sairaita kuvittelijoita ja onnen onkijoita sekä onanisteja on vain pieni osa kansasta ! nämäkin mulkut saadaan kylla pidettyä kurissa kun viedään ne hourulaan jossa niiden paikkakin on !
kuten on todettu , metsästysoikeus on aina maanomistajalla ja tämäkös se vituttaa susianalyytikkoa jolla ei ole matta kun se mitä on kynsien alla ! analyytikko väittää vielä olevansa aliupseeri = täyttä puppua !
analyytikko joutaa suden suuhun kuten tällä palstalla jo muutkin ovat todenneet !
hirvenlihakilolle tulee hintaa 50-100 € kun laskee kaikki kulut : aseet,patruunat,kaatoluvat,polttoainekulut jne,lista on pitkä !
joten haista susianalyytikko pitkä vittu kun et asioista mitään ymmärrä !
armeijan käyttö ei ole mahdollista hirvestyksessä koska vastaan tulee metsästyslaki ! tutki pöljä ensin lait ja asetukset ennenkuin alat esittää näitä kusipäisiä ajatuksia !
toivottavasti olet steriili ettei tämä kusipäitten suku jatkuisi !
susianalyytikon kaltaisia
mooseman
10
402
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse564324SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo2924198Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1663716Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky933603Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä993200Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit312517Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv371920Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575681813Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.161803- 381743