Jauhopussien,sokeripussien jne muiden samanlaisten pakkaustekniikka elää vielä kivikautta.Mitään kehitystä ei ole tapahtunut vuosikymmeniin.Kun aukaiset jauhopussia, alkaa välittömästi jauhojen leviäminen haitaritaitteissa olevista jauhoista ympäristöön. Minkäänlainen helppo annostelu pussista ei juurikaan onnistu sohlaamatta.Tämänpäivän tekniikka tarjoaisi vaikka millaisten annostelumenetelmien soveltamista pakkauksiin.Kun kuluttajat eivät valita, niin meno senkun jatkuu samanlaisena eikä muutosta tapahdu.Toimikaa pakkaussuunnittelijat!
Jauho-ym.pussien pakkaukset
2
1039
Vastaukset
Mitä itse ehdotat? Sopisiko samanlainen sulkusysteemi kuin laku/jenkki - pusseissa? Itselläni ei leviä ainakaan nämä mixit kun aukaiset saksilla ja ennen leikkausta koitan työntää kaiken sisällä olevan tavaran alaspäin.
- Ulukosuometar67
Jep, sama asia on aina ärsyttänyt. Kone tekee nätit taitteet mutta kaikki noin pakatut kauraryyneistä lähtien on avattava pesualtaan päällä, ettei tarviis aina siivota pöytää. Ja silti joutuu pyyhkimään ympäristön.
Mikseistä - itse en niitä tarvitse enkä tule ostamaan, mutta ei se minun rauhaani häiritse, että niitä on tarjolla. Jos ne auttavat kodikkaan tunnelman luomisessa ja ovat varuina kuivakaapissa, mökillä jne, mikäs siinä! On hyvä että on helppoja vaihtoehtoja tarjolla.
Kaipaisin muuten gluteenia myyntiin jauhohyllyille. Suomalaisten jauhojen leipoutuvuus on niin huono. Gluteenia olisi kiva lisätä esim. tummiin grahampitoisiin taikinoihin ym. niin köntsät nousisi paremmin. Amerikoissa jne. sitä saa marketin hyllystä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1848505
En löydä sinua
En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k264608- 504168
- 593692
- 513166
- 502930
Ne oli ne hymyt
Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä262636- 382404
Anteeksi kun käyttäydyn
niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv382103- 292076