Oli mukava hengittää, maailmakin oli parempi paikka ja mikä tahansa tuntui olevan mahdollista.
Saisipa sitä palata aikaan, jolloin kohtasi hänet ensimmäisen kerran
20
529
Vastaukset
- Anonyymi
Sitä minäkin kaipaan ❤️
Ilma oli silloin kuin morsian 🤗🤭 - Anonyymi
Kuvasit tosi hyvin sitä tunnetta, joka tulee ihastumisesta ennen kuin realiteetit lyövät vasten kasvoja. Helppo hengittää ja maailma on avoin.
- Anonyymi
kaikki on mahdollista vielläkin! tuemme toisiamme!
- Anonyymi
Ei aika mennyt koskaan palaa. 🥹
- Anonyymi
positiivisuutta elämään! ota pallo tuosta! ota koppi!
- Anonyymi
Karhu vai poro?
- Anonyymi
Hirveä
- Anonyymi
Lempi puusi onko kuusi?
- Anonyymi
Si se ois mulle se toinen maailmansota sinänsä huonojuttu etten ollu tuolloin vielä suunnitteilla edes isoisäni kiveksissä tietääkseni
- Anonyymi
Jaa sitä haikaillaan aikaan ennen sotia. Niin,maailma tosiaan oli hyvin erlainen paikka silloin. Nyt mennäänki kiihtyvällä tahdilla kohti loppua.
- Anonyymi
Mikähän sun järjessä on vialla?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mikähän sun järjessä on vialla?
Olen samaa mieltä ei ole täysijärkinen taitaa olla insta gubbe asialla
- Anonyymi
Simaa teenpi pommacci lasipullosta.
- Anonyymi
Eihän siitå ole kuin pari viikkoo
- Anonyymi
Menisin eri paikkaan istumaan.
- Anonyymi
Nurkkaan häpeemään.
- Anonyymi
Mä en haluis palata, mulla on nyt liikaa kuormaa et osaisin enää tarttua hetkeen.
- Anonyymi
Täytyy sanoa, että se oli kivaa aikaa. Ei ollut niin paljon murheita ja oli tulevaisuudenuskoa. Maailma oli silloin parempi paikka. Sitten alkoi mennä alamäkeä ja tuli paljon muutoksia.
- Anonyymi
Samaa toivoisin minäkin ❤️🤪🤗
- Anonyymi
Kannattaa elää nyt tällä hetkellä hetkessä ja tarttua niihin hyviin ja tärkeisiin asioihin, tulevaisuudessa miettii ja harmittelee sitten samoja asioita kun nyt kun ei oo tarttunut.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse5359031Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1616210Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos3765273Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli664769Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s1004391Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1664063SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1853962- 931936
- 1061450
- 47989