SOTILASRIKOSOIKEUDENKÄYNTI KORKEIMMASSA OIKEUDESSA, JOSTA KANSA EI SAANUT TIETÄÄ!

Anonyymi-ap

Westerholm on lainsäädännön sekä kansainvälisten sopimusten/velvoitteiden asiantuntija!
Noin kymmenen vuotta sitten sodanjälkeisen historian vakavin sotilasrikosprosessi tuli korkeimman oikeuden käsittelyyn. Syytettyinä oli kenraaleita/puolustusvoimat. Syyttäjänä ARNO WESTERHOLM.

Sotilasoikeudenkäyntejä koskevan lainsäädännön perusteella, sotilaskokoonpanoon kuuluu tuomareina sotilaita, jotka presidentti nimittää kahdeksi vuodeksi kerrallaan.

Korkein oikeus tahallisesti viivytti oikeudenkäyntiä niin, että SYYTETYT pystyivät vaikuttamaan siihen ketkä nimettiin tuomareiksi. Lisäksi lainsäädäntö ei ole suunniteltu tilanteeseen, jossa ylimpään sodanjohtoon kuuluvia kenraaleita syytetään törkeistä rikoksista. Kenraaleita on Suomessa noin 20. Kukaan ei voi väittää, että tuomioistuin olisi puolueeton tapauksessa, jossa kaksi syytettyjen jokapäiväistä kollegaa/ystävää ovat tuomareina. Lisäksi tähän oikeudenkäyntiin hankittiin vielä syytettyjen kannalta erityisen edulliset ja syyttäjän eli Westerholmin kannalta negatiiviset kenraalit. Myös muu tuomaristo oli kyseenalainen ja lopputulos jo etukäteen päätetty!

Westerholm vei asian EU-tuomioistuimeen, mutta samalla korkeimman oikeuden presidentti valittiin Suomalaiseksi tuomioistuimen jäseneksi. Korkeimman oikeuden presidentti siis oli tuomarina asiassa, jossa käsiteltiin häntä ja hänen johtamaansa tuomioistuinta. Prosessi lopetettiin EU-tasolla.

Lakia tuntematonkin ymmärtää, että kyseessä on oikeuslaitoksen totaalinen, peittelemätön mielivalta! Mediaa informoitiin oikeudenkäynnistä, mutta ”jostain korkealta” tulleen käskyn perusteella asiasta ei saanut kirjoittaa. Kansalle ei haluttu näyttää kuinka mätä suomalainen oikeuslaitos todellisuudessa on!

Westerholm omien sanojensa mukaan palaa asiaan, kun aika on oikea. Tämä oikeusmurha kuten monet monet muut tapaukset ovat vahvistaneet Westerholmin periaatetta OIKEUDENMUKAISUUTEEN!

Painotettakoon, että Westerholm ei koskaan ole ollut syytettynä oikeudessa, hän on toiminut monessa oikeudenkäynnissä asianomistajana ja syyttäjänä. Lisäksi Westerholm on toiminut ilmaisena oikeusavustajana ihmisille, jotka ovat joutuneet viherpolitisoituneiden viranomaisten mielivaltaisen maalituksen ja ajojahdin kohteeksi.

Ääni Westerholmille Lahden puoluekokouksessa on ääni myös OIKEUDENMUKAISUUSPERIAATTEELLE!

12

386

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kansantuomioistuimestako Westerholm haaveilee? Poliittiset tuomarit?

    • Anonyymi

      Aloitus jos mikä osoittaa, että Westerholm on kulkenut koko uransa kansallismielisen ideologiansa mukaisesti. Westerholm on johtaja johon voi luottaa!

      • Anonyymi

        Kansallissosialisti?


      • Anonyymi

        sukset ristissä kaikkien kanssa


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        sukset ristissä kaikkien kanssa

        Jos yhteiskunta on mätä, SE ON KORJATTAVA!
        Se, että puuttuu ongelmakohtiin ja vieläpä rautaisella asiantuntemuksella ja määrätietoisuudella on aivan muuta, kuin se, että olisi ”sukset ristissä” kaikkien kanssa!

        Westerholm on vahva johtaja, joka haluaa puolueesta kokokansan kansallismielisen liikkeen! Ja vahvaa, omakohtaista ymmärrystä oikeudenmukaisuuden periaatteelle!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jos yhteiskunta on mätä, SE ON KORJATTAVA!
        Se, että puuttuu ongelmakohtiin ja vieläpä rautaisella asiantuntemuksella ja määrätietoisuudella on aivan muuta, kuin se, että olisi ”sukset ristissä” kaikkien kanssa!

        Westerholm on vahva johtaja, joka haluaa puolueesta kokokansan kansallismielisen liikkeen! Ja vahvaa, omakohtaista ymmärrystä oikeudenmukaisuuden periaatteelle!

        Ylistät Westerlundia kuin kommarit Stalinia tai natsit "johtajaansa" Hitleriä.


    • Anonyymi

      Silmiä avaava aloitus ja sitten muutamat vihervasuritrollit yrittävät vääntää taas jotain, kun muuhun eivät pysty!

      Vihervassarit: onko noin teidän mielestänne tuomioistuimessa kaikki OK, jos syytettyjen kaverit ovat tuomareita!

      Westerholm on mitään pelkäämätön mies, ehdottomasti puoluejohtoon!

      • Anonyymi

        Jos Westerholm ei pysty korjaamaan PS:ä oikealle tielle, siihen ei pysty kukaan!

        Westerholm on vahvan mediablokin kohteena, VÄLITTÄKÄÄ TIETOA JÄSENISTÖLLE!


      • Anonyymi

        Ei tule riitaa, kun kehuu omaa tekelettään?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jos Westerholm ei pysty korjaamaan PS:ä oikealle tielle, siihen ei pysty kukaan!

        Westerholm on vahvan mediablokin kohteena, VÄLITTÄKÄÄ TIETOA JÄSENISTÖLLE!

        💪👍✌️! Puheenjohtajistoon 14.06!


    • Anonyymi

      Kuka tuomitsee eu sodan lietsojat joukko tuhonnasta ukrainassa ?
      Haag,, tai uusi nurnberg ukraina ja eu natseille ? ja us - gb ranska sodan lietsojille ?

    • Anonyymi

      Menehän Westerholm pitämään välillä tupakkatauko.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      83
      11766
    2. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      98
      8929
    3. Kovan viikon ilta pitäisi lakkauttaa

      Käytännössä pelkkää SDP:lle ilkkumista koko ohjelma veronmaksajien kustannuksella.
      Maailman menoa
      84
      4719
    4. Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon

      Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka
      Maailman menoa
      30
      4054
    5. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      100
      4024
    6. Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen

      Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti
      Maailman menoa
      6
      3886
    7. Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta

      Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j
      Maailman menoa
      9
      3680
    8. Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA

      , ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle
      Perussuomalaiset
      23
      3496
    9. Perussuomalaisiin minä luotan

      Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.
      Maailman menoa
      42
      3285
    10. Yksi kuoli kolarissa Outokummussa

      -toisen auton kuljettajaa epäillään rattijuopumuksesta. Toisen auton kyydissä oli kuljettajan lisäksi neljä ihmistä. Hei
      Outokumpu
      47
      2924
    Aihe