maistuu ensin hieman metalliselle ja sitten banaanille ja on erittäin hyvää korjaamaan vatsan tasapainon kun siihen lisää reippaasti elovenan vehnänalkioita ja valio lgg maitohappo kapseleita pari ja vetäisee coctailin napaan.Oma vatsani tervehtyi tällä 5 perättäisen antibioottikuurin jälkeen jolloin olin veriripulilla.Ottaa tietenkin aikansa, kärsivällisyyttä.Auttaa kovasti vatsan toimintaan.Ei lihota ja on hyvää.Lisäksi käytän Valion plus maitoa.Olen MRSA kantaja.Olen tietty karsinut ruokavaliotani myös allergioitten vuoksikin mutta painoin joulukuussa 96kg ja nyt 82kg ja ilman liikuntaa.Lisäksi ruokavalioon kuuluu parsakaali ja täysjyvämakaroni.Muutapa en juuri pysty syömään.Kokeilla pitäisi mikä käy ruokavalioon.Ei ole allergiat kivoja ollenkaan.
Vattukeitto
3
1129
Vastaukset
- moniallerginen
on ilman makeutusaineita ne kun eivät minulle migreenikolle sovi ollenkaan ja maissi on tärkkelyksenä!Mahtava juttu.Ja löytyy ilman muitakin allergeeneja kuten omenaa, porkkanaa,banaania,perunaa, soijaa yms... yms.joille olen siitepölyallergikkona myös allerginen.
- MRSAallergikko
valio kehiteltyä lgg rinnalle vastaavan 3 happoisen maitohapon jossa olisi lgg, asidophilus bifidum ja bulgaricus niin olisi mukava tietysti ilman soija fermentointia ja maitoproteiinittomana kapselina.
- ex. partiolainen
Löysin kerran OEK:n laulukirjasta yhden hyvän "biisin", Perintölaulun, jos nykyaikana "miksais", laulu alkaisi lentokoneessa,:"Kun mä lennän, vanhan piippuni sä saat jne.Tuolla taivaan kessumailla en oo enää sitä vailla...Siell´ ei ole mittään hättää, Ukko -Pietar viinaa mätttää...jne.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m4376200- 875490
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest514487- 824015
- 544006
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse33626SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1933559Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1213274Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky713261- 432309