Pelaako joku vielä tätä vanhaa, mutta loistavaa peliä?
Tässä tietoa jos joku ei tiedä ko. peliä:
http://fi.wikipedia.org/wiki/Wolfenstein:_Enemy_Territory
Peli on saatavissa sekä windows, linux että mac alustoille ilmaiseksi, myös lähdekoodi on annettu ilmaiseen levitykseen pari vuotta sitten.
(http://www.splashdamage.com/wolfet)
Itse innostuin tätä taas pelailemaan ja aivan loistavaa viihdettähän se edelleenkin tarjoaa.
Servu jolla tulee pääasiassa pelailtua:
http://et.splatterladder.com/?mod=serverinfo&idx=743187
Wolfenstein Enemy Territory
9
242
Vastaukset
- T3
Kyllä edelleen tulee pelailtua, todella mahtava peli.
- Wolfensteiner
Sama täällä, edelleen paljon pelaajia ja servereitä :) Melkein joka päivä tulee tätä pelattua.
- -Zodiac-
Satunnaisesti pelailen kans ku vaa ehin, huippu peli kyl!
- aimbotter
vielä tulee pelailtua tätäkin
- Paras peli
Tullut pelattua viimesen 5 vuoden aikana yli 700 tuntia.
- adfd
Alotin pelaa just uudestaan peliä ja pelaan belgium fraggers servulla
213.108.29.151.27960 - jesse156
Moro. muisteltiin kavereiden kanssa tosa viikonloppuna kun joskus pelailtiin hullunlailla ko peliä ny ajateltiin kokeilla taas. voitteko kertoa mistä saa kaikki map paketit ja päivitykset mitä tarvii?
- tyhmä-tyttö
Latasin kans fiilistely mielessä pelin mutta kappas kummaa, yksikään serveri ei tule listaan.. koitin ladata 2.60 patchin päälle 2.60b:tä mutta eipä siitä tainnut tulla mitään.. osaisko joku hjelppiä?
- Mdude12
En ole 3 vuoteen pelannut mutta kyllä on hyvä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po1456264- 292200
- 1872059
Mitä tämä on
Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut101233Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?
gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.701191- 731047
Hyvää yötä kaivatulleni
En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä241027Nyt on konstit vähänä.
Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,24952Tilinpäätösvaltuusto 27.5
Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty42927Hevoset ajoteillä Karhulanvaaralla
Minkä ihmeen takia osaamattomat ihmiset tuovat hevosia ajoteille ja pyöräteille? Eilen oli kolari lähellä tämän takia. I12805