaltaa, ei parisuhteessa kuten Riikka, joka saattoi paeta sitä ulkopuolisten turvaan, vaan nimenomaan itselleen tuntemattomien ihmisten toimesta.

        Purra on suhteellisen älykäs ihminen. Kuitenkin hänen ajattelunsa on toisaalta noin ohutta ja lapsellista.

        Sama näkyy kaikissa noissa. Halla-aho, Turkkila... ketä noita nyt on. Akateemista koulutusta löytyy, toisaalta ajatusmaailma on äärimmäisen typeryyden ja itsekkyyden värittämä. Ja ura on valehtelemalla rakennettu. Riikan tapauksessa ilmeisesti jopa itselleen valehdellen.

        Miten Venäjä sen tekee, että se saa ihmiset sotkettua päästään tuolla tavoin? Toki rajansa takana tekevät sen vielä karmeammin, siellähän ne uskovat aivan mielisairaita asioita.


    • Anonyymi

      Riikka mene nyt viimeinkin sinne huumetestiin.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työsuhdepyörän veroetu poistuu

      Hallituksen veropoliittisen Riihen uutisia: Mitä ilmeisimmin 1.1.2026 alkaen työsuhdepyörän kuukausiveloitus maksetaan
      Pyöräily
      223
      6975
    2. Pakko tulla tänne

      jälleen kertomaan kuinka mahtava ja ihmeellinen sekä parhaalla tavalla hämmentävä nainen olet. En ikinä tule kyllästymää
      Ikävä
      42
      1259
    3. Fuengirola.fi: Danny avautuu yllättäen ex-rakas Erika Vikmanista: "Sanoisin, että hän on..."

      Danny matkasi Aurinkorannikolle Helmi Loukasmäen kanssa. Musiikkineuvoksella on silmää naiskauneudelle ja hänen ex-raka
      Kotimaiset julkkisjuorut
      27
      1052
    4. Yksi kysymys

      Yksi kysymys, minkä kysyisit kaivatultasi. Mikä se olisi?
      Ikävä
      75
      891
    5. Hävettää muuttaa Haapavedelle.

      Joudun töiden vuoksi muuttamaan Haapavedelle, kun työpaikkani siirtyi sinne. Nyt olen joutunut pakkaamaan kamoja toisaal
      Haapavesi
      48
      845
    6. Katseestasi näin

      Silmissäsi syttyi hiljainen tuli, Se ei polttanut, vaan muistutti, että olin ennenkin elänyt sinun rinnallasi, jossain a
      Ikävä
      61
      837
    7. Työhuonevähennys poistuu etätyöntekijöiltä

      Hyvä. Vituttaa muutenkin etätyöntekijät. Ei se tietokoneen naputtelu mitään työtä ole.
      Maailman menoa
      93
      804
    8. Toinen kuva mikä susta on jäänyt on

      tietynlainen saamattomuus ja laiskuus. Sellaineen narsistinen laiskanpuoleisuus. Palvelkaa ja tehkää.
      Ikävä
      38
      791
    9. Tietenkin täällä

      Kunnan kyseenalainen maine kasvaa taas , joku huijannut monen vuoden ajan peltotukia vilpillisin keinoin.
      Suomussalmi
      14
      756
    10. Jäähalli myynnissä!

      Pitihän se arvata kun tuonne se piti rakentaa väkisin.
      Äänekoski
      43
      733
    Aihe