Etsin saksa-suomi käännös palvelua netistä mutta tuloksetta, Voisiko joku kääntää tälläisen tekstin? Dieser gebraucht aber sehr gut erhaltene schwarze! Tälläine kirje tuli satulan matkassa!
Pony Dressur Sattel ist von einer NoName Firma (Name steht nicht auf dem Sattel) hergestellt worden.
Er weist einige Gebrauchsspuren auf, vor allem im Oberschenkelbereich und im Gurtbereich.
Die sehr gute und dicke Polsterung ist noch Tadellos in Ordnung.
Dieser Sattel passt auf alle sportlichen, schmalen Ponys.
Dieser Sattel ist gut gebraucht und gut eingesessen worden.
Daten:
Gewicht: ca: 5,5 Kg
Sitzfläche :17“
Farbe: schwarz
Kammerbreite: ca 8 cm
Länge: ca 37 cm
Gut eingesessen
Saksa-suomi käännös??
8
11386
Vastaukset
- Pipa01
...satoja käännöstoimistoja. Ilmeisesti kuitenkin haluat ilmaispalveluja? Kääntäjät kun elävät kääntämisellä..
- vastailija2
Voit kääntää tekstin itsekin tämän sivun avulla:
http://babelfish.altavista.com/
Valitse tuolla sivulla kielipariksi saksa-englanti. Saat tekstin englanniksi käännettynä. - ’P.u.P.’
>Dieser gebraucht aber sehr gut erhaltene schwarze!<
Tämä käytetty, mutta erittäin hyvin säilynyt musta!
>Pony Dressur Sattel ist von einer NoName Firma (Name steht nicht auf dem Sattel) hergestellt worden. <
Pony Dressur satula on „nimettömän yrityksen“ (Nimeä ei esiinny satulassa) tuote
>Er weist einige Gebrauchsspuren auf, vor allem im Oberschenkelbereich und im Gurtbereich.<
Siinä esiintyy muutamia käytöstä johtuneita jälkiä, ennen kaikkea yläreisien ja satulavyön alueilla.
>Die sehr gute und dicke Polsterung ist noch Tadellos in Ordnung.<
Varsin hyvä ja paksu pehmuste on vielä moitteettomassa kunnossa.
>Dieser Sattel passt auf alle sportlichen, schmalen Ponys.<
Tämä satula sopii kaikille urheilullisille, laihoille (kapeille, hoikille?) poneille
>Dieser Sattel ist gut gebraucht und gut eingesessen worden.<
Tätä satulaa on käsitelty ja käytetty (mukautettu?) hyvin
>Daten: <
Tiedot:
>Gewicht: ca: 5,5 Kg <
Massa noin: 5,5 kg
>Sitzfläche :17“<
Vastepinta : 17 tuumaa (pinta-ala lienee 17 neliötuumaa ja tarkoittanee sitä aluetta, jolla satula tukeutuu poniin )
>Farbe: schwarz<
Väri: musta
>Kammerbreite: ca 8 cm<
Kammioleveys (?): n. 8 cm (Tässä yhteydessä Kammer on kääntäjälle käsitteenä outo ja tuntematon.
Die Kammer = kammio, komero, kamari, huone, pesä, luola, varusvarasto, asessa lukon runko, ym.
>Länge: ca 37 cm<
Pituus: n. 37 cm
>Gut eingesessen<
Hyvin muokkautunut („sisäänistuttu“ , vastannee autoista tuttua sanontaa; „hyvin sisäänajettu“).
Käännös ilman takuuta paikkansapitävyydestä
Pipa01n harmiksi ja osin hänelle kiusaksi ;-) tein oheisen käännöksen, jossa pohjana oli ilmeisesti jonkin nettikaupan käytetyn tavaran myynti-ilmoitus ratsastussatulasta (vai oliko se tavaratoimituksen mukana?). Olen eläkeläinen ja käännöksistä saamani korvaus on aina kuulunut peruspalkkaan. Että menköön nyt tällä erää työeläkkeen piikkiin. Jos jotakuta oikein kovasti käännökseni nyppii, niin voin hänelle tarjota pikkukupin kahvia ja voipullan Kari Hotakaisen kirjoista tutussa Teboilin baarissa.- Arttu....
Hei ja kiitos käännöksestä! Voisitko antaa maili osoitteesi niin tarvitsisin aina välillä käännös apua? ja maksan tietenkin käännökset!
- Deutshland
Arttu.... kirjoitti:
Hei ja kiitos käännöksestä! Voisitko antaa maili osoitteesi niin tarvitsisin aina välillä käännös apua? ja maksan tietenkin käännökset!
Jos tarttet apua d s käännöksissä laita meiliä [email protected]
- Deutschland
Deutshland kirjoitti:
Jos tarttet apua d s käännöksissä laita meiliä [email protected]
Miten sinä osaat kääntää saksaa suomeksi, jos et osaa kirjoittaa oikein edes Saksan saksankielistä nimeä??
Se on Deutschland eikä Deutshland!
Suomenkielinen kirjoitusnäytteesi jättää myös paljon toivomisen varaa.
- RJ
Dieser gebraucht aber sehr gut erhaltene schwarze! (Mutta, tässä tulee käyttää hyvin pitävää/ säilyvää mustaa.)
Ilmeisesti jokin käsittelyaine jota käytään satulassa.
T. RJ - Ei ymmärrä
Samaista apua kaivattaisiin..
Kääntäjä ei tuottanut tulosta sanalle
Zahurineugeuechseltbei
Sana liittyy johonkin auton huoltotoimenpiteeseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2331789- 1861591
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä451192Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad49917- 14750
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30741Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21730- 37715
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .23692Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46627