Ano Turtiainen: Suomi hyökkää Itä-Suomeen ja tappaa kymmeniätuhansia

Anonyymi-ap

Juvan profeetta Ano Turtiainen siis kertoo uusimmalla videollaan kuinka Suomesta aiotaan pyytää Venäjältä sotilaallista apua siinä vaiheessa, kun Suomen puolustusvoimat hyökkäävät Itä-Suomeen ja lahtaavat siellä 10 000 siviiliä. Anon mukaan Venäjän on pakko puolustaa Venäjää ja hyökätä Suomeen, jos näin käy. Hän toteaa videolla muiden muassa seuraavanlaista:

https://www.youtube.com/watch?v=Ps9zsMZSc8U


" Mitäs mieltä te ootte te ihmiset eikö silloin oo aika Venäjän puuttua kun on kymmenen tuhatta tapettu? Mitä mieltä te oisitte siitä jos Venäjä puuttus Suomen asioihin jos nykyinen virallinen Suomi alkais yhäkin tässä itäsuomalaisia teloittamaan. Eikö silloin ois aika Venäjän puuttua siihen asiaan?"

" Mä oon sanonu monta kertaa että venäläiset puolustautuu. Niin ne tulee puolustautumaan sotilaallisesti sitäkin asiaa kohtaan jos NATO hyökkää tai tulee vaaralliseksi meidän tontin kautta. Mutta muuten ei oo tulossa mitään. Totta kai jos meillä kävis niin kuin Ukrainassa että täällä lähettäis itäsuomalaisia tappamaan lännen kehotuksesta ja lännen tukemana niin tuota varmasti puuttuis tuo naapuri tuossa ainakin sitten kun pyydetään apua.

Olisi kiva kuulla mitä juvalaiset tai muut itäsuomalaiset ajattelevat Anon toiminnasta? Itä-Suomen irrottamista muusta Suomesta ajama Ano lienee Itä-Suomessa ja itäsuomalaisten keskuudessasuurikin sankari?

22

1078

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      - VKK - = - Valta Kuuluu Keskustalle -
      -
      - Ano - on - KunniapuheenJohtaja -

    • Anonyymi

      Emmä oikeen tiedä oisko niitä steroideja sittenkään kannattanut niellä.

    • Anonyymi

      Ano on saanut aikoinaan liikaa piikkejä. Urheilu on vaarallista aivoille. Lääkemäärät ovat olleet megalomaanisia. Kaikki on pilattu hänen kohdallaan.

    • Anonyymi

      Räryläjalka polttaa nykyään sikareita. Ääni on jo ennestään hukassa. Olisi kiva tietää kuka elättää tämän p.askamahan. Omia tuloja kuulapäällä ei ole. Yhteiskunnan elätti joka pitäisi panna kaltereiden taakse.

    • Anonyymi

      Ano is Ano forever.

    • Anonyymi

      Terve ja tasapainoinen, omilla aivoillaan ajatteleva viikinki.

    • Anonyymi

      Zele tulloo illalla sinun sänkyyn

    • Anonyymi

      Juuri nyt:
      Ano Turtiainen striimaa livenä!
      Ano Turtiainen
      3,52 t. tilaajaa
      103 katsojaa tällä hetkellä
      Striimi alkoi 5 minuuttia sitten
      Liveä tien päältä.

    • Anonyymi

      Mitenkähän jaksavat ne perusteettomien eduskunnan tukien takaisinmaksut? Miten lie Turtiaisen firmojen konkkapesästä kaivattujen varojen kohtalo? Miten yksikään ihminen koskaan on voinut äänestää tällaista isämaansa vihollista? Eikö siellä Juvalla ole enää oikeita miehiä, jotka laittaisivat venäläisiä nuuhkivan petturin järjestykseen?

      Tämä järjenjuoksunsa täydellisesti ulkoistanut hörhö pitäisi saada kaltereiden taakse tai pyöreään huoneeseen nurkkaa etsimään. Voisihan hänet toki myös tuupata litteän maan reunalta alas, Ano kun sellaiseenkin uskoo.

    • Anonyymi

      Ano on täysin vähälahjainen ajattelukapasiteetiltaan. Sakeat jutut eivät vakuuta ketään. Täyttä höpötystä kaikki videonsa.

    • Anonyymi

      Nää hörhöt on kaikki samanlaisia henkisiltä lahjoiltaan. Ano ei ole ainoo. Tulipa meleeni että Jaanus Putkinen on samanlainen kaiken tuhooja kuin Ano. Kaikki mihin ryhtyy, muuttuu tuhkaksi.

    • Anonyymi

      Joskus aikaisemminkin on käynyt mielessä näitä nähtyäni : onko yhteiskunta satsannut tarpeeksi mielenterveyspotilaiden laitoshoitoon , onko suljetulla paikkoja tarpeeksi ?

    • Anonyymi

      Haha tuohan on kuin jokin vitsikirjasta repäisty hullu pelle.
      Eihän se voi olla tosissani, sillä silloinhan se olisi viety jo aikoja sitten hoitoon.

    • Anonyymi

      Ano on Kremlin trolli. Pientä korvausta vastaan.

      • Anon kuviteltiin olevan hyödyllinen idiootti, mutta on tainnut paljastua että ei ole hyödyllinen.


    • Anonyymi

      Räpyläjalka on yksi kaikkien vajaaälyisin ihminen mitä vaan olla voi. Eihän se synti ole, että pää on tyhjä mutta kyllä se harmittaa.

    • Anonyymi

      Osta multa ylihintasta painekahvia ja nuuuskaa

    • Anonyymi

      Kama-Kimi

    • Anonyymi

      Parhausjärjestys näille mielestänne:
      A. Suvakki
      B. Kommari
      C. Lesta
      D. Somali

      Kaikkihan ne hyviä ovat mutta mikä on mielestäsi oikein yliveto näistä?

      • Anonyymi

        Vastaus kysymykseesi: maanpetturi Ano, jos juvalaisilta kysyt.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Vastaus kysymykseesi: maanpetturi Ano, jos juvalaisilta kysyt.

        Mut mikä kategoria noista ensin mainituista?


    • Anonyymi

      Eikös Ano ollut asian mies ja tosi kova jätkä juvalaisten silmissä vielä muutama vuosi sitten, melkein puolijumala... Mikäs nyt on tullut rypyksi rakkauteen?

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      196
      22522
    2. Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"

      Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant
      Maailman menoa
      89
      9747
    3. Sannalla tänään vuorossa The Daily Show

      Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.
      Maailman menoa
      50
      7697
    4. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      93
      6469
    5. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      190
      6196
    6. Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut

      Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m
      Maailman menoa
      63
      5805
    7. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      56
      5290
    8. Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot
      Maailman menoa
      51
      5193
    9. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      121
      4853
    10. Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään

      eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm
      Maailman menoa
      107
      4539
    Aihe