saksanpaimen uros pentu
myydään ajan puutteen vuoksi sakemnni harmaa uros pentu koira on perus koulutettu osaa siis perus käskyt sisä siisti tottunu kaiken laisiin eläimiin ja lapsiin ei ole agresiivinen ja osaa vartioida on todella hyvä oppimaan soveltuu kaikkeen mihin halaa sen ota yhteyttä mikäli kiinnostut ajan puutteen vuoksi myynnissä työ ajat kiristyneet soita asialla kiire hinta 400e
ari pesonen 0465200018 email (ilmoitus jätetty 02/2/2012)
uusi huijaus menossa, keneltä kasvattajalta kateissa? ja lisäksi toinen
joudumme luopumaan pennusta tyttären allerkian vuoksi koira on oikia sydämmen vallioittaja todella virkiä ja iloinen tyttö koira on madotettu ja eläinlääkärin tarkastama tästä hyvään kotiin uusi perheen jäsen emme luopuisi pennusta ellei lapsella olisi allerkiaa ja haluamme että pentu saa rakastavan kodin ikää tytöllä on 3nuin kolme kuukautta vähän reilu ja eikä tule iso kokoista todella pieni on kooltaan pentu soita ja kysy lisää pikaisesti myös osam. 046-5200018 http://www.tori.fi/uusimaa/Toyterrierin_narttu_pentu_2997922.htm
Laittakaa jakoon mahdollisemman monelle, ei anneta vahingon kiertää.
Varokaa koirahuijareita!!!
21
640
Vastaukset
- 17+20
Tori.fi:n ilmoituksen kuva on varastettu blogista tätä käyttöä varten, eli pentua tuskin on olemassa:
http://www.vastavaloon.com/2010/09/paivan-kuvat-2_12.html - pentu kotiin
Toivotaan sitä vilpittömästi. Toisaalta muiden koirien kuvia on ennenkin käytetty näissä huijauksissa.
- hellitä hieman
ei pidä mitkään tiedot paikkaansa, tää avaus on vaan surkea provo
- Samira52
Olen samaa mieltä "hellitä hieman" kanssa! Tämä aloittaja on useammilla keskustelupalstoilla samoilla tiimoilla! Mitään todellista TIETOA ei ole pystytty näyttämään vaan aloittaja yrittää saada aikaan vain kiihkoilua erästä tiettyä roturyhmää kohtaan! Pentua ei ole edes olemassa!
- pöllöpp
Nämä kyseiset ihmiset joista keskustelun aloittaja varottelee huijasivat minulta koiran.eli nimenomaan tuo harmaa saksanpaimenkoira.myin sen osamaksulla 31.1 ja koira myytiin paperittomana eteen päin.Eli tuo on minusta ihan tarpeeksi näyttö eikä mitään "kiihkoilua tiettyä roturyhmää" kohtaan.
- pentu kotiin
Helppo tarkistaa todenpitävyys.
- Mikäliejoku
No niin on!!! Ei mitään todenperäisyyttä!!!
- pentu kotiin
saksanpaimen koiran uros pentu
joudumme luopumaan zorrosta omistajan äkillisen allerkian vuoksi koira on todella ihmis rakas ja leikkisä pentu ikää zorrolla on 3nuin kolme kuukautta pusta värityksin todella hieno pentu ja on puhdas rotuinen mikäli pystyt tarjoamaan pennulle kodin otathan pikaisesti yhteyttä kiitos 0465200018
randelin osga 046-5200018 (ilmoitus jätetty 14/11/2011)
lemmikkipalstat 2010
saksanpaimen ,,uros
saksanpaimen ,,uros
eläin lääkärin tarkastama .... 2kk vanha tosi suloinen pentu,väritys: musta ruskia myydään maasta muuton .vuoksi ...ei osamaksu mahdo; ...soita niin kerron rakkaasta penustamme lisää
Paikkakunta: mikkeli
timo hynninen 0465440665 email (ilmoitus jätetty 04/11/2011) - (A)
Vois ostaa prepaidin ja ruveta soittelee näille.
- URPOT!
tai hankkia oman elämän..
- Prepaid kaikille
Jos yhtään osaa yhdistellä niin jo kirjotustaidottomuus kertoo myyjästä paljon. Ja sanat virkiä, ruskia, kertoo että jossain pohjanmaalla ollaan, ja luultavasti tummat. Juttua piisaa. Joo.
- pentu kotiin
Paras keino on varoitella tästä toiminnasta kaikkia tuttuja. Numerot vaihtuu mutta toiminta ei lopu. Ilmoitusten kyttääminen loppuu heti täällä, kun pentu palautetaan kotiin.
- pentu kotiin
Myös sekarotuiset kelpaavat huijatuksi; pitbullin ja nabolinmastiffin pentu
joudumme luopumaan koirasta pahetuneen allerkian vuoksi koira on kiltti ja tottelevainen pentu osaa perus käskyt ja on sisä siistä ikäää zeuksella on 4 kuukautta mutta on jo iso kokoinen poika tämä poika on lapsi rakas ja on muihinkin koiriin ja eläimiin tottunut tästä itsellesi uusi rakastava perheen jäsen soittamalla lisää
Paikkakunta: helsinki
eläinrakas 046-5200018 email (ilmoitus jätetty 23/11/2011) - äimänkäkenä!
Mitä ihmeen bullshittiä täällä oikein on? ihan sekoa juttua, ei osata edes yhdyssanoja. Huijareita kaikki, omituista sakkia!!
- 9
Soittakaa reikonille prepaidistanne niin sielläkin on tehty esimerkillisesti vuosia ja rikosilmoituksia vino pino odottamassa herraa.
- pentu kotiin
Prepaid-numerot vaihtuu, toiminta jatkuu.
- pentu kotiin
Varastetun koiran eteenpäin myyminen on rikos. Tietoisesti tehtynä.
- lopeta jo urpo
* Massapostittaa puheenvuoroja tai lausuntoja. Toisin sanoen saman sisältöisen viestin lähettäminen useampaan kertaan tai jo kertaalleen poistetun viestin uudelleen postittaminen palstoille on kielletty."
- tyhmät ihmiset!
Aihe on senverran tärkeä ettei tod. haittaa, joten lopeta sinä! ^
- heihei urpo
tyhmät ihmiset! kirjoitti:
Aihe on senverran tärkeä ettei tod. haittaa, joten lopeta sinä! ^
Mennyt mikä mennyt ja ihan aiheesta. Tyhmä myyjä joka myy kaltaiselleen tyhmälle.
Täällähän ne asiat paranee itkemällä.
- pentu kotiin
M. N. ja kumppanit se annostus mättää taas! facebook/karkurit sivulla eräästä huijatusta pennusta uusin myynt-ilmoitus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kenellä oli ryppyinen paita, josta Halla-aho mielensä pahoitti?
Ei ollut Keskisarja, jonka paita vain repsotti housujen päällä puolittain. Muistatteko tapausta?393001Miksi Halla-aho on niin hyvin menestynyt - mutta punavihreä ei?
Hyvin näkee kuinka punavihreää ottaa pahasti päähän kun Virta on taas töppäillyt pahasti. Ja kun punavihreä ei pärjää, n342228Ruoan arvonlisävero menee käytännössä tukijussille
Ilman juomia elintarvikkeiden myynti vuonna 2025 oli reilut 15 miljardia euroa. Tuolla tasolla arvonlisävero pyörii pari482149Vihreät REPEÄMÄSSÄ oijoijoi....Virran sekoilut on liikaa
Jo ennestään vihreiden kannatus on suossa vaikka puolue istuu oppositiossa, nyt tuli Virran temppu kun häipyi tuosta vaa792009Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh541726Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr571469Poliisi tutkii keskiviikkoiltana Kiuruveden keskustassa tapahtunutta väkivallantekoa.
Itä-Suomen poliisi tutkii Kiuruveden keskustassa keskiviikkoiltana tapahtunutta epäiltyä väkivallantekoa. Tapaus on herä161442Mika Poutala salasi osallistumisensa Erikoisjoukkoihin
Poutala ryhtyi ministeriksi 13.6.2025 ja 5.8.2025 ilmoitettiin hänen olevan seuraavalla Erikoisjoukot-kaudella. http451279Siis HYI OLKOON! Ihmiset, eikö enää ole mitään rajaa?
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/4142eeb2-a589-4109-a5d0-e8f341df585c "Susanna Penttilän seksibussi kauhistutta1111186Puuma Martina iski nuoren miehen
Martina ja Hajji Muhis oikealta nimeltään Muhammad Abdilrasoon hempeilivät Tallinnassa. Hajji 28 vuotias ja Martina pian160915