Nyt ei näytä löytyvän vuoden 2010 ateisti -äänestystä, jossa oli annettu ainakin joitain ääniä myös minulle. Ex-sefu Whitewash taas oli muistaakseni äänestänyt ihan tunnettuja henkilöitä A- ja B-sarjassa. Itse olisin maailmansarjassa äänestänyt tätä Stephen Hawkinsia, kun se on jotain epäilyksiään Jumalasta tuonut esille vuoden aikana.
Tässä löytämäni edellisen äänestyksen linkki:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/8726727
Tämän vuoden vahva ehdokas kaikissa sarjoissa taitaa sitten olla ei kukaan? Mutta onko ei kukaan ateisti?
Valitan tapahtunutta erityisesti jo äänestäneiden puolesta.
Vuoden 2010 ateisti äänestys hävinnyt?
9
325
Vastaukset
Sukunimi olikin Hawking, eikä Hawkins, kuten kirjoitin. Se on se R. Dawkins, kun loppuu -kins. Menee tuo nimien loppuosa näiltä kahdelta muuten erottuvalta henkilöltä minulla sekaisin silloin tällöin.
- Yäk!
Sinä Tuttumies olet ateisti kisassa voittaja sillä sinun limainen ulkokuori saa ihmiset luopumaan uskonnostaan alle aikayksikön!
Yäk! kirjoitti:
Sinä Tuttumies olet ateisti kisassa voittaja sillä sinun limainen ulkokuori saa ihmiset luopumaan uskonnostaan alle aikayksikön!
Toimiskohan tuo muslimeihin? Jos niin tässä olis vielä toivoa (-;
- Yäk!
tuttumies kirjoitti:
Toimiskohan tuo muslimeihin? Jos niin tässä olis vielä toivoa (-;
Ei toimi.
Monella muulla menee myös Hawkingsit ja Dawkinsit sekaisin eikä se nyt maailman suurin virhe ole, tiedetään kuitenkin ketä tarkoitetaan. Mutta kummaa se oli että ketju oli poistettu. Tosim on täältä poistunut muitakin asiallisia viestejä joten liekö tuo enää mikään ihme.
Whitewash kirjoitti:
Monella muulla menee myös Hawkingsit ja Dawkinsit sekaisin eikä se nyt maailman suurin virhe ole, tiedetään kuitenkin ketä tarkoitetaan. Mutta kummaa se oli että ketju oli poistettu. Tosim on täältä poistunut muitakin asiallisia viestejä joten liekö tuo enää mikään ihme.
Kirjoittelin pitemmästä aikaa tuolla Huuhaa-palstalla. Siellä kato kävi (etupäässä muiden kuin minun) viesteille niin nopsaan, että ei se ainakaan voinut normaali "Ilmoita asiattomasta viestistä" -toiminta olla.
Niin että olisko nyt joku keksinyt jonkun reiän järjestelmästä ja sitä sitten käteltäisiin? Vaan voihan tuossa Huuhaa-tapauksessa olla kyse jostain bannatusta IP-osoitteesta tms., joka aiheuttaa automaattisen reaktion ja äänestyksen poisto sitten tapahtunut ihan vanhoilla "hyvillä" menetelmillä.Yäk! kirjoitti:
Ei toimi.
Nasse ennusteli jokunen vuosi takaperin minun kääntyvän islamiin vuoden sisällä. Nyt siinäkään ei sitten ole ideaa.
Mutta ainakin voinen toivottaa hyvää loppuvuotta, jos uskot vuoden vaihtumiseen?- Yäk!
tuttumies kirjoitti:
Nasse ennusteli jokunen vuosi takaperin minun kääntyvän islamiin vuoden sisällä. Nyt siinäkään ei sitten ole ideaa.
Mutta ainakin voinen toivottaa hyvää loppuvuotta, jos uskot vuoden vaihtumiseen?"jos uskot vuoden vaihtumiseen?"
Yritätkö olla hauska vai sarkastinen? ei toimi kumpikaan.
Sinä kyllä näytät jo aivan muslimilta, vaihtoon ei ole enää pitkä matka.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mieleni harhailee sinussa
Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei122373Jännitän sinua J mies
Ei tästä tulee mitään. Tuskin kaikki olis mennyt näin moneen solmuun, jos olis tarkoitettu meidät yhteen.1221237- 891185
Kuinka kauan kesti että ihastuit
Kaivattuusi? Jos lasketaan siitä hetkestä alkaen kun näit hänet ensi kerran. Oliko jokin tilanne tai tapahtuma, joka voi511013Orpo suunnittelee palestiinalaislasten Suomeen siirtoa
"Sairaalahoitoa tarvitsevien lasten ottaminen Suomeen on lisäksi selvityksessä, Orpo sanoo. – Jos meillä on mahdolli2421010Olen käyttäytynyt sinua kohtaan väärin toistuvasti
Puolustuksekseni täytyy sanoa, että ei ole ollut tahallista vaan seurausta harhaisista luuloista ja ajatuksista. Esimerk63914Tunneälyä testaamaan!
Testi pitää sisällään viisi osa-aluetta. Itse sain täydet tuosta ensimmäisestä eli 25/25. Kokonaispistemäärä oli 100/1253806- 84786
- 35719
Saanko mies tulla sun kainaloon nukkumaan?
En saa unta kun mietin sua❤️ Saako tulla sun viereen ja käpertyä sun kainaloon?46709