Oletetaan että miehen kuuluu aina tehdä aloite.
Jos mies on esittänyt treffikutsun naiselle, mutta nainen ei ole antanut selvää kyllä tai ei-vastausta, onko aloite edelleen miehen tehtävä? Jos mies olettaa, ettei naista kiinnosta, koska ei palaa asiaan, onko hän väärässä? Jos mies tekee toisen ehdotuksen olettaen naisen odottavan uusintakutsua, miten todennäköisesti menee vikaan?
Kumman vuoro?
3
959
Vastaukset
... vastaamattomuus on kiinnostuksen puutetta mutta voihan niitä väärinkäsityksiäkin tulla. Kannattaa kysyä, ettei jää epäselväksi.
- jaa
Todellakin naisen vuoro kysyä että vieläkö tarjous on vielä voimassa, ei me miehet tajuta muuten. Jos kerran on jotain kysynyt ulos niin todennäköisesti miestä kiinnostaa edelleen.
- N35
Varsin tyyppillinen tuo tilanne on treffailun alkuvaiheessa. Todellakin tilanne voi olla sellainen, ettei kumpikaan tiedä mitä tehdä ja kenen vuoro jne.
Sinuna kuitenkin ottaisin yhteyden naiseen. Kerro hänelle että tapaaminen edelleen kiinnostaa. Pyydä naista ottamaan sinuun yhteyden ja sopimaan missä ja milloin hän haluaisi tavata sinut. Tällä systeemillä sinä ja naisesi molemmat saatte pelivaraa. Sinun ei tarvitse "ahdistella" naista treffeillä. Nainen taas tulee tietoiseksi, että haluat tavata hänet.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.815990Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3215424Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie484680Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3133665Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.12227Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1362132Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1011254- 7943
- 157846
- 52685