Tarvitsisin hiukan tietoa ruokienne hinnoista. Olen vasta alkanut ostamaan purina one -merkkistä kissan ruokaa koska nuoremman kissani maha ei siedä viljaa joka aiheuttaa akuuttia ripulia. Voisitteko kertoa hintaa tyyliin 5,50/850g tai 10,50/1kg yms.
Näin kaupassa purina one -kissan ruokaa 3kg pussukan mutta siinä ei valitettavasti ollut hintalappua .. arvelisin hinnan kumminkin pyörivän parinkympin päällä. Olisin hyvin kiitollinen jos voisitte vähän valistaa minua ruokien hintojen suhteen kun niitä pitäisi alkaa kissoille ostamaan ensikuun alusta. Kiitos! Ja hyvään kevään odotusta. :-)
Ruuan hintoja kaipailisin!
prinsessa-88
1
331
Vastaukset
- Kolme kissaa
Minä haen eläinkaupasta omilleni,siellä ainakin on viljatonta kuivaruokaa ja hintaluokka 2kg säkille
noin 20 euroa.Lisäksi raakaa broleria krta tai kaksi viikossa ,naudansuikaleita, kalaa.Ruokaan kannattaa sijoittaa sillä on vaikutusta koko kissan hyvinvointiin.Ripuliin hae apteekista Aptus jauhetta ja sekoita raksujen päälle,meillä ainakin syövät.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ellen Jokikunnas paljastaa - Näin Ralph-poika, 8, vaikuttaa Italiassa asumiseen: "Jos jossain..."
Miten käy Italiassa asumisen tulevaisuudessa? Ellen Jokikunnas ja Jari Rask remontoivat unelmiensa kodin Italiaan ja sa593328- 1511728
- 1301467
Nyt katsokaa ihmiset tätä Mattilan showta
Missä näette räkimistä. Katsokaa tarkkaan. Miksi iltapäivälehdet halusivat oikeudelta videon muttei julkaissetkaan sitä.1251377- 931349
- 1111204
- 761021
Farmi-tippuja Kasper Strömman tilittää maatilan olosuhteista - Yllättävä vertaus ihmetyttää: "Me..."
Oho! Kasper Strömman on tuttu podcastista ja YouTubesta, sekä nyt Farmi Suomi -ohjelmasta. Lue lisää: https://www.suom71009Kansalaisaloite etenee
Eduskunta hyväksyi kansalaisaloitteen eheytyshoitojen kieltämiseksi.307989- 45803