Eli ovistesteistä...minkä merkkiset on "parhaita"?
eikös ovistestillä voi nähdä myös onko raskaan?jostakin luin?
mun kamulle kävi niin kun hän luuli olevansa raskaana ja testasi ovistestillä,näyti plussaa,ja kuitenkin menkat alkoi samana päivänä...niin miks se ovistesti silti näytti plussaa?ei kai ovis voi olla just sillon kun menkat alkaa?
Ja sit tuosta greippimehusta...eli onko totta että greippimehun juominen parantaa mahdollisuuksia tulla raskaaksi?mihin se perustuu,eli mikä siinä greippimehussa on että auttaa raskautumiseen?
kiitos jo etukäteen!
Testeistä & greippimehusta?
4
609
Vastaukset
- Pikku-Myy
En noista ovistesteistä osaa sanoa yhtään mitään, mutta greippimehusta jotain...
Eli greippi lisää osalla naisista liman eritystä alapäässä (jollain käy päinvastoin, ja kaikki kuivuu). Siittiöiden on helpompi uida perille, jos on missä ui ;)
Jotkut juo mehua vaan kp1-15, mutta itse olen juonut ympäri kierron, on se niin hyvää :D
Tiedän pari tapausta, joilla on tärppi käynyt heti "mehukuurin" ansiosta. Voi olla yhteensattumaakin, mutta kannattaa silti kokeilla!
Itselläni greippimehu on lisännyt limoja, mutta kaikki ollaan yksilöitä...
Tsemppiä yritykseen =) - yxvaan77
Niin, eikös se oo jotain samantyyppistä hormonia ovulaation ja raskauden aikaan? Siks ovistestiki voi näyttää raskauden. Olikohan sit kyseessä varhaiskeskenmeno?
Mä testasin yhden kuun alkupuolen mehua ja mulla siitä tuli vaan yleistä vetisyyttä jolloin varsinaisia ovislimoja oli entistä vaikeempi bongailla.. kuurin jälkeen o-limat on ollu entistä heikompia :/ ja menkat omituisen niukkoja/hidasvuotosia.. mitä lie häiriöö.
Mut kaippa se mehu voi auttaa emättimen happamuuteenki, siittiöille paremmaks? Mä en viitsi enää ku ei tuntunu sopivan, mikä on harmi ku muuten kyllä siitä tykkäsin. - !!!!!!!
Nyt on menneet puurot ja vellit pahasti sekasin.
Ovistesti näyttää ovuloiko nainen ja se taas perustuu siihen, että kuukautiskierron puolivälissä virtsassa olevan lh:n ( lutenisoiva hormoni) määrä kohoaa huomattavasti. Lh:n kohoaminen siis aikaan saa ovulaation.
Raskaustesti taas "huomaa" istukkagonadotropiini (hcg) hormonin erittymiseen virtsaa. Istukka alkaa tuottaa sitä pian heldelmöittymisen jälkeen. R-testien vastaaineet reagoivat kyseisen hormonin kanssa.- luulin myös.
Mutta kuulema toi luteinisoiva hormoni on tarpeeks samanlainen gonadotropiini kun hcg että ovistesti näyttää sen. Vai olikohan se niin jopa että tota lh.ta on myös raskaanaolevalla?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eroa Orpo! Orpo eroa!
Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa1182772SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa
Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän241761Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!
Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava621744Naiset ei halua kilttejä miehiä
Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,2721638Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti
Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --161600Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat
Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue281291Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä
Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.281174Menettämisestä
Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?971098Kiinteistökauppoja
Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan411082RAAMATULLINEN KASTE ON SAPATTI-LAUANTAI, EI SUNNUNTAI
Aihe, josta ehkä on eniten kiistaa kristillisten seurakuntien piirissä, on kysymys oikeasta raamatullisesta pyhäpäivästä4041042