Onko kenelläkään kertoa kokemuksia tai mistä mokomia saisi hankittua? Olen etsiskellyt infoa mutta Suomessa taitaa olla vähän turhan harvinaisia. :oo Kiinnostaa!
Sea Monkeys/meriapinat?
3
3567
Vastaukset
- Monkeygirl
Haluisin samaan kysymykseen vastausta
- Monkeygirl
Tuun tänne kyl 5v myöhäs mut mitäs siinä
- magiana
Riippuu haluatko välttämättä Sea monkey:ta kasvattaa. Artemioita nehän on ja niiden munia saa osteltu Suomesta akvaarioliikkeistä ja tilattu netistä. Sea monkeyt ovat lukemani perusteella hiukan erillaisia artemioita ja ilmeisesti kestävämpiä kuin muut. Niitä lähtisin etsiskelemään jenkkiläisistä nettikaupoista, Ebaystä oli ainakin noita Sea monkeyta saatavilla.
Artemioiden kasvatuksesta löytyy kyllä suomeksi monen moista tietoa, mutta pääsääntöisesti niitä kasvatetaan kaloille ruuaksi niin sieltä joukosta löytyy kaiken laisia väkerryksiä. Muutenkin parempia tuloksia saa hakukoneeseen kun hakusana on artemia (salina). Sea monkeyn munia kun ostelee paketin mukana tulee kaikki tarvittava, poikasruoka, jonkin sortin pieni kuppi näille äyriäisille ja ohjeetkin yleensä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kenellä oli ryppyinen paita, josta Halla-aho mielensä pahoitti?
Ei ollut Keskisarja, jonka paita vain repsotti housujen päällä puolittain. Muistatteko tapausta?372983Miksi Halla-aho on niin hyvin menestynyt - mutta punavihreä ei?
Hyvin näkee kuinka punavihreää ottaa pahasti päähän kun Virta on taas töppäillyt pahasti. Ja kun punavihreä ei pärjää, n342218Ruoan arvonlisävero menee käytännössä tukijussille
Ilman juomia elintarvikkeiden myynti vuonna 2025 oli reilut 15 miljardia euroa. Tuolla tasolla arvonlisävero pyörii pari452141Vihreät REPEÄMÄSSÄ oijoijoi....Virran sekoilut on liikaa
Jo ennestään vihreiden kannatus on suossa vaikka puolue istuu oppositiossa, nyt tuli Virran temppu kun häipyi tuosta vaa791999Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh541716Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr561454Poliisi tutkii keskiviikkoiltana Kiuruveden keskustassa tapahtunutta väkivallantekoa.
Itä-Suomen poliisi tutkii Kiuruveden keskustassa keskiviikkoiltana tapahtunutta epäiltyä väkivallantekoa. Tapaus on herä151410Mika Poutala salasi osallistumisensa Erikoisjoukkoihin
Poutala ryhtyi ministeriksi 13.6.2025 ja 5.8.2025 ilmoitettiin hänen olevan seuraavalla Erikoisjoukot-kaudella. http451279Siis HYI OLKOON! Ihmiset, eikö enää ole mitään rajaa?
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/4142eeb2-a589-4109-a5d0-e8f341df585c "Susanna Penttilän seksibussi kauhistutta1051164Puuma Martina iski nuoren miehen
Martina ja Hajji Muhis oikealta nimeltään Muhammad Abdilrasoon hempeilivät Tallinnassa. Hajji 28 vuotias ja Martina pian158876