napatyrä

....jj..

Meijän koiralla on napatyrä.
Tiedän kyllä että napatyrästä ei välttämättä tule mitään ongelmia mutta JOS se pitää leikata niin paljon se leikkaus suurinpiirtein maksaa?

2

293

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kannattaisi varmaan kysyä asiaa eläinlääkäriltäsi. Hän tietää oman hinnastonsa luultavasti paremmin kuin yksikään meistä. Villi veikkaukseni on, että hinta olisi jotain sadan euron luokkaa.

      Yleensähän tämän maksaminen kuuluu kasvattajan eikä ostajan vastuulle. Kyseessähän on koirassa jo ostohetkellä ollut "vika". Jälkiviisaus on tietty turhaa, mutta olisi ehkä kannattanut keskustella tuostakin asiasta kasvattajan kanssa silloin, kun pentulaatikosta sen napatyräisen yksilön valitsit. Tietenkin ennen luovutusta eläinlääkärin tarkistaman pennun tapauksessa tämän vaivan olemassaolo oli tiedossa, eikö vain? Aina kannattaisi koiran kaupasta tehdä vähintäänkin se kennelliiton sopimusehdoin varustettu kauppakirja. Kuluttajansuojasta kun voi joskus olla hyötyä.

      • tiedään.

        Mutta kun tämä koira sattuu olemaan yksi oman koiramme pennuista.
        Ja ajattelimme että juuri se napatyräinen koira jäisi meille. :>


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      109
      667
    2. Jasmin Vähäkangas valehtelee kolumnissaan. Hän ei ole "taaperon" äiti.

      Lapsi ei taaperra. Vielä seurakunnan lehdessä valehtelee noin?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      63
      504
    3. Mitä kuvittelet kaivattusi tekevän

      Arkena tai viikonloppuna? Mitä itse teet samaan aikaan?
      Ikävä
      36
      488
    4. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      70
      429
    5. Hyvää yötä

      Ikuinen kohtalo, sydänystävä, rakkauteni♥️.. kumpa olisimme saaneet elämältä mahdollisuuden!
      Ikävä
      21
      419
    6. Martina sai ylinopeussakon

      Saiko sakkoa Porsche-merkkisellä autolla?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      152
      414
    7. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      31
      405
    8. Missähän pöytäkirja viipyy, taas?

      Hallituksen kokouksessa oli eilen mielenkiintoisia asioita käsiteltävänä. Pöytäkirja on ollut yleensä saman iltana luett
      Kemijärvi
      38
      399
    9. Hyvästi feikit hiustenpidennykset - Kerttu Rissanen hurmaa uudella hiustyylillä

      Kerttu Rissanen ihastuttaa uudella hiustyylillään ja lookillaan. Rissasella on totuttu näkemään pitkät hiukset ja hiust
      Suomalaiset julkkikset
      5
      391
    10. Mikä on kaivattusi ikä?

      100v. On mun....
      Ikävä
      20
      371
    Aihe