Kyllä vl-palsta on mennyt ihan pilalle, kun siellä ei enää ole serffiä ja muutenkin.
vihne oletko vielä
9
665
Vastaukset
Pakko olla, kun tähteä ei ole otettu pois. Uutta odottelen koko ajan.
- Polliisinpoeka
Se, että saat joskus miinus-merkkistäkin palautetta, sehän vaan vahvistaa sen tosiasian, että olet hoitamassa oikein virkaasi. Näinhän se on tuolla liikenteessäkin; poliisille naristaan, kun se antaa muistutuksia niille, jotka ei piittaa säännöist.
Lykkyä tykö sulle, Vihne! - joo,,,
ota tähti pois
- teu,
joo,,, kirjoitti:
ota tähti pois
No otti hän sen silloin kun eräs riitpukari saisen , niin ketä /kenen kanssa hän riiteli ,
Kai muisytatte sen vanhan sevfun , joka meinas ristiin naulita minut , sitten kävi niin
että hän itse ,teki itselle ohareit , näin min'ä olen ymmätänyt..
- 1 + 14
Palstan luotsi on Tyhmelin. Tyhmelin = vihne?
- Mitä erikoista?
Juu, Tyhmelin on tämän palstan luotsi. En tiedä onko sama kuin vihne, mutta erikois-lestadiolainen hän tuntuu olevan. Mitä sitten tarkoittaneekaan? Liekkö noussut "se" päähän?
http://www.suomi24.fi/yhteisö/tyhmelin/tiedot
Tyhmelin ei ole vihne,
..eikä vihne ole Tyhmelin.
"Erikoislestadiolainen" on ns. sisäpiirin vitsi, jonka on lanseerannut monen tuntema helsinkiläinen ystävämme apulaisprofessori emeritus. Hän se minuakin aikoinaan opetti kirjoittamisen taidossa.- Emeritus es. lest.
tyhmelin kirjoitti:
..eikä vihne ole Tyhmelin.
"Erikoislestadiolainen" on ns. sisäpiirin vitsi, jonka on lanseerannut monen tuntema helsinkiläinen ystävämme apulaisprofessori emeritus. Hän se minuakin aikoinaan opetti kirjoittamisen taidossa.Minua opetti aikoinaan kirjoittamisen taidossa emeritus kansakoulunopettaja. Kovapäinen olin, vaan opin kuitenkin jotain suomenkielestä. Llehtijulkaisuissa on useinkin verbaalisesti köyhiä kirjoittajia. Tänään kirjoitetaan mitä sattuu ja huomenna samassa lehdykkeessä oikaistaan, jos oikaistaan. Muistuu mieleeni parikymmntä vuotta sitten, Irakin sodan aikana, jolloin paikallisen valtalehden päätoimittaja kirjoitti pääkirjoituksistaan amerikkalaisten tekemistä Teharanin pommituksista sodan aikana! Tietääkseni Teheran on Iranin (ent. Persia) pääkaupunki jonne amerikkalaisten iskut eivät ole koskaan kohdistuneet. Päätoimittajalle oli yksi lysti oliko kyseessä Irakin pääkaupinki Bagrad, vai Iranin pääkaupunki Teheran! Kukaan ei oikaissut tietoa!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1381319
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä38879Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad30613Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46597- 14590
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä26558Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30536- 24531
Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver17503Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .16492