Huomentaaaa

Hyvää huomenta....
Tiiätkö kuinka vaikeata susta on ottaa mitään selvää ja ymmärtää yhtään mitään?
Mukavaa päivää... silti.
432793
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 43

Vanhimmat

meno mun kanssa ei ole tervettä

Äänestä
  • Haluatko, että asia on noin?

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Haluatko, että asia on noin?

    Haluatko sinä nähdä asiat siinä valossa mitä trollisetä esittää? Kysymys kuuluu oikeasti noin päin peltoelvis

    1Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Haluatko, että asia on noin?

    Onpa fiksua viestittelyä taas.

    1Äänestä

tehkääpä perässä

Äänestä
  • Miksi teet noin?

    1Äänestä

  • Ei ole mahdollista ;-)

    Äänestä

Mikä on vaikeata? Minun mielestä on selvä että haluan viettää aikaa kanssasi.

Äänestä
  • Ei ole selvää tuokaan.

    Äänestä

  • Kirjoitit tänne tuuleen huutaen viiden minuutin kuluttua tästä kommentista taas täyslaidallisen sitä ihtiään. Ihana ihminen

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Ei ole selvää tuokaan.

    Minun tilanteessani se on aika selvää joten taitaa mennä ohi, mutta koitetaan nyt kuitenkin. Oletko tulossa perjantaina?

    Äänestä

  • Anonyymi00025 kirjoitti:

    Minun tilanteessani se on aika selvää joten taitaa mennä ohi, mutta koitetaan nyt kuitenkin. Oletko tulossa perjantaina?

    En ole tulossa. Olen ihmeissäni, mistä niin päättelit, että voisin tulla?

    Äänestä

Sama tunne.

Äänestä
  • En ole yhtään niin ristiriitainen toimissani.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    En ole yhtään niin ristiriitainen toimissani.

    Sinusta ei ota selvää kehen sinä haluat tutustua. Tuntuu, että mies kuin mies kelpaa.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    En ole yhtään niin ristiriitainen toimissani.

    Totta.

    1Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Sinusta ei ota selvää kehen sinä haluat tutustua. Tuntuu, että mies kuin mies kelpaa.

    Ohi todellakin :-D

    1Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Sinusta ei ota selvää kehen sinä haluat tutustua. Tuntuu, että mies kuin mies kelpaa.

    Sinulle tuntuu olevan elinehto mussuttaa anonyymeille, enimmäkseen naista esittävälle trollille tällaisia vahvoja ja synkkiä konnotaatiota joita tuputat rienaavasti jonkun naisoletetun niskaan. Onko jotain körttitaustaa vai mistä tämä nk miehen malli on peräisin?

    Äänestä

Tykkäät kuitenkin vaikka oon tämmönen.

Äänestä
  • Kun tietäisi edes, että millainen.

    Äänestä

Ei kannata yrittää. Aloin lopulta uskoa niitä ilkeilyjä. Oon menettämässä elämän haluni.

Äänestä
  • Mitä ilkeilyjä?

    Äänestä

  • Hauskuus jatkuu? Kysyjänä Topi

    Äänestä

  • Anonyymi00018 kirjoitti:

    Mitä ilkeilyjä?

    No näitä palstasedän itsensä kirjoittamia enimmäkseen naisten ulkonäköä (no voi ei) sättiviä kommentteja se tarkoittaa itselleen satutettua naista näytellen. Herää jo. T naiselta

    Äänestä

  • Anonyymi00019 kirjoitti:

    Hauskuus jatkuu? Kysyjänä Topi

    En tunne Topia en tunne ketään T naista. En jaksa kertoa. Ei täällä kukaan välitä kuitenkaan oikeasti. Ilkeillään vaan siitäkin sitten.

    Äänestä

  • Anonyymi00021 kirjoitti:

    No näitä palstasedän itsensä kirjoittamia enimmäkseen naisten ulkonäköä (no voi ei) sättiviä kommentteja se tarkoittaa itselleen satutettua naista näytellen. Herää jo. T naiselta

    Miksi palstasetää ns. aina haukutaan? Mitä hän on tehnyt väärin?

    Äänestä

  • Anonyymi00029 kirjoitti:

    Miksi palstasetää ns. aina haukutaan? Mitä hän on tehnyt väärin?

    No mitäpä luulisit? Palstasetä on se trolli joka haukkuu naisia ja tekeytyy välillä itse naiseksi ja pitää täällä teatteria mies-naisrooleillaan.

    On ollut jo tovin eläkkeellä ett sillee huvittavaa kun haukkuu naisten ulkonäköä näkisittepä sen äijän 🤣

    No vähän on erikoista ett kuvittelis opettajanakin aikanaan työskennelleen ihmisen pystyvän vähän parempaan käytökseen?!

    1Äänestä

  • Anonyymi00029 kirjoitti:

    Miksi palstasetää ns. aina haukutaan? Mitä hän on tehnyt väärin?

    Tuo ihminen on sekaisin. Mikä lie vetääkö huumeita en tiedä. Kutsuu kaikkia harhoissaan palstasedäksi. Minä olen kyllä ihan nainen.

    1Äänestä

Tiedän se on ihan tarkoituksen mukaista monestakin eri syystä (mä en tee mitään ihmiskunnan hyväksi) vaan lasteni takia

Äänestä
  • Ohi.

    Äänestä

jos lkäy lääkäreillä 20 kertaakin p äivässä niinpysyy terveenä.

Äänestä
  • Sama, kun syö viikon ruoat päivässä, niin ei tuu nälkä?

    1Äänestä

Iltapäivää, ja mukavaa päivää sinnepäin :)

1Äänestä

Miun pittee hakkaa itten irti näist.

Äänestä

Pyrin olemaan totuudenmukainen, hengessä, en kirjaimellisesti.

Äänestä

Minussa ei ole selkeää ydintä. Tunnen halua pyyhkäistä oikealle vain epämääräisiin. Kohdata rakoilevien merkitysten risteyksissä. Sinunkin vetovoimasi on ollut vetovoimaa tähän joille olet käytännöllinen korvike. Jännitettävissä oleva lelu joka kykenee ilmaisuun. Seksuaalisen alalla keho on taisteluareena. Siihen on ollut kovin vaikea palata. Pystyn jo anteeksiantoon, myös naiiveille versioille itsestäni. Niille jotka yhä sanomassa maailmalle kyllä ​​, joskus omaksi vahingokseni, ja vain lisätäkseen itseni määrää. Ailahtelevimmat ja kuluttavimmat kaipuuni osaan jo tiivistää haluksi jäsentämättömään elämään, sellaiseen, jossa ei ole muuta organisoitua kuin jonkinlainen tarkkaan harkittu kaaos. Suruni pitkittynyt hätätila. Unia sen väreissä. Käytän sen sotkuista kieltä. Himoitsen yhä tulevaisuutta, mutta kaipuuni ovat ristiriidassa sen saatavilla olevien versioiden kanssa, pahus. Muistoissani on aukkoja joissa ne, joita ajattelen rakastavani , ne, joita ilman maailmassa oleminen olisi ehkä raskasta, eivät kuin enää olisikaan olemassa, ikään kuin aivoni olisi jaettu kahtia. Noita aukkoja täytän vihreällä jotteivät nielisi minua, sillä joilla on paikka varhaispsyykessäni siellä, missä kehonikin pitäisi olla. Ei ole hyötyä säilöä sitä, miten ja mistä syistä aukkoja siellä, missä pitäisi olla hyvän tunteen utu. Rakkauteen kuuluu hallinnan puute, sillä ei voi koskaan riittävästi ennakoida, miten suhde kohteeseen voi muuttua ajan tai muun myötä. Se myös moninkertaistaa rakastavat. Tapahtuman ja sen ymmärtämisen välisessä kuilussa myllertää.. Välillämme on pysynyt vakiona tämä menettämisen ja löytämisen kierre, loputon elämän voiman siirtyminen, jota ilman saattaisi ehkä tuntea itsensä suunnattomaksi. Tämänomainen ei tarkoita tiekartan tekemistä toiselle, josta tulisi kompassi. Ajatus on nojata keskinäiseen lahjaan.

Äänestä
  • Kauheeta lukee tollasta pitkää pötköö. Miksi sä et osaa kappalejaottaa tekstiäsi. Jos et niin kirjoita vaan lyhyitä viestejä.

    1Äänestä

  • Anonyymi00038 kirjoitti:

    Kauheeta lukee tollasta pitkää pötköö. Miksi sä et osaa kappalejaottaa tekstiäsi. Jos et niin kirjoita vaan lyhyitä viestejä.

    Olisko adhd...

    Äänestä

Tämä oli ennenkaikkea hauraan luottamuksen testi. Uteliaisuuden ja kiehtovuuden testi, rinnakkain pelon kanssa kulkien. Testi siitä, halusiko olla ennemmin tietämätön vai turvaton. On olemassa tietynlaisia ​​tuhoja, joita ei luulisi odottavan elävänsä uudelleen, ​​yhteyksiä, joiden katketessa tuntee jonkin napsahtavan sisällään. Siellä silloin minusta oli jo alkanut tuntua, että se oli turha yritys pelastaa siltä kuka pohjimmiltaan on. Vaarantaa vapaa tahto houkutuksen vuoksi. Ja kamalinta, ehkä, ajatus, jota ei voi täysin karkottaa se, ettei voi enää vakuuttaa itseään sen olleen huono ajatus. Kun tietyllä hetkellä kaikki entinen tuntui enemmänkin unenomaiselta. Välisemme asiat ovat todellisia ja epätodellisia. Olemassa ja eivät ole kun luon kaiken mielessäni uudelleen jokaisen uuden ajatuksen, jokaisen muistetun yksityiskohdan myötä, ja joka kerta hieman erilailla. Joskus ne ovat kuin naamiointia tai valeasua. Joskus jotain paljon totuudenmukaisempaa.

1Äänestä

Elämä tapahtuu ihmiselle se kai se pääselitys on: Rahat loppuu, joku kuolee, usko horjuu..

Mistä tulikin mieleen, että onneks oot olemassa, mulle tulee niin hyvä mieli, kun mietin sua.

1Äänestä

Anna nyt jo olla toi sun mukavuus esitys ei se mua kiinnosta yhtään

Äänestä
  • Tuskin sulle!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Hyvää huomenta....
Tiiätkö kuinka vaikeata susta on ottaa mitään selvää ja ymmärtää yhtään mitään?
Mukavaa päivää... silti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu