Mies oli vaimonsa kanssa kaupassa. Ostokset oli kerätty kärryyn ja oltiin menossa kassalle, kun vaimo muistikin yllättäen että banaanit olivat unohtuneet.
"Haetkos niitä?" Vaimo kysäisi mieheltään.
"Kai se on pakko sitten..." Mies sanoi tympääntyneenä ja lähti tallustelemaan kaupan toiselle puolelle hitaasti.
Hetken päästä mies pääsi hedelmäosastolle ja huomasi apinan, joka söi banaaneja. Se oli syönyt kaikki banaanit ja nyt sillä oli kädessään viimeinen, jonka se aikoi kohta pistellä poskeensa.
"Ei!!!" Mies huusi ja hyppäsi riistääkseen banaanin. Apina väisti ja mies kopsautti päänsä kaupan lattiaan ja menetti muistinsa.
Kun hän heräsi, hän makasi tyhjällä banaanitiskillä apinamaisesti äännellen. Toisaalla eräs rouva nautti karvaisen eläimen seurasta, joka oli tuonut hänelle kohteliaasti kaupan viimeisen banaanin.
banaani
Sämpylä
1
2329
Vastaukset
- Anonyymi
heheeheheeeheh
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä1012150Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2981940Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1041776Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3441761Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.2071617- 321361
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941133Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii261131Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤671099- 511057