Juvan profeetta Ano Turtiainen siis kertoo uusimmalla videollaan kuinka Suomesta aiotaan pyytää Venäjältä sotilaallista apua siinä vaiheessa, kun Suomen puolustusvoimat hyökkäävät Itä-Suomeen ja lahtaavat siellä 10 000 siviiliä. Anon mukaan Venäjän on pakko puolustaa Venäjää ja hyökätä Suomeen, jos näin käy. Hän toteaa videolla muiden muassa seuraavanlaista:
https://www.youtube.com/watch?v=Ps9zsMZSc8U
" Mitäs mieltä te ootte te ihmiset eikö silloin oo aika Venäjän puuttua kun on kymmenen tuhatta tapettu? Mitä mieltä te oisitte siitä jos Venäjä puuttus Suomen asioihin jos nykyinen virallinen Suomi alkais yhäkin tässä itäsuomalaisia teloittamaan. Eikö silloin ois aika Venäjän puuttua siihen asiaan?"
" Mä oon sanonu monta kertaa että venäläiset puolustautuu. Niin ne tulee puolustautumaan sotilaallisesti sitäkin asiaa kohtaan jos NATO hyökkää tai tulee vaaralliseksi meidän tontin kautta. Mutta muuten ei oo tulossa mitään. Totta kai jos meillä kävis niin kuin Ukrainassa että täällä lähettäis itäsuomalaisia tappamaan lännen kehotuksesta ja lännen tukemana niin tuota varmasti puuttuis tuo naapuri tuossa ainakin sitten kun pyydetään apua.
Olisi kiva kuulla mitä juvalaiset tai muut itäsuomalaiset ajattelevat Anon toiminnasta? Itä-Suomen irrottamista muusta Suomesta ajama Ano lienee Itä-Suomessa ja itäsuomalaisten keskuudessasuurikin sankari?
Ano Turtiainen: Suomi hyökkää Itä-Suomeen ja tappaa kymmeniätuhansia
22
754
Vastaukset
- Anonyymi
- VKK - = - Valta Kuuluu Keskustalle -
-
- Ano - on - KunniapuheenJohtaja - - Anonyymi
Emmä oikeen tiedä oisko niitä steroideja sittenkään kannattanut niellä.
- Anonyymi
Ano on saanut aikoinaan liikaa piikkejä. Urheilu on vaarallista aivoille. Lääkemäärät ovat olleet megalomaanisia. Kaikki on pilattu hänen kohdallaan.
- Anonyymi
Räryläjalka polttaa nykyään sikareita. Ääni on jo ennestään hukassa. Olisi kiva tietää kuka elättää tämän p.askamahan. Omia tuloja kuulapäällä ei ole. Yhteiskunnan elätti joka pitäisi panna kaltereiden taakse.
- Anonyymi
Ano is Ano forever.
- Anonyymi
Terve ja tasapainoinen, omilla aivoillaan ajatteleva viikinki.
- Anonyymi
Zele tulloo illalla sinun sänkyyn
- Anonyymi
Juuri nyt:
Ano Turtiainen striimaa livenä!
Ano Turtiainen
3,52 t. tilaajaa
103 katsojaa tällä hetkellä
Striimi alkoi 5 minuuttia sitten
Liveä tien päältä. - Anonyymi
Mitenkähän jaksavat ne perusteettomien eduskunnan tukien takaisinmaksut? Miten lie Turtiaisen firmojen konkkapesästä kaivattujen varojen kohtalo? Miten yksikään ihminen koskaan on voinut äänestää tällaista isämaansa vihollista? Eikö siellä Juvalla ole enää oikeita miehiä, jotka laittaisivat venäläisiä nuuhkivan petturin järjestykseen?
Tämä järjenjuoksunsa täydellisesti ulkoistanut hörhö pitäisi saada kaltereiden taakse tai pyöreään huoneeseen nurkkaa etsimään. Voisihan hänet toki myös tuupata litteän maan reunalta alas, Ano kun sellaiseenkin uskoo. - Anonyymi
Ano on täysin vähälahjainen ajattelukapasiteetiltaan. Sakeat jutut eivät vakuuta ketään. Täyttä höpötystä kaikki videonsa.
- Anonyymi
Nää hörhöt on kaikki samanlaisia henkisiltä lahjoiltaan. Ano ei ole ainoo. Tulipa meleeni että Jaanus Putkinen on samanlainen kaiken tuhooja kuin Ano. Kaikki mihin ryhtyy, muuttuu tuhkaksi.
- Anonyymi
Joskus aikaisemminkin on käynyt mielessä näitä nähtyäni : onko yhteiskunta satsannut tarpeeksi mielenterveyspotilaiden laitoshoitoon , onko suljetulla paikkoja tarpeeksi ?
- Anonyymi
Haha tuohan on kuin jokin vitsikirjasta repäisty hullu pelle.
Eihän se voi olla tosissani, sillä silloinhan se olisi viety jo aikoja sitten hoitoon. - Anonyymi
Ano on Kremlin trolli. Pientä korvausta vastaan.
Anon kuviteltiin olevan hyödyllinen idiootti, mutta on tainnut paljastua että ei ole hyödyllinen.
- Anonyymi
Räpyläjalka on yksi kaikkien vajaaälyisin ihminen mitä vaan olla voi. Eihän se synti ole, että pää on tyhjä mutta kyllä se harmittaa.
- Anonyymi
Osta multa ylihintasta painekahvia ja nuuuskaa
- Anonyymi
Kama-Kimi
- Anonyymi
Parhausjärjestys näille mielestänne:
A. Suvakki
B. Kommari
C. Lesta
D. Somali
Kaikkihan ne hyviä ovat mutta mikä on mielestäsi oikein yliveto näistä?- Anonyymi
Vastaus kysymykseesi: maanpetturi Ano, jos juvalaisilta kysyt.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vastaus kysymykseesi: maanpetturi Ano, jos juvalaisilta kysyt.
Mut mikä kategoria noista ensin mainituista?
- Anonyymi
Eikös Ano ollut asian mies ja tosi kova jätkä juvalaisten silmissä vielä muutama vuosi sitten, melkein puolijumala... Mikäs nyt on tullut rypyksi rakkauteen?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Pitkään kestänyt ihastuminen
Oot niin kaunis🩷 Vaikutat tosi itsevarmalta, iloiselta ja puheliaalta. Voisi sanoa, että näen sinut jopa tietynlaisen1241700Torniolainen Tiiliä lukemaan
Torniosta kotoisin oleva Matti Heis. Kala ui nyt syvissä vesissä. Kolme vuotta tiilien lukua.31456Charlie Kirk murha
Erikoista. Valtamedian neutraalilta vaikuttava juttu tästä murhasta, jossa ei esiinny lainkaan sanoja "äärioikeisto" tai2411428Venäjän lennokkileikit ja provokaatiot tulee jatkumaan.
Yrittää härnätä Natoa vastaiskuun,koska sillä olisi halua ratkaista nopeasti sota käyttämällä taktista ydinasetta Ukrain2511269Kumpa kaikkeen vois palata
Askelia taaksepäin. Siihen hetkeen kun olit aitiopaikalla mielestäsi. Kaiken oli kuitenkin tarkoitus mennä näin131096- 51812
- 56751
Yrittäjien ahdinko
Onko seuraava paikallinen yritys kaatumassa? Ensimmäinen protesti ja merkittäviä maksuviiveitä. Terveet firmat ei protes16707Huvittaa tää
Välillä mä olen aivan varma, et säkin mies oot muhun ihastunut. Välillä mä mietin, et mitäköhän mä oikein kuvittelin. 😅39663Koska me sitten tavattaisiin?
Kerrothan, koska me sitten tavattaisiin? Vai meneekö liian vaikeaksi?44658