Kirvesmurhaaja vapautuu

Anonyymi-ap

14

1267

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sen muija petti sitä ja sillä vaan kilahti. Ei enää välittänyt itsestä vaan meni hoitamaan viejän. Eipä opettajan äly riittänyt estämään ilmiselvää tapahtumaa. Luin tuota juttua ja ymmärrän että kun oma rakas varastetaan niin se voi tuntua niin pahalta että pahuus ottaa vallan.

      • Anonyymi

        Täyttä potaskaa ja puolustelua !


      • Anonyymi

        Ei ole päiväkään kunnon töitä tehny, päihteitten käyttäjä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei ole päiväkään kunnon töitä tehny, päihteitten käyttäjä.

        Tyyppilinen heinolalainen laitapuolen kulkija, joita hyysätään.


      • Anonyymi

        Olivat eronneet ja nainen eli jo uutta elämää. Moikille tämä ei käynyt.


    • Anonyymi

      Hyvä uutinen tälle paikkakunnalle. Toiminnan miehiä aina tarvitaan, eikä mitään kotivävy hiirulaisia. Kun hän kuulee kadonneesta laiturista, voi entinen hurja luonne saada uudestaan vallan?

    • Anonyymi

      Sijoitetaan teollisuusalueelle, jos tulisi teollista toimintaa ja perustetaan ammattikorkeakouluun linja uusien toimijoiden kouluttamiseksi.

    • Anonyymi

      ARKISTO 16.9.2010
      Heinolan kirvessurmaajalle ei lievennystä tuomioon
      Kouvolan hovioikeus ei muuttanut Heinolan kirvessurmaajan elinkautista tuomiota murhasta.

      Heinolalainen 49-vuotias Jorma Tapani Kiiskinen haki lievennystä tuomioonsa sillä perusteella, että hänen mielestään kyse ei ollut murhasta vaan taposta.

      Surmaajan mukaan kirveenlyöntien tarkoitus ei ollut tappaa vaan ainoastaan taltuttaa 59-vuotias opettaja tämän asunnolla Heinolassa viime vuoden helmikuussa. Hän oli kuitenkin ollut ryyppyputken ja valvomisen takia niin sekaisin, ettei ollut ymmärtänyt lyöntiensä määrää ja voimakkuutta. Tilanne oli kehittynyt hallitsemattomasti.

      Opettaja oli alkanut seurustella naisen kanssa, johon 49-vuotiaalla oli aiemmin ollut satunnainen suhde.

      Hovioikeuden mukaan surmaaja oli lyönyt pitkän ajan kuluessa molempia uhrejaan kirveellä useita kertoja päähän. Hänellä olisi ollut mahdollisuus keskeyttää tekonsa. Asunnossa ei ollut tapahtunut mitään odottamatonta.

      Heinolalaismies soitti uhreilleen ambulanssin. Opettaja menehtyi sairaalassa mutta nainen selvisi.

    • Anonyymi

      Kamala tapahtuma. Onneksi pääsee takaisin joukkoomme, sillä heinolalaisten keskellä asuminen on todellista terapiaa mihin tahansa traumoihin.

    • Anonyymi

      Alkoholi ei sitte sovi tälle hepulle olleskaan, varmasti jos vetäsee räyhäviinaa, niin tulee uusi uhri jostain harmittomasta heppulista, joten kannattaa pysytellä kaukana tuon seuroista, erittäin arvaamaton tapaus.

    • Anonyymi

      Miten kehtaatte nimettöminä tänne solvausviestejä kirjoittaa? Varma olen, että kaikki naisviestejä.

    • Anonyymi

      Nyt jo varmaan palannut kotiseudulleen Heinolaan? Miten tällä henkilöllä on mennyt, onko kotiutunut entiseen ympäristöönsä ja sen asukkaisiin/naapureihin/tuttaviin jne?

    • Anonyymi

      😡😡

    • Anonyymi

      😵‍💫😵‍💫

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      246
      3342
    2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      363
      2988
    3. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      19
      2005
    4. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      82
      1861
    5. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      65
      1778
    6. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      59
      1652
    7. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      13
      1553
    8. Voi mies olit taas niin komea

      Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
      Ikävä
      125
      1512
    9. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      484
      1423
    10. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      1
      1414
    Aihe