Karhu seikkaili päiväkodin pihassa

nallenturkki

Poliisi ajoi metsämiesten kanssa otson takaisin metsään Joutsenossa.

Hätäkeskukseen tuli varhain tiistaina ilmoitus karhusta, joka juoksi henkilöauton edessä kohti Joutsenon keskustaa. Ensimmäinen havainto otsosta tehtiin kello 6.22 Saimaantiellä.

Eläin kääntyi pian Saimaantieltä paikallisen Honkalahden päiväkodin pihalle.

Ei tällä kertaa nalle saanut ipana paistia,oliko tämä juuri tuollainen ns. ulvojien märkä uni?.

3

169

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nurkan takana

      Maalaisten siivottomat pihat ja omat kaatopaikat nurkan takana houkuttelevat villieläimiä etsimään ravintoa asutusten läheltä. Moni pitää vielä koira-rakkia narussa ulkona. Haaskaa piisaa. Sitten ihmetellään, että miksi villieläimet änkeävät "pihapiiriin".

      • kotirauha

        taakse,pihapiirin hiipiviä risupartaisia tumputtajia?


    • Äkää hyvät ihmiset enää viekö lapsianne päiväkoteihin, jos siellä verenhimoiset karhut saavat tallustella pihalla. Pikku lapsonen on helppo suupala raatelijakarhulle. Lapsen voimat ovat olemattomat hirvittävään karhuun verrattuna. Lapsen etu on aina etusijalla, joten älkää syöttäkö tietentahtoen jälkikasvuanne karhuille.

      Millaisia vanhempia siis oikein olettekaan, jos yhä viette lapsenne päiväkoteihin? Hävetkää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      130
      8936
    2. Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa

      Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d2
      Maailman menoa
      673
      5254
    3. Kuka on menehtynyt?

      https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras
      Kankaanpää
      26
      3546
    4. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      36
      2434
    5. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      2
      1869
    6. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      130
      1773
    7. 67
      1767
    8. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      224
      1565
    9. Nainen, ota nyt rauhallisesti

      Älä ota kaiken maailman murheita päällesi. Sulla on tapana ottaa elämä liian vakavasti. Ei aina, mutta joskus menee vähä
      Ikävä
      138
      1397
    10. Ajattelen sinua kiitollisuudella

      Olet minulle jotain kaunista, jotain, joka tapahtui elämässäni. Et ole minulle pakkomielle enkä vaadi sinulta yhtään mi
      Ikävä
      60
      1149
    Aihe