Vaalimaalla arkipäivisin puolenpäivän aikoihin?
Kuinka pitkiin jonotuksiin
7
371
Vastaukset
- tiiraski
Katso tiekamerat.
- Bajehaji
http://granitsa-online.com/
http://granitsa-online.com/Pages/Data/PostData.aspx?post=1
Tällä sivustolla mm. Venäjän puoleiset kamerat ja odotusajat, joilla paljon isompi merkitys varsinki nyt pari viikkoa.
http://alk.tiehallinto.fi/kamerat/vaalimaa.htm
- Tyypillistä täällä!
Jos joku on lähiaikoina mennyt/tullut niitäaikoja sieltä, niin helpompaa olisi ollut vain kertia menikö siihen 10 minuuttia, kaksi tuntia vai 7 tuntia vai jotain ihan muuta. Mutta näköjään täällä on ihan sama, kuin autokeskusteluissa, että ne vastaavat jotka eivät tiedä vaikka olisivat voineet jättää vastaamatta...Ja jos olisin kysynyt että mitä öljyä käytät olisin saanut vastaukseksi varmaan linkin Nesteen sivuille!!!
- smartte
tyypillinen tyhmä kysymys saa tyhmiä vastauksia. Pitäis nähdä tulevaan et tietää millainen jono on parin päivän päästä. Ei jono ole joka päivä samanlainen. Jonotilanne elää. Kuten joku jo viisaasti sanoi, katso ennen lähtöäsi kameroista niin näet millainen jono on odotettavissa.
- Se sitten ihan
erilainen paikka kuin Nuijamaa, siellä aina siihen aikaan vähintään kolmen tunnin jonottelu...
- eilen
Eilen Ti 3.12, svetossa jono kaupungin toiselle laidalla, tankkausreissu n 6 tuntia kun meni aamulla yli
- Näin kauan
Tiistai aamuna Lappeenrannan kohdalla3.1 klo 4.00 Venäjälle pääsin jonottamatta.
Heti kotiin päin jonotin 3h15min .
Odottavan aika . .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kenellä oli ryppyinen paita, josta Halla-aho mielensä pahoitti?
Ei ollut Keskisarja, jonka paita vain repsotti housujen päällä puolittain. Muistatteko tapausta?433020Miksi Halla-aho on niin hyvin menestynyt - mutta punavihreä ei?
Hyvin näkee kuinka punavihreää ottaa pahasti päähän kun Virta on taas töppäillyt pahasti. Ja kun punavihreä ei pärjää, n352248Ruoan arvonlisävero menee käytännössä tukijussille
Ilman juomia elintarvikkeiden myynti vuonna 2025 oli reilut 15 miljardia euroa. Tuolla tasolla arvonlisävero pyörii pari562168Vihreät REPEÄMÄSSÄ oijoijoi....Virran sekoilut on liikaa
Jo ennestään vihreiden kannatus on suossa vaikka puolue istuu oppositiossa, nyt tuli Virran temppu kun häipyi tuosta vaa802029Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh551752Poliisi tutkii keskiviikkoiltana Kiuruveden keskustassa tapahtunutta väkivallantekoa.
Itä-Suomen poliisi tutkii Kiuruveden keskustassa keskiviikkoiltana tapahtunutta epäiltyä väkivallantekoa. Tapaus on herä161532Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr571489Mika Poutala salasi osallistumisensa Erikoisjoukkoihin
Poutala ryhtyi ministeriksi 13.6.2025 ja 5.8.2025 ilmoitettiin hänen olevan seuraavalla Erikoisjoukot-kaudella. http441295Siis HYI OLKOON! Ihmiset, eikö enää ole mitään rajaa?
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/4142eeb2-a589-4109-a5d0-e8f341df585c "Susanna Penttilän seksibussi kauhistutta1251217Puuma Martina iski nuoren miehen
Martina ja Hajji Muhis oikealta nimeltään Muhammad Abdilrasoon hempeilivät Tallinnassa. Hajji 28 vuotias ja Martina pian161954