Jopas meni jalat alta

Anonyymi-ap

Ajattelin että en enää näin 40+ ikäisenä eronneena/karanneena ihastu ja että olis ihan fine olla vaikka itsekseen tovi..en ole ollut haku päällä millään lailla. Mun elämä kuitenkin käänty ihan nurin päin kesällä kun tapasin sattumalta ihan täysin ennalta arvaamattoman miehen ja olen hengaillut samoissa kuvioissa muutamia kertoja sen jälkeen. Harrastepuitteissa satunnaisesti. Mikä mua vaivaa kun en vaan kestä kun hän tulee huoneeseen. Ihastelen ihan vaan kun toinen vaan…on. Hän on vieläpä ihan kaikkea muuta mihin oisin voinu kuvitella ikinä ihastuvan, mutta jostain syystä pidän häntä kaikkineen, ehkä jopa vähän outouksineen, hurmaavana enkä osaa itsellekään perustella miksi. Jos hän erehtyy mun juttusille niin oon aivan sulaa vahaa enkä pääse toisen katseesta eroon. Mikä mua vaivaa ja mitä mä nyt teen? Todella kiinnostaisi tutustua enemmän mutten tiedä miten päin olisin. Voi olla tahollaan varattukin mutta mites tämän selvitän ja oikeestaan mitä mä edes tekisin? Millä voisi hienovaraisesti ehkä hänelle vihjata että hän kiinnostelee? En osaa tätä ihastumispeliä enää 17 vuoden tauon jälkeen… mutten kestä etten saa mielestäkään.

2

769

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tiedän tunteen. Tässä iässä se on mielestäni harvinaisuus😄

      Rohkeasti vaan kertomaan fiiliksistä. En usko, että ainakaan menetät mitään.. siitä voi seurata jotain mukavaa tai sitten ei..

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      24
      5152
    2. Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r
      Oulainen
      3
      4597
    3. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      103
      1362
    4. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      136
      1330
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1220
    6. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      93
      1094
    7. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

      Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
      Hyrynsalmi
      19
      991
    8. viekää miehet naiset kunnon treffeille

      Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
      Ikävä
      168
      865
    9. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      61
      823
    10. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      37
      789
    Aihe