karvalakki visusti korvilla ettei kusi pääkopassasi jäädy ! tai juo pakkasnestettä sen puoliraa`an lampaanlihan kera ! Vai lieneekö sekin jo muutamaan kertaan vetänyt hileeseen ! kirjoituksistasi päätellen näin on tapahtunut ! kirjoittelet asioista vailla minkäänlaista tietoa ja mitä sinulle kusi suuhun tuo !
onneksi sinunlaisiasi punikkiäpäröitä on kansasta vain häviävän pieni osa , mutta yksikin on liikaa !
Mannerheimia on teikäläisten turha arvostella teilläei siihen eväät ! Suomen kansa on hänet valinnut SUURIMMAKSI suomalaiseksi joten kansan enemmistö on oikeassa ! Susilyytikot ja muut pölvästit piipertäjät voivat näinollen suksia vaikka vittuun vettä kelaamaan pohjattomalla ämpärillä !
pidähän susianalyytikko
7
302
Vastaukset
maailma on tosiaankin muuttunut suvaitsevaisemmaksi, jotta homppelikin voidaan nykypäivänä valita suurimmaksi suomalaiseksi, heh heh. Ja onhan Halosestakin tehty pressa. Puheet Mannerheimin sotilaallisista ansioista (saksaveljeilyineen), viisaudesta ja urheudesta sen sijaan joutuu vielä tulkevaisuudessa kovaan syyniin. Tuota pelleä on suojeltu jo aivan liian kauan ja totuus tulee vielä ilmi.
- ryhtyä morkkaamaan
kuollutta ala-arvoisin ilmaisuin. Toivottavasti joudut tilille tekosistasi.
ryhtyä morkkaamaan kirjoitti:
kuollutta ala-arvoisin ilmaisuin. Toivottavasti joudut tilille tekosistasi.
sinusta ei ainakaan historoitsijaa tule, jos olet sitä mieltä, että kuolleen ihmisen tekemisiä ei saisi tutkia puolueettomasti ja kantaa ottaen.
- pahemmin
Susianalyytikko kirjoitti:
sinusta ei ainakaan historoitsijaa tule, jos olet sitä mieltä, että kuolleen ihmisen tekemisiä ei saisi tutkia puolueettomasti ja kantaa ottaen.
histoian kirjat kiinnosta.
Lue sinä niitä lässy kirjojas. - ---
taidat olla niitä avuttomia surkimusräpeltäjiä joita sain nähdä aikoinaan armeijassa,
etelän hermannit eivät alokasajan jälkeen osanneet edes poteroa kaivaa vaan sekin piti
kädestä kädestä pitäen näyttää, nykyjään kuulemma ovat etelän pojat yleisesti niin tolloja
että armeijassa kymmenen asteen pakkasella haalitaan kaikki mahdolliset pakkasvaatteet
päälle eikä hiihtämisestä ymmärretä kerrassaan mitään, vesisateella puolestaan sadevarusteet
puetaan vasta sitten kun kaikki muut vaatteet ovat jo kastuneet.
mikäli toisen maailmansodan kulku olisi ollut sinunlaistesi seinätollojen käsissä,
natsit olisivat varmasti miehittäneet koko maailman yhdessä "uljaiden" japanilaisten
kanssa, sinäkin tollo saisit pelätä vielä tänäkin päivänä milloin joko ammuttaisiin, hirtettäisiin,
kaasutettaisiin tai poltettaisiin sillä tuollaiset sättärät erottuvat jo kaukaa ja varmasti siivottaisiin
uljaasta arjalaisrodusta saman tien. vain kaikkein surkeimmat raukat arvostelevat Mannerheimin
kaltaisten tekoja kykenemättä itse kriisin hetkellä yhtään mihinkään, ainoastaan pikkulapsen
märinään. se sinä olet, pikkuinen penikka. - on sinulle sitä
Susianalyytikko kirjoitti:
sinusta ei ainakaan historoitsijaa tule, jos olet sitä mieltä, että kuolleen ihmisen tekemisiä ei saisi tutkia puolueettomasti ja kantaa ottaen.
puolueettomuutta?
- myöskin hoonattu
koska anuslyytikko hoonaa kaikki reikäsi ja onkalosi, niin on aina ollut ja tulee olemaan, taas joku joutu hoonatuksi, voi voi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1762135
Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä
Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo381483Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa
On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall1321164Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe56932- 55866
Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol252845Kääminsä polttanut taksi suomussalmella
Vieläkö sillä hermonsa menettäneellä hulluja ylinopeuksia ajavalla asiakkaansa haukkuvalla( jos ajat paska kyydin hänen20802Jorma Uotinen avaa sanaisen arkkunsa TTK-miesparista ja koko uudistuksesta: "Sehän on..."
Tanssii Tähtien Kanssa -parketilla nähdään ensimmäistä kertaa Suomessa tanssiparina miespari kauden alusta asti. Mikko S18735Aina ku nään sun kuvan
Tekis mieli kirjoittaa viesti: Moi kulta, on ikävä❣️🤗 ihan noin vain, lyhyt ja ytimekäs 😁🤭58723Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis202679