Voisi oikeastaan juhlistaa ilon päivää, teinipaskabändin hajoaminen oli parasta mitä suomalaiselle musiiikkielämälle on tahpahtunut vuoden aikana. Ja kuten arvattua, kukaan ei tiktakista ole noussut sen jälkeen kunnolla esille vaan unhola odottaa.
;)
TT:n hajoamisesta vuosi, iloinen päivä
9
1169
Vastaukset
- lutraputra
eikun liian hapokasta. ei pysty,ei millään pysty:D
- Joulupukki puree ja lyö...
mesoavista mielipuolista huolimatta,kuunnelkaamme jälleen Petran kappaletta "Tulkoon Joulu" Onhan joulu taas lähempänä kuin aavistammekaan. :)
Tämä kauniisti laulettu kappale tiivistää joulun hengen,vaikka ei kuulija uskonnollinen olisikaan.- Tiimin jäsen
Mie tuun kohta Kawalla sisään ovesta....
- mie mirjan kaa etu rivissä
Tiimin jäsen kirjoitti:
Mie tuun kohta Kawalla sisään ovesta....
haistas jo paska
- ZaKaBuMbAdAbUm
mie mirjan kaa etu rivissä kirjoitti:
haistas jo paska
on täysin retuperällä...näkee jo näistä viesteistä ! Se on surullista se.
- TikTakFani
Niin on surullinen päivä tosiaan kun muistaa kuinka paljon aikaa on TikTakin lopettamisesta.
Mutta iloksemme voinkin kertoa että unhola ei todellakaan TikTakkia odota.
Tosi-fanit muistaa TikTakin aina.
Nykyisin on paljon huonompia bändejä kuin TikTak.
Oli sitten hajonnut tai ei niin mä ainakin fanitan TikTakkia edelleen ja kuuntelen sitä mieluummin kuin nyky renkutuksia.
TikTakin hajoaminen oli suurin virhe mitä saattoi tapahtua mutta ei ole mihinkään kirjoitettu etteikö TikTak voisi vielä joskus palata.
Että ihan tiedoksi vaan tosiaan että TikTak ei unohdu vaikka kuka väittäisi mitä.
Ei TikTakin kaltainen suuri ja menestynyt bändi niin vaan jää unholaan vaikka kuinka yrittäisi semmosta väittää.
Että tämä nyt vaan on tämmönen tosi-asia jonka ajattelin kertoa valaistakseni erästä.
Mutta eipä mulla muuta.- Tiksuu
Niimpä, niimpä. Mä satun olemaan Tiktakin tosi-fani, ja kuuntelen vieläki Tiktakia. Nyt on kans just soimassa Frendit levy, ja pakko sanoa: on muuten hyvää musiikkia, enkä häpee tippaakaan!!
Mä en juhlistanu sitä ollenkaan ku Tiktak lopetti, mut sitä juhlistin ku Tiktak palas. Laitoin Tiktakia soimaan 2 kertaa lujempaa ku yleensä, ja lauloin mukana. Olin jokasella Tiktakin keikalla viime kesänä, enkä turhaa seissy eturivissä koko päivää! Nyt vielä Hartsu, niin Tiktak taas lopettaa... D':
- Anonyymi
Ei se mikään p**ka bändi ole/ollut!
- Anonyymi
Oli kuitenkin aikanaan niitä harvoja jotka pärjäsivät myös ulkomailla.
Hämmästyin kerran kun Bangkokissa soitettiin TikTakkia suuressa ostoskeskuksessa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Karhuryhmä
Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?293498- 973226
Raisionkaaren koira hyökkäys
Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim823049- 763044
"Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"
Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m542925Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti
Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.862698- 352500
- 572361
Satuit vain olemaan
Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se432255- 882022