tällä hetkellä 2.2% eli kun käytetään 2003 äänestäneiden määrää Kymessä ääniä Pesulle nyky kannatuksella 3800. Ehdokkaita nyt 14 joten kannatus huonompi ehdokasta kohden kuin edellisissä vaaleissa silloin ehdokkaiden keskiarvo äänimäärä oli 360 ääntä. Pesu tarvitsee vaaleissa 5040 ääntä päästäkseen samaan kannatukseen kuin 2003 vaaleissa.
PerusS
Kannatus
5
456
Vastaukset
- kyllä...
toteutuu varmasti..
- ei tule
onnistumaan.
- muittenkin
Perussuomalaisten mahdollisuudet ylimielisellä käytöksellään.
- tarkoitat?
Sehän on aika nöyrä ja kohtelias nuori mies. Kirjoitukset kyllä rankkoja, mutta luonnossa hyvinkin korrekti. Ei tietoa ylimielisyydestä.
tarkoitat? kirjoitti:
Sehän on aika nöyrä ja kohtelias nuori mies. Kirjoitukset kyllä rankkoja, mutta luonnossa hyvinkin korrekti. Ei tietoa ylimielisyydestä.
ainakaan minulla on moitimista
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 544806
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1754319- 1343977
- 673922
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans493711Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe793528- 993074
- 542905
- 252736
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p172514