Vuoden 2010 ateisti äänestys hävinnyt?

Nyt ei näytä löytyvän vuoden 2010 ateisti -äänestystä, jossa oli annettu ainakin joitain ääniä myös minulle. Ex-sefu Whitewash taas oli muistaakseni äänestänyt ihan tunnettuja henkilöitä A- ja B-sarjassa. Itse olisin maailmansarjassa äänestänyt tätä Stephen Hawkinsia, kun se on jotain epäilyksiään Jumalasta tuonut esille vuoden aikana.

Tässä löytämäni edellisen äänestyksen linkki:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/8726727

Tämän vuoden vahva ehdokas kaikissa sarjoissa taitaa sitten olla ei kukaan? Mutta onko ei kukaan ateisti?

Valitan tapahtunutta erityisesti jo äänestäneiden puolesta.

9

330

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sukunimi olikin Hawking, eikä Hawkins, kuten kirjoitin. Se on se R. Dawkins, kun loppuu -kins. Menee tuo nimien loppuosa näiltä kahdelta muuten erottuvalta henkilöltä minulla sekaisin silloin tällöin.

      • Yäk!

        Sinä Tuttumies olet ateisti kisassa voittaja sillä sinun limainen ulkokuori saa ihmiset luopumaan uskonnostaan alle aikayksikön!


      • Yäk! kirjoitti:

        Sinä Tuttumies olet ateisti kisassa voittaja sillä sinun limainen ulkokuori saa ihmiset luopumaan uskonnostaan alle aikayksikön!

        Toimiskohan tuo muslimeihin? Jos niin tässä olis vielä toivoa (-;


      • Yäk!
        tuttumies kirjoitti:

        Toimiskohan tuo muslimeihin? Jos niin tässä olis vielä toivoa (-;

        Ei toimi.


      • Monella muulla menee myös Hawkingsit ja Dawkinsit sekaisin eikä se nyt maailman suurin virhe ole, tiedetään kuitenkin ketä tarkoitetaan. Mutta kummaa se oli että ketju oli poistettu. Tosim on täältä poistunut muitakin asiallisia viestejä joten liekö tuo enää mikään ihme.


      • Whitewash kirjoitti:

        Monella muulla menee myös Hawkingsit ja Dawkinsit sekaisin eikä se nyt maailman suurin virhe ole, tiedetään kuitenkin ketä tarkoitetaan. Mutta kummaa se oli että ketju oli poistettu. Tosim on täältä poistunut muitakin asiallisia viestejä joten liekö tuo enää mikään ihme.

        Kirjoittelin pitemmästä aikaa tuolla Huuhaa-palstalla. Siellä kato kävi (etupäässä muiden kuin minun) viesteille niin nopsaan, että ei se ainakaan voinut normaali "Ilmoita asiattomasta viestistä" -toiminta olla.

        Niin että olisko nyt joku keksinyt jonkun reiän järjestelmästä ja sitä sitten käteltäisiin? Vaan voihan tuossa Huuhaa-tapauksessa olla kyse jostain bannatusta IP-osoitteesta tms., joka aiheuttaa automaattisen reaktion ja äänestyksen poisto sitten tapahtunut ihan vanhoilla "hyvillä" menetelmillä.


      • Yäk! kirjoitti:

        Ei toimi.

        Nasse ennusteli jokunen vuosi takaperin minun kääntyvän islamiin vuoden sisällä. Nyt siinäkään ei sitten ole ideaa.

        Mutta ainakin voinen toivottaa hyvää loppuvuotta, jos uskot vuoden vaihtumiseen?


      • Tätä mieltä minäkin olen. ;)))


      • Yäk!
        tuttumies kirjoitti:

        Nasse ennusteli jokunen vuosi takaperin minun kääntyvän islamiin vuoden sisällä. Nyt siinäkään ei sitten ole ideaa.

        Mutta ainakin voinen toivottaa hyvää loppuvuotta, jos uskot vuoden vaihtumiseen?

        "jos uskot vuoden vaihtumiseen?"

        Yritätkö olla hauska vai sarkastinen? ei toimi kumpikaan.

        Sinä kyllä näytät jo aivan muslimilta, vaihtoon ei ole enää pitkä matka.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      138
      6305
    2. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      70
      5227
    3. Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?

      Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost
      Maailman menoa
      14
      3675
    4. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      121
      3270
    5. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      111
      2418
    6. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      71
      2276
    7. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      1
      2018
    8. Persut pettävät ja valehtelevat aina

      Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val
      Maailman menoa
      27
      1618
    9. Sinä et halunnut sitoutua

      Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne
      Ikävä
      16
      1283
    10. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      80
      1174
    Aihe