PETTERI ALISUORIUTUI

Anonyymi-ap

UUDEN LAKIESITYKSEN MUKAAN HÄN JOUTUU EROAMAAN.

16

187

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      pete mokasi tämänkin.

      • Anonyymi

        Huuli pyöreenä hämmästelee.
        RIIKKA EI SUOSTUKAAN.


      • Anonyymi

        ISOSSA kuvassa pieniä virheitä.
        HIRVETTÄ


      • Anonyymi

        Näin kävi


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Huuli pyöreenä hämmästelee.
        RIIKKA EI SUOSTUKAAN.

        PETTERI PELOISSAN.
        VETI LAKIESITYKSEN POIS.


      • Anonyymi

        LÄHTÖLASKENTA ALKOI.


      • Anonyymi

        Pete YDINOSAAMINEN PALJASTUI TAAS.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Huuli pyöreenä hämmästelee.
        RIIKKA EI SUOSTUKAAN.

        ON PAKKO


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        ON PAKKO

        HANTTI TILAISUUS KARIUTUI.


    • Anonyymi

      Kun Suomella menee huonosti niin voitas leikata politiikasta kansaedustajia 100 oikeisiin töihin pois maleksimasta eduskunnankäytäviltä. Valehtelevat ja varastavat valtion omaisuutta. Ja avustajat helvettiin ja oikeisiin töihin. POLITIIKKA ON SUURIN KULUERÄ SUOMESSA.

    • Anonyymi

      Nyt Petteri jarrutaa,
      Pelkää erottamistaan lain nojalla.

    • Anonyymi

      PETTERI ALITTI RIMAN.

    • Anonyymi

      Tupurainen totesi a-studiossa, Suomi kuuluu kaikille, tulkitseeko hän Suomen lakia vaiko sharialakia? Perustuslaista ei löydy kohtaa jossa Suomi valtiona kuuluisi kaikille, eikä edes kansainvälisessä oikeudessa ole kyseistä mainintaa.
      Perustuslaki 4§ Valtakunnan alue. Suomen alue on jakamaton. Valtakunnan rajoja ei voida muuttaa ilman eduskunnan suostumusta. Perustuslaki 9§ Liikkumisvapaus. Suomen kansalaisella ja maassa laillisesti oleskelevalla ulkomaalaisella on vapaus liikkua maassa ja valita asuinpaikkansa. Tuppurainen myös sanoi, oma kansa ensin ajattelu on vahingollista, Tanskan demari päämisteri sensijaan katsoo tansakalaisten etuja tärkeiksi joten päättivät ettei yhtään turvapaikanhakijaa oteta vastaan.

    • Anonyymi

      PETTERI PARANOIA

    • Anonyymi

      YES

    • Anonyymi

      Niin käy

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra haluaa muuttaa

      maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....
      Maailman menoa
      238
      10276
    2. Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!

      🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen
      Maailman menoa
      67
      4823
    3. Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan

      Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht
      Maailman menoa
      158
      4247
    4. Kaivattusi nimi

      Kaivattusi nimi on
      Ikävä
      227
      4214
    5. Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!

      Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu
      Maailman menoa
      155
      4173
    6. Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut

      😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik
      Maailman menoa
      78
      3355
    7. Mercedes-Benzille riitti Suomen äärioikeistohallitus

      Tästä jo pari vuotta sitten varoiteltiin, että kaikki ulkomaalaiset investoijat poistuvat fasistipersujen myötä tukemast
      Maailman menoa
      5
      3061
    8. Sebu Tynkkynen vaatii Ulkopoliittisen instituutin rahoituksen leikkaamista

      kun UPI:n tutkija kritisoi Tynkkystä, Mikä Trump tuo Tynkkynen oikein luulee olevansa? https://www.iltalehti.fi/politi
      Maailman menoa
      12
      2876
    9. Keskisarja kiihotti persuja kansanryhmää vastaan

      Rikoksen vakavuutta lisää se, että Keskisarja toimii eduskuntapuolueen puheenjohtajana, jonka puheilla on enemmän painoa
      Maailman menoa
      30
      2859
    10. Kolmepäiväinen työviikko on kulman takana

      Zoomin toimitusjohtajan mukaan tekoäly alkaa olla monissa työtehtävissä niin tehokas, että ihmiset voivat pudottaa työpä
      Maailman menoa
      1
      2745
    Aihe