Elikkä, otsikon mukainen kulkupeli. Kuumilla ilmoilla noin 30min ajon jälkeen hukkuu mysteerisesti kipinä. ja lähtee taas laakista käyntiin jäähdyttyään.vaihdettu puola,johdot,virranjakajan kansi.
Missä vois vika luurata, voisko olla sytkäboxi jos on? Tässä pelissä ei vissiin ole virranjakajassa pyörijää? Mikä muu vois aiheuttaa tämmöstä sähkövikaa?
Ei oo oma auto vaan tuttua jeesailen.
Uno 60s -89, Kipinä hukkuu kuumana?
5
401
Vastaukset
vikana virranjakajan sisällä olevat impulssianturille menevät johdot ( 2 kpl). Johdot oli päällystetty PVC:stä tehdyllä eristeellä, joka ei kestänyt aikaa ja lämpöä, vaan alkoi hajaantua tuottaen suolahappoa. Tämä happo syövytti eristeen sisältä johdon poikki. Joskus oli kosketuksessa, joskus katkeili.
Kauan kesti hakea vikaa.
Tein uudet johdot silikonieristeisestä johdosta ja johan alkoi toimia.
Turhaan ostettu usi sytytysmoduuli olisi joutilaana. Yhteyttä, jos tarvii...- jjkk
sytkänohjausboxi reistailee. oireet viittaa just siihen.
- yhilfuyke
Diagnoosi kuulostaa oikealta.
- melko varmasti
Mulla oli vuosia sitten paljon ajetussa fiudessa just samat oireet ja tässä hiljattain serkun Volkkarissa myös ja molemmissa syynä oli viallinen hal-anturi. Sain vinkin tähän tarvikeliikkeestä kun kerroin oireet. Tämä osa on siis virranjakajan sisällä ja sitä on myytävänä tarvikeliikkeissä, voi tosin joutua tilaamaan. Tää hal-anturi reistaili just sen takia kun siitä oli muistaakseen palaneet ne johdon eristeet kuten tässä eräällä toisellakin kirjoittajalla oli.
- Uuuno
Täytyy ihmetellä vikaa kun näkee unskin livenä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 551172
Pitkäaikaistyöttömyys Suomessa harvinaisen paha
Karut työttömyysluvut, korkein luku yli neljännesvuosisataan.1511141Mitä vastaisit
Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle601075Tiedän ettet tehnyt tahallasi pahaa
Asiat tapahtuivat, ristiriidat ovat meitä vahvempia. Olemmeko me niin vahvoja, että selviämme tästäkin vielä? Aika paljo82956Janni Tikkanen ohjattiin miesten pukuhuoneeseen
Vai olisko sittenkin Janne Tikkanen? Jos siellä jalkojen välissä on miesten killukkeet, mieshän tämä Janni on. Ja kuuluu45874Nyt tiistain galluppi alkaa....
Kuka on sun elämän rakkaus? Ketä kaipaat edelleenkin? Nyt nimiä vaan rohkeesti tuohon alle.Tää on ikäväpalsta, eikä mikä55818Rakastan ja ikävöin sinua
Ei helpota tämä ikävä millään. Pelkäsin että tämä ajanjakso tulee olemaan juuri näin vaikea. Siksi halusin ennen tätä pä54770Miten aiot saada kaivattusi?
1) loukuttamalla 2) kidnappaamalla 3) huijaamalla 4) jokin muu, mikä?54765KIIKKUSTUOLI
Aloitetaan taas uudella alustalla, nuo pitkiksi venyneet ovat hankalia etsiä uusia viestejä, joskus vastauksia tulee sin71711- 32692