Olemme yrittäneet seuraavaa vauvelia noin 12 kk, eikä sitä enää ole kuulunut. Ikää lähes 40 vuotta, onkohan se sitten jo ikänä jotenkin luonnollinen este kenties olla enää uudelleensynnyttäjä ?
Kuukautiskierto on ollut aina säännöllinen, mutta pitkä noin 35-40 päivää. Nyt kävi ensimmäistä kertaa elämässäni niin, että ovuloin 2 kertaa (testit ja limat tuplaten siis), eikä normaalit kuukautiset ole alkaneet sen jälkeen enää.
Vain lievä rusehtava vuoto ilman kirkasta verta tuli oletettujen kuukautisten aikaan noin viikko sitten. Ennen ei ole ollut tälläistä, mutta stressaava elämäntilanne on kyllä ollut aina päällä.
Toivoina aluksi, että se olisi kiinnittymisvuoto, mutta olen tehnyt lähes päivittäin jo viikon ajan oletetuista kuukautisista tai oletetusta kiinnittymisvuodosta epätoivoisena testin ja negatiivista vaan näyttää.
Voiko ensimmäistä kertaa rusehtava vuoto ja kuukautisten siirtyminen tarkoittaakin kuukautisten kokonaan loppumista eli lapsettomuutta ?
Mitään pahoinvointia ei ole, eikä tunnu oikein miltään, mutta ihmetyttää vaan kovasti tuliko minusta nyt jo alle 40 vee kokonaan "lapseton" ilman mitään esioireita ?
Onkohan kyseessä siis varhaiset vaihdevuodet vai voiko raskaustestin plussa tosiaan viivästyä jopa 1-2 viikkoa oletetuista menkoista vai aiheuttiko harvinaisempi 2 ovulointia myös kuukautisten siirtymistä 2 viikolla eteenpäin, jolloin niitä pitääkin vielä odotella, eikä ne ole sitten edes myöhässä ?
(Ovuloinnista on jo kuitenkin noin 2 viikkoa ja testi vaan jatkaa negatiivisena, ei minkäänlaista haamuviivaa edes, puhtaan valkoiset liuskat, lähes kaikkia merkkejä jo kokeillut, kun hulluksihan tässä tulee...)
Onko muille käynyt koskaan näin ???
Anonyymi-ap
0
214
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä15011392- 288092
Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.565874Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1614704- 144648
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai324321Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas844183- 843477
- 803230
- 481741